Posts by tahminci

  Viruse "Çin Virusu" demeye devam etmesi iyi oluyor Trump'ın.Dünya virusun nereden kaynaklı olduğunu asla unutmamalı ve bu olaylar bittiğinde hesap sorulmalı.Dünya baskı yapmalı bu iğrenç yemek kültürlerini değiştirmeleri için yoksa corana gider morana gelir sürekli dert.

  Kültürden çok devletin tutumu önemli. 1970'lerden sonra kıtlığa tepki olarak izin verildi, bir daha da durdurulamadı. Yiyenler de lezzetinden yemiyor zaten, zenginler sözde pozitif sağlık etkilerinden dolayı doğal bir ilaç niyetine tüketiyor. Sonra bu hayvanlar ıslak marketlerde bir arada bulununca hastalık yayılıyor.

  Oradan sirkeyi kaldırabilirsiniz, alkollü yüzey dezenfektanı veya çamaşır suyu kullanmanız gerekiyor. Ama halk sağlığını düşündüğünüz için tebrik ederim.

  Düşük perspektiften bakıyorsunuz siz ya bu ülkede yaşamıyorsunuz ya da görmek istediğinizi görmek istiyorsunuz. Yukarıda bahsettiğiniz tanımlamalar belki 2 dünya savaşı ve sonrası olarak tarihi baz alıyorsanız o zaman doğru olabilir. Son kez size cevap yazıyorum . İyi günler whiplashhh

  Cumhuriyet'in kuruluşundan sağ-sol çatışmalarına kadar geçen dönem zaten ülkemizin altın çağı. Bugünkü kadar hiç borçlanmadık, belki de küreselleşmenin etkisi. Fakat insani gelişim endeksi son yıllarda gelişim bayağı gösterdi, ama bu daha çok büyükşehirlerde ve batı illerinde.

  Kar imkansız olmasa da zor. Bence şu tarihlerde yani 16 Mart civarında gündüz 5-6 derecelere iniyor olamasını konuşmak gerek. 10 gün 10 derecenin üstünü göremeyebiliriz. Hatta havanın açık olduğu akşamlar don riski var. 15'inden sonra 10 gün Kışın son dakika golü ve uzatmalrı oynaması diyebiliriz artık. Ne kadar etkili olur bence 16'sı için 850'de -5 civarı olacak. Çok büyük beklentiye girmemek gerek. Geçen aylarda -10 ların nasıl -4'lere son 96 saat içinde evrildiğini çok gördük. Daha vakit uzun :)

  Kar yağmıyorsa açık güneşli havaları tercih ederim.

  O virüsün ülkemizde görülmeyeceğini zaten kimse garanti edemez ama önemli olan bu arada tedbirli ve hazırlıklı olmamız. Şu ana kadar görülmemiş olması dışardan ülkemize girişlerin sıkı Denetimde olduğunu gösterir ancak yayılması durumunda hijyen ve kamu ve özel hastanelerin buna karşı ne kadar hazırlıklı olduğunu kestirmek zor. Yine de virüsün yayılması konusunda millet yeterince bilinçlendirilmiş durumda. Türkiyemizi önemli derecede etkileyeceğine inanmıyorum.

  Otobüste yanınızdaki kişi öksürünce, ve o mikrodamlalar sizin burnunuza ulaşınca hijyen mijyen kalmıyor. "Ülkemiz etkilenmez" Polyannacılıktan başka bir şey değil maalesef.
  Testin geçerliliği şüphe altında. Eğer geçerli değilse birkaç gün içerisinde Türkiye'de vaka ortaya çıkma ihtimali çok yükselir.