Posts by agger

Kartepe de kar miktarına nereden bakabilirim link var mı

mgm.gov.tr

Son durumlar

Kar kalınlıkları.

Yalnız nereden ölçüm yapıyorlar bilmiyorum ama ben 2 hafta önce gittiğimde 143 cm diyordu. Ama teleferikle zirvede orman tarafında kar diz kapaklarıma geliyordu. hızlı bir erime de vardı. Pek sağlıkli değil o rakamlar.

Önümüzdeki kışlarda hedefim bol bol yağmur kovalamak olacak bu şehirde artık böyle. Kar yağarsa buna mucize diyeceğim ve eğlenmeme bakacağım ki tam kar hastasıyım ben de. Yağarsa tadını çıkaracağım. Eve girmem doğru düzgün. Bu benim görüşüm. Çünkü son 3 yıldır ne kadar beklentiye girdiysek fos çıktı doğu kıyıları adına. Yani bu kadar hayal kurup sonrasında hayal kırıklığı yaşamaktansa dediğim strrateji benim adıma daha doğru.

Bu sene de bir cacık olmadı İstanbul bu kaçıncı boş sene? Hani buzul çağına giriyorduk hani nerede uçan arabalar yine mi kandırıldık?

Hocam buzul çağı geyiği uydurmadan ibaret yahu. 2019 normallerin çok üstünde geçmiş dünyada e 2020 ocak ayı desen of of o nasıl ısınma... Dibine kadar ısınıyor dünya. Durdurulamaz bir ısınma. Buzul çağı falan bunlar hep hikaye. . .

Son 2 sezonda mart ayında havada da olsa kar gördük kıyılarda. Umutluyum. Mevsimler geç geliyor geç gidiyor son yıllarda mart ilk 15 gününü kış sayalım bekleyelim. Olursa olur, olmazsa ver oradan bi Kartepe.

Dün arkadaşımın whatsapp durumunda bir dayı gördüm. Doğulu bir dayı kar kürüyor yorgun haliyle o tatlı şiveyle şunları diyor. Al sana kar al sana beyaz güzellik. Biraz da İstanbul'a gitsin biraz da Antalya'ya gitsin al sana kar al diyor isyan ediyor. Dayinin dualari kabul olur inşallah

Yapmayın böyle arkadaşım.Ne olacağına yaradan allah karar verir biz yada siz değil. İyi forumlar.

Biz bitti demeden bitmez cümlesı açılımı :

Biz derken havaforumun tahmincilerini ve bu büyük aileyi kastettim. havaforumdaki tahminci hocalar (Allah'ın verdiği aklı kullanan modelleri yorumlayan hocalar) yine söylüyorum henüz kışı bitirmedi. Yine anlatayım Biz dedim cümlenin başında evet çünkü burada da tahminci hocalar başta olmak üzere havaforum ailesi kış bitti demedi o yüzden biz dedim hepimizi ele aldım büyük bir aile olduğumuz içjn.

O kar buraya gelecek cümlesi açılımı:

1. Sinerji yaratmak.

2. Hislerimle ve tahmincilerimize güven duyduğum için kar yağacağina cani gönülden inanmak.

Mesajı 5 defa düzenledim en iyi en detaylı şekilde açıkladım.