Posts by Arcticc

  Kardesim haklısın ama ortada bir anomali olduğu gerçeği var. Ben 54 yaşındayım doğma büyüme istanbul luyum ve kendimi bildim bileli kar hastası ve sevdalısıyım. son 2-3 yıl dir olanlar tamamen iklimin de bir şeylerin değiştiği yönünde. Cocuk ken şiddetli lodos olur bilirdik arkasından kesin kar gelecek ve o kar yağardı. Yerden 10 -15 gün kar kalkmadığı zaman ları da gördük allaha şükür. 1987 kişida o meşhur lodos sonrası gelmişti kardan önce hava 18 dereceleri bulmuştu. Hatıralarla avunuyoruz. o yüzden sitemimiz ve üzüntümüz . Eski istanbulumuzu geri istiyoruz. Bu arada istanbulda tabiki su sorunu eskidende olmuştu ama kısın çok az di hatırladığım ve bu kadar proje ve barajda yoktu yanlış hatirlamiyorsam.

  Umudumuz tabi ki var ama gerçeklerde meydanda inş bu pandemi iklimin düzelmesine yardımcı olur. Iyi forumlar

  Haklı olabilirsiniz fakat bence burada "hafızada seçicilik" diye bir şey var insanın hafızasına iyi olan şeyler daha çok kazınıyor, İstanbul geçmişte de böyle dönemler yaşadı 90'larda adam akıllı kar yağmamış 1984,1988,1989 keza öyle hatta çok kurak 1974 1975 ve 1977 kışları kar anlamında çok zayıf, bunların hepsi arşivlerde var ama eski kışlar deyince insanların aklına 87 85 gibi kışlar geliyor.

  Uludağ geliyor mu hocam? Valla Ekim,Kasım'da zirvede kkar olurdu uzun süre kalırdı. Bakıyorum evin terasından bomboş zirve. Ne yağmur alıyoruz ne kar. Kardan vazgeçtim artık üzülmüyorum da yağış olmaması çok sıkıntı yaratıyor bana.

  Uludağ'da 1 Kasım'dan beri kar var Bursa'dan gözükmeyebilir ama Yalova dağlarından gözüküyor.

  forum.havaforum.com/wcf/attachment/110782/

  Küresel sıcaklıklar çok sert düşecek, sibirya'da yıllardır görülmemiş soğuk birikimi var ve zonal rüzgarlar düşüşte bence kış için şu an umutsuzlığa kapılmaya gerek yok,ama tabi yağışlı haftalar geçirsek fena olmazdı. İstanbul'da gerçek kış yılbaşı ile başlıyor genelde, ayrıca 2014 Aralık da durgun geçmişti sanırım sonra gelen aylar aralık'ı unutturdu.  https://imgyukle.com/i/Ya39KU

  https://imgyukle.com/i/Ya3f0H

  Aynı basın 1988'de 30 yıl içinde maldivler ısınma yüzünden suya batacak, 2015'te arktik buzsuz kalacak ve New york suya batacak diyordu, hiçbiri gerçekleşmedi o yüzden pek inanasım gelmiyor bu tür haberlere