Posts by tahminci

  Evet abartılıyor, bu hastalık normal virüs gibi bu virüsde, gripsin ve gribin gecsede kendinize dikkat etmediginizde öksürük olarak başlar akcigeriniz enfeksiyon kapar ve ölürsünüz. Bu virüs fazlaca oldugu icin psikolojik olarak çok kötü hastalik diyolar. Bu işin psikolojik tarafini atlatamazsan sıkıntı olur işte. Canan KARATAY zaten söylüyo , kadın prof. Bilmedigi şey yok. Simdi ona da yalanci dersiniz zaten. Dünyada bisey olduya simdi bunun caresi yoknus gibi algi yaratmayi artik herkes biraksin. Siz birakin corona yi , Ebola virüsü daha tehlikeli bir hastalik . Daha öldürücü.

  Ebola kuluçka devresinde bulaşıcı değil. Ebola'nın insandan insana bulaşıcılığı çok daha düşük. Ebola'nın semptomları çok ağır ve normal bir soğuk algınlığı veya griple karıştırlacak derecede değil.


  Karatay "hücrenizi sağlıklı tutun" demiş. Böyle bir şey yok. Daha çok yumurta yemeyle, vitaminle portakal suyuyla ancak zatürreden ölünür. Karatay bir kardiyologdur, bu konuda konuşmak için ne yeterli bilgisi vardır ne de herhangi bir yetkisi veya rütbesi.


  Bakalım aşı ne zaman çıkacak hangi ilaç firması yine milyonları götürecek.

  Tabii ki götürecek. Milyarlarca insanın hayatını kurtarmak için aşı yapıp aklınızın alabileceğinden daha fazla para yatırıyor bu "kötü" "kapitalist" dediğiniz şirketler. Hakkıdır.

  geçen ki sistemde denize yakın olan kesimlerde gündüz hava sıcaklığı 1-2 derece iken iç kesimlerde 0 -1 derece civarlarındaydı


  şimdi ise tam tersi kıyı kesim daha soğuk fakat iç kesim 1-2 derece daha sıcak kıyı kesimine oranla. bunun sebebi nedir bilen var mI?

  Enverizyon gibi geldi bana. Skew T diyagramına bakmak lazım.

  Size benden bir tavsiye. Önümüzdeki bir beş gün hava görece ılıman ve güneşli olacak. Parka çıkın, yürüyüş yapın, kendinize vakit ayırın. 5 gün sonra şu an bazılarımızın takip ettiği verilerdeki dalgalanmalar orta vadeye girecek. O zamana kadar ne ben bilinenin üzerine bir şey söyleyebilirim, ne de kimse önemli bir değişiklik olmadığı sürece. Ben böyle yapacağım, size de bunu tavsiye ederim.

  Bu senenin trendi demeyelim bunun basinc alanlarinin dizilimiyle alakasi var, yeri gelir azor izlandaya set olur efsane sinoptik gorebiliriz, aslinda trendten cok pozitiff endeks sonuclari bunlar, kis oncesinde ne resmi kurumlar ne on tahmin yapan cogu hava ilgilisi pozitif endeks olacagini ongoremedi.Hatta negatif endeks bekleyenler cogunluktaydi ama atmosfer bu bildigini okuyor..

  Ben bu forumda çoğu kişi bekliyor diye biliyordum. Tüm modeller de o yöndeydi.

  tam anlamiyla hayal kırıklığı oldu sistem maltepe pendik sahil kesim arabalarda bile kar yok sayılır sağlık olsun

  Ne ara bitirdiniz sistemi? Hele ki Maltepe/Pendik'ten? Paylaştığım simüle radar modeline, radara hiç bakmadan niçin yorum yapıyorsunuz? Rahat olun, gerçekten rahat olun çünkü bu saydığım yerler saat 4-5 civarına kadar yoğun kar alacak.