Posts by Alpyaman

İşte bahsetmek istediğim buydu 2 - 2,5 yıl yoğun anksiyete yaşadım ve ne yazık ki ne olduğunu çok iyi deneyimledim ve aynı zamanda eczacı olarak ne yaşadığımı, bana neler olduğunu, bulguları, nasıl iyileştiğimi anlatabilirim. En iyi iyileşme yolu hayatta her an her şeyin ama her şeyin olabileceğini, her şeyi doğal karşılayabilmeyi terapilerle olabildiğince içselleştirip kendinizi olabildiğince kötülüklerden izole etmek, kendimizi mutlu edecek, komik, ruhunuzu dinlendirecek şeyler izleyip yine mutlu olabileceğiniz, ruhunuzu dinledirecek ve deşarj olacağınız aktiviteler yapmak şeklinde anlatabilirim. Olaya gelecek olursak bilmenizi isterim ki bunu yapan insanların bazılarının o panik, yoğun endişe anında bilinci kayboluyor ve de bir çoğunda 20- 22'lere varan anlık yüksek tansiyonla birlikte de seyrediyor; olaya gelecek olursak bilmeden istemeden olabiliyor bütün bunlar; Allah kimseye vermesin ne olursa olsun inşallah, arkadaşlar herkes bu duruma düşebilir, coronayla alakası ise dünyanın genelinde coronanın bütün bunlara sebep olabilmesidir. Alabildiğimiz her türlü önlemi alalım; ben de alıyorum; ama psikolojimizi de koruyalım. Hiçbir şey stres yapmaya değmez. Çözüm ise corona tedavisine alanında uzman psikiyatrist ve psikologların da dahil olması diye düşünüyorum. Sevgi ve saygılarımla.

Hocam bende geçen kış panik atak krizleri yaşamıştım Allah’a şükür ilaç kulllanmadan kendimi tedavi ettim. Hayata daha pozitif bakmaya ve daha fazla aktivite yaparak. Bu hastslığı stres, olumsuz düşünce tetikliyor. Beyni bastırmak lazım. 20 gün önce annemi kaybedince bu süre içerisinde bir iki ufak krizcik atlattım yine kendi kendime. Evet o an dediğiniz gibi beyne hakim olamıyorsunuz ne yapacağınızı bilemiyorsunuz çaresizlik yaşıyorsunuz. Beyni bastırmszsanız ya hastaneye kalp krizi geçiriyorum ( ben hastaneye nasıl gittiğimi hatırlamıyorum geçen kış) diye gidersiniz yada ilgili konuda ki vaka gibi çare olarak düşüncesiz bir şekilde camdan atlarsınız.

Zor bir durum allah kimseye yaşatmasın ama günümüzün hastalığı diyorlar.

Benim anlamadığım bir konu var Burdaki arkadaşların yazdığına göre test sonuçları iki üç gün sürüyor

Benim çevremde ki arkadaşlarımın bir çoğu test yaptırdı aynı gün sonuçları aldılar ve tomografi de çektikleri halde test yapılan yerden kaynaklı bir gecikmemi oluyor acaba

Devletlerde hızlı tanı kitleri varmış, özellerin bazılarında çoğu özel de 2-3 gün olan testler var diye duymuştum

Aynı şey benimde kafamı kurcalıyor negatif çıktıysa testleri, koronadan öldüğünü nasıl tespit ettiler? Öldükten sonra test yaptılar pozitif felan mı çıktı acaba

Hocam biliyorsunuz geçen hafta cuma annemi pıhtı atması nedeniyle hastaneye kaldırmıştık akşamı entübe olarak kaybettik. Bize cenazeyi 1.5 gün sonra verdiler. Nedeni covid testi yapıyorlarmış her hayatını kaybedene. 3 güne kadar çıkar diyorlar. Kavga dövüş sonucu 1.5 günde aldık

Gecmis olsun Allah sifa versin. Annemi 1.5 sene once beyin kanamasindan kaybettik. Toptakipdaki koc hastanesi ise oradan bezmi aleme gec istersen direk gorus. Capa ve hasekide yakin oraya. Direk gorusunce belki bisey cikar.

hocam araya tepeden birilerini soktuk kısaca hiç sevmediğim ama mecburen torpil diyelim özel oda yoğun bakım yaptılar. Durumu kritik herşeye hazırlıklı olun dediler

İstanbul da yoğun bakım çökmüş canlı şahitliğini yapıyorum sabah 8 den beri. Annem bu sabah beyin kanaması geçirdi ayrıca kolon kanseri tedavisi görüyor. Kanser tedavisi Koç üniversitesi hastanesinde gördüğü için buraya acile getirdik. Sabah 10 dan beri boş yoğun bakım ünitesi olmadığı için bu saate kadar acilde bekletiyorlar. İstanbul genelinde aramadığım yer kalmadı ayrıca 112 den de cevap bekliyoruz 8 saattir. Yani yoğun bakım boş muhabbeti yalan. Sistem iflas etmiş