Posts by MelihSafak

  Hadi yap bakalim anlamiyirmusunuz suan herkesi evde titabilir misin.ama herkesi belli bir kisim calsimak zorunda yoksa ulke batar siz onun farkinda misiniz.

  Hangi meslektesiniz merak ettim

  Tekstil fabrikasında çalışıyorum ve biz Devletten önce davranıp fabrikayı kapattık. Burada sağlık mı önemli yoksa para mı. Biz halen işlere gidiyoruz baksanıza.

  ciddi sekilde 65 yas ustunu evde oturtmayi basarsin devlet yeter.zaten bikac gune olumler arttikca daha asagi yas gribunda olanlar kendi kendine onlemlerini almaya baslar.

  Yine soyliyyirum sokaga cikma yasagi diye bisey olamaz.deunyada hic bir yerde olamaz.hele turkoyede hic olamaz.turkoye sehirdeki indanlardan veya isci ve memurlardan ibaret degil.

  Kac gun tutacaksın evde hadi bir gun tuttun iki gun tuttun iki hafta filan nasil titacaksin.

  Devlet suan ki onlemleri sert alsin yeter

  :D böyle bir mantık olabilir mi acaba? sokağa çıkma yasağı diye bir şey olamaz he aynen olamaz Allahım ya sizin gibi düşünenlerden dolayı bu Ülkenin durumu kötüye gidiyor işte

  Üst üste 8,50% oran almışız halen bir şey olmaz diyenlere gelsin arkadaş özeti çok iyi yazmış


  KORKUNÇ

  Yanlış anlamayında düz mantıkla hareket ediyorsunuz ne kadar test o kadar vaka ve o vakaların kontrol altına alınması demektir. Bunu şuanda şöyle yorumlayan düz mantıkçılar var test artıyor ama vakada artıyor, iyide bir süre sonra test artıp daha çok insanı yakaladığın için vaka artışın yavaşlayacak sonrada iyileşenlerle azalışa geçecek. Bu hususa dikkat ederseniz daha iyi anlarsınız..

  hocam düz mantıkla hareket eden yok halkımız sokağa çıkma yasağından anlar sadece o da olmuyor milletimiz uyarıları şu anki önlemlerin hiç birisini dinlemiyor ve dışarı çıkmaya devam ediyor özellikle yaşlılar bu yüzden test sayıların artması hiç önemli değildir en iyi örnek bakın Çine şu anda karantinaya almasalardı nüfüsün neredeyse %70 i yok olurdu