Posts by zip34

Arkadaşlar Atmosferde o kadar cok Ani değişimler oluyor ki anlamak mümkün değil bu öglen güncellemesi kuvvetli Nao Ao önceliğini tanıdı Kuraklık tehlikesi hala devam ediyor 10 hp Qbo ile ilgili güncel bilgiler varsa paylaşsın lütfen 🤲🌿❄

Storm ! Konu dışı bir açıklama yapıyor olabilirim şimdi, ama ; Ben hala Küresel Isınma'nın insan kaynaklı olduğunu %100 düşünmüyorum. Beşeri etken elbette var ; gezegenimiz o kadar büyük ki sürekli kendini yeniliyen, gelişme gösteren bir sistemi var . Bir çok teori, manyetik kutup kaymasından bilimsel olarak Kuzey kutup da ki enerji Başta olmak üzere Amerika'nın iştahını kabartıyor hal böyle olunca Haaarp denen koplo teorisi olusuyor kimine göre ise ; Gelecegin iklim silahı son olarak gelismekte olan yada gelismeye uygun ülkeleri Ekenomik olarak zorlamak ve bunuda Küresel ısınma Adıyla Sanayi alanında zayıflatmaktır örneğin 2' ci ve 3'cü Dünya Ülkelerini Geriletmek gibi konularda mevcut . Konu cok da Anlamak anlatmak zaman ister benim fikrim bu 🌐

Arkadaşlar ! Şükredelim ki bereketli güzel yağışlar alalım keza Yağmur ALLAH CC Rahmeti olduğu gibi Kar'da mucizesidir . Basında Kar kış Kıyamet diyen yazılı ve Görsel basına cok kızıyorum : Her gelen Yağışlı ve Karlı Hava bizim bereketimizdir keza ; Toprağın Ekinin Bitkinin Canlının yaşam kaynağıdır . Rabbim Ülkemize kuraklık gibi her türlü Doğal afet boyutundan uzak etsin İNŞALLAH 🤲⛈❄☃️🌨🌬

Arkadaşlar ! Azor iskandinav'ya ile blokaj yapıp üzerimize indirmesini bekliyeceğiz 850 hp de -15 leri malum denizlerimiz hala 18 derecede bekliyip görücez artık bu arada ani Stratosfer Isinması kesin gibi ama ;eşlesme olucak mı o belli değil 850 de ki yansımaları Aralık 10 dan sonra olucak gibi .

Storm ! Bölünme olursa parcalanırsa Amerika Doğusu ve Batı Avrupa'ya Eğer Yer degistirme olursada 2006 gibi sanırım kıl payı kacırmıstık ona benzer birde 2012 örnek gösterebiliriz : Bu bir iki oldu misal ücüncüsü tam da bize gelicek ❄ bir bakmışız ki ❄ Güzel düşünelim güzel olsun senin fikrin nedir Storm ?

Johen kuzey yarım kürede sıradışı kış istiyorsak kuvvetli stratosfer ısinmasi şart demisti Mjo 5 ve 7 Israr ederse harika bir Aralık ortası ve Ocak ayı bekler ...

Storm ! Ust seviye hareketi uzun vadede daha belirliyici Gfs olsun Ecmwf olsun cözemiyor bir hafta sonra Stratosfer +5 leri gorur ve gecerse traposfer eslesmesi olursa YB ile kuzeyde iyi bor konumla neden tarihi yaşamıyalim ki modeller de yakında Kutup Soğuklarını akıtıcak gibi tahminler Doğru cıkarsa Eğer ❄🌬🌐

Berkay belli olmaz Bir cok iklim modeli %80 olasılıkla mini buz cagının olucağı yönün de Düşük Güneş Aktivesi ile hemfikir yaşayıp görücez biz istanbul olarak en azından 50 yıl onceki kısları yaşayabiliriz ❄