Posts by tahminci

İran'dan gelen bir baba oğulda da çıktığı iddia ediliyordu Ekşi Sözlük'te.

Belirten doktor, sokaktaki vatandaş değil, sen herşeyi bilimsel makaleyemi bağlıyorsun? İşimin arasında, elimin altında bütün veri tabanları varken bana makale arattırma, yinede bir tane ekliyorum al oku, tekrar ediyorum muhalefetlik yapmak için çok fazla gereksiz mesajların oluyor biraz kendini sınırla.

Food Chemistry 221 (2017) 1621–1630 (Varieties, production, composition and health benefits of vinegars: A review)
    , sanırım ulaşabilirsin? Bu kadar bilginin arasında internetten bir makaleye nasıl ulaşılır biliyorsundur..

İlk olarak doktor olması veya olmaması hiçbir şey değiştirmez. İşine bağlı, ve onurlu bir doktor kaynak belirtmeden hiçbir bilgi vermez çünkü verdiği bilgilerin canlara mal olabileceğini bilir. Fakat ülkemizde ve dünyada çok onursuz doktor örneği var, aşı karşıtlarından tutun virüse karşı kelle paça için diyenlere kadar.

Ayrıca makalenin sağlık ile ilgili olan kısmını okudum. Sirkenin dezenfektan etkisine dair tek bir (1) cümle var:

Alıntı

The various types of organic acids in vinegar, and mainly acetic acid, can diffuse through the cell membranes of microorganisms, leading to bacterial cell death (Booth & Kroll, 1989).

Cümlenin atıfta bulunduğu Booth ve Kroll tarafından yazılan makale ise konserveleme ve yiyecek saklama ile ilgili. Yani bedensel bir bakteri öldürme etkisi göstermiyor.

Makalenin tam metnini eke koydum.

Files

• ho2016.pdf

(653.73 kB, downloaded 4 times, last: )

Doğu Afrikadaki çekirge istilası S.Arabistana yayılmış. İlerleyen aylarda kuzeye çıkıp Suriye, Irak hatta G.Doğu Anadolu bölgemize istilaya gelebilirler. Ürdünde alarma geçmiş.

https://www.sabah.com.tr/video…ge-istilasi-yasandi-video

Şu hesabı takip etmeyin lütfen. Geçenlerde virüsün ırk seçtiğiyle ilgili Nazi bir öjenikçinin araştırmalarıyla paylaşım yapmıştı, bunu yazınca hepsini sildi.

Faka bu artış büyül ihtimalle devam etmeyecek. Genellikle logaritmik eğri şeklinde gözleniyor.

Evet abartılıyor, bu hastalık normal virüs gibi bu virüsde, gripsin ve gribin gecsede kendinize dikkat etmediginizde öksürük olarak başlar akcigeriniz enfeksiyon kapar ve ölürsünüz. Bu virüs fazlaca oldugu icin psikolojik olarak çok kötü hastalik diyolar. Bu işin psikolojik tarafini atlatamazsan sıkıntı olur işte. Canan KARATAY zaten söylüyo , kadın prof. Bilmedigi şey yok. Simdi ona da yalanci dersiniz zaten. Dünyada bisey olduya simdi bunun caresi yoknus gibi algi yaratmayi artik herkes biraksin. Siz birakin corona yi , Ebola virüsü daha tehlikeli bir hastalik . Daha öldürücü.

Ebola kuluçka devresinde bulaşıcı değil. Ebola'nın insandan insana bulaşıcılığı çok daha düşük. Ebola'nın semptomları çok ağır ve normal bir soğuk algınlığı veya griple karıştırlacak derecede değil.

Karatay "hücrenizi sağlıklı tutun" demiş. Böyle bir şey yok. Daha çok yumurta yemeyle, vitaminle portakal suyuyla ancak zatürreden ölünür. Karatay bir kardiyologdur, bu konuda konuşmak için ne yeterli bilgisi vardır ne de herhangi bir yetkisi veya rütbesi.

Bakalım aşı ne zaman çıkacak hangi ilaç firması yine milyonları götürecek.

Tabii ki götürecek. Milyarlarca insanın hayatını kurtarmak için aşı yapıp aklınızın alabileceğinden daha fazla para yatırıyor bu "kötü" "kapitalist" dediğiniz şirketler. Hakkıdır.

geçen ki sistemde denize yakın olan kesimlerde gündüz hava sıcaklığı 1-2 derece iken iç kesimlerde 0 -1 derece civarlarındaydı

şimdi ise tam tersi kıyı kesim daha soğuk fakat iç kesim 1-2 derece daha sıcak kıyı kesimine oranla. bunun sebebi nedir bilen var mI?

Enverizyon gibi geldi bana. Skew T diyagramına bakmak lazım.

Size benden bir tavsiye. Önümüzdeki bir beş gün hava görece ılıman ve güneşli olacak. Parka çıkın, yürüyüş yapın, kendinize vakit ayırın. 5 gün sonra şu an bazılarımızın takip ettiği verilerdeki dalgalanmalar orta vadeye girecek. O zamana kadar ne ben bilinenin üzerine bir şey söyleyebilirim, ne de kimse önemli bir değişiklik olmadığı sürece. Ben böyle yapacağım, size de bunu tavsiye ederim.

Bu senenin trendi demeyelim bunun basinc alanlarinin dizilimiyle alakasi var, yeri gelir azor izlandaya set olur efsane sinoptik gorebiliriz, aslinda trendten cok pozitiff endeks sonuclari bunlar, kis oncesinde ne resmi kurumlar ne on tahmin yapan cogu hava ilgilisi pozitif endeks olacagini ongoremedi.Hatta negatif endeks bekleyenler cogunluktaydi ama atmosfer bu bildigini okuyor..

Ben bu forumda çoğu kişi bekliyor diye biliyordum. Tüm modeller de o yöndeydi.

What's Happening in the Forum?

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. Deprem Bildirim Konusu 11k

• Gray Cities
    2. Replies
      11k
      Views
      742k
      11k
    3. Gokay80

1. İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar 3.5k

• Vintersaga
    2. Replies
      3.5k
      Views
      282k
      3.5k
    3. Gokhanhocaoglu

1. Konu Dışı [Genel Sohbet] 1.4k

• Interstellar
    2. Replies
      1.4k
      Views
      45k
      1.4k
    3. Interstellar

1. 🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu 23k

• Fease
    2. Replies
      23k
      Views
      1.7M
      23k
    3. kutup75

1. İzmir, Aydın, Muğla, Manisa Özel Raporlar-Yorumlar 12k

• Samet
    2. Replies
      12k
      Views
      757k
      12k
    3. ataberkgnay

1. GFS-ECMWF-UKMO Yorumlamaları (Nisan-Mayıs-Haziran-Temmuz-Ağustos-Eylül-Ekim-Kasım 2020) 431

• Samet
    2. Replies
      431
      Views
      48k
      431
    3. Interstellar

En Çok İfade Gönderilenler

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. Şahsi Tahminler ve Yorumlar (2020/2021 Kışı) 8

• Aytac
    2. Replies
      8
      Views
      229
      8
    3. DoquKaradeniz28

1. HF 2020 Yaz Ligi Yarışması 14 (26.09.2020) Genel Yorumlama 13

• Samet
    2. Replies
      13
      Views
      350
      13
    3. bjk123

1. HF 2020 Yaz Ligi Yarışması 14 (26.09.2020)

• Samet
    2. Replies
      0
      Views
      264