Posts by tahminci

bu adamın yazdıkları komplo teorisi mi yoksa gerçeklik payı var mı arkadaşlar?

Tamamen komplo teorisi. Yazdıklarını da bir sözde Nazi "antropoloğuna" -aslında dünyayı üst ve alt ırklar olarak ayırmaya ve bu şekilde Holokost'a kılıf uydurmaya çalışan bir uğraş- dayandırıyor. Bu şarlatanı okumayın.

Arkadaşlar nanocell yada qled televizyon almayı düşünüyoruz. Teknoloji,televizyon bilgisi olan biri özelden bana ulaşabilir mi? LG 49sm8200 kullanıcısı varsa tv yorumlarını almak isterim.

OLED almanızı tavsiye ederim. Yanık sorunu öyle dendiği gibi yok.

İran'dan gelen bir baba oğulda da çıktığı iddia ediliyordu Ekşi Sözlük'te.

Belirten doktor, sokaktaki vatandaş değil, sen herşeyi bilimsel makaleyemi bağlıyorsun? İşimin arasında, elimin altında bütün veri tabanları varken bana makale arattırma, yinede bir tane ekliyorum al oku, tekrar ediyorum muhalefetlik yapmak için çok fazla gereksiz mesajların oluyor biraz kendini sınırla.

Food Chemistry 221 (2017) 1621–1630 (Varieties, production, composition and health benefits of vinegars: A review)
    , sanırım ulaşabilirsin? Bu kadar bilginin arasında internetten bir makaleye nasıl ulaşılır biliyorsundur..

İlk olarak doktor olması veya olmaması hiçbir şey değiştirmez. İşine bağlı, ve onurlu bir doktor kaynak belirtmeden hiçbir bilgi vermez çünkü verdiği bilgilerin canlara mal olabileceğini bilir. Fakat ülkemizde ve dünyada çok onursuz doktor örneği var, aşı karşıtlarından tutun virüse karşı kelle paça için diyenlere kadar.

Ayrıca makalenin sağlık ile ilgili olan kısmını okudum. Sirkenin dezenfektan etkisine dair tek bir (1) cümle var:

Alıntı

The various types of organic acids in vinegar, and mainly acetic acid, can diffuse through the cell membranes of microorganisms, leading to bacterial cell death (Booth & Kroll, 1989).

Cümlenin atıfta bulunduğu Booth ve Kroll tarafından yazılan makale ise konserveleme ve yiyecek saklama ile ilgili. Yani bedensel bir bakteri öldürme etkisi göstermiyor.

Makalenin tam metnini eke koydum.

Files

• ho2016.pdf

(653.73 kB, downloaded 4 times, last: )

Doğu Afrikadaki çekirge istilası S.Arabistana yayılmış. İlerleyen aylarda kuzeye çıkıp Suriye, Irak hatta G.Doğu Anadolu bölgemize istilaya gelebilirler. Ürdünde alarma geçmiş.

https://www.sabah.com.tr/video…ge-istilasi-yasandi-video

Şu hesabı takip etmeyin lütfen. Geçenlerde virüsün ırk seçtiğiyle ilgili Nazi bir öjenikçinin araştırmalarıyla paylaşım yapmıştı, bunu yazınca hepsini sildi.

Faka bu artış büyül ihtimalle devam etmeyecek. Genellikle logaritmik eğri şeklinde gözleniyor.