Posts by maviseviye

Ortadoğu'da dengelerin değişmesi, kartların sürekli yeniden dağıtılması işten sayılmadığından bir nebze de olsa umudum devam ediyor, yoksa moralim dip. 37 senede kat edilen yol bir arpa boyu mu, yazasım bile gelmiyor. kendimi şöyle düşünmekten alamıyorum; boşvermiş'liğimizle, ilgisiz'liğimizle, banane'leciğimizle bu illeti bu terör belasını haketmişiz. devam aynen devam, batı sevdalısı olmaya, mensubu olduğumuz dinden uzak durmaya, lgbt midir lbgt midir nedir işte onu savunmaya, insan hakları adı altında terörist seviciliğine, 3 maymunu oynamaya, havadan civadan gerektiğinden fazla konuşmaya devam. büyük bir musibet gelip de gözümüz açılmazsa bu terör bu melun pkk bitmeyecek, ömrüm vefa etmeyecek ve ben gözlerim açık öleceğim.

Ahmet nur çebi başkanlık yarışını kazandı. Beşiktaşıma hayırlı olur inşAllah.

hayırlı olsun hocam, geçen sene biz Fenerbahçeliler haftasonu sendromunu çok yaşadık, hâlâ travma'dan tam manasıyla çıkabilmiş de değilim kendi adıma.

görsel hakkında yorum yapmak istemesem de, tek diyeceğim; cefakâr taraftar bir an evvel vefasının karşılığını alır İnşaallah.

terör coğrafyasında yaşayan tüyü bitmemişlerin, dini, imanı, Vatanı, bayrağı için Gazi olmuş yiğitlerin, Şehadet şerbeti içmişlerin hatırına; kim hangi hain emel ve planlarla tuzak kurmuş ve kurmaya devam ediyorsa, ey Rabbim tuzak kuranların en hayırlısı olan sıfatınla onlara mumele eyle. kendi topraklarında baskı, şiddet ve zulüm altında yaşayan, göçe zorlanan, umutla huzur ve güven bekleyen din kardeşlerimizin umudunu boşa çıkarma Allahım. hayrı şer, şerri hayır sanarsınız; siz bilmezsiniz Ben bilirim diye buyurdun, öyleyse şerleri hayır eyle, herşey senin elindedir, hikmeti sır ilmindedir ya Rabbena.

Nando de Colo'dan 39 sayıyla Euroleague kariyer rekoru geldi. Fenerbahçe'yi dağınık gördüm, henüz takım oyununu oturtamamış. iki sayı atış yüzdesi düşük, çok çabuk faul yapıyoruz, sadece Colo'nun eline bakarak olmaz set oyunu ve kurgu yok, çok top kaybediyoruz. Çok fazla olumsuz şey yazdım biliyorum ama takımdan beklentim büyük, haliyle olumsuz yönleri gözüme çarpıyor. zamana ihtiyacı var takımın.

87 - 80

teröristlerin serêkanîyê, suriyelilerin resulayn bizim pınarbaşı dedigimiz mıntıka tam manasıyla alınacak ve demoralize olacaklar. şimdiden başladılar kimyasal silah yalanlarına. bu bir operasyon, savaş değil. sokak sokak ilerliyor operasyon.

yaralıların nakli ve gıda tedariği için koridor açılmasını isteyecekler.

tahminci

realist yaklaşımını anlamak kolay fakat biz duygusal insanlardan müteşekkil bir Milletiz. istesekte çıkarlarımız doğrultusunda hareket edemeyiz. kaldı ki biz onlar gibi olamayız, siyaseti beceremeyiz. istenmediğimiz yerde olamayız, mesele hamur meselesi. zaten çok sürmeyecek, yeni Dünya düzeninde dengeler ve konum değişecek. küresel uzman olmaya gerek olmadan da bu görülebilir. çok değil, 10 sene öncesine göre halkımızın ab'ye girme isteği yarı yarıya belki daha fazla azalmış durumda.

valla hocam istatistik ortada, mayası da tutuyor milli takıma. ben hocanın İzlanda maçından sonra taraftar kitlesinin artacağına inanıyorum. biz Millet olarak ip çekmeyi, tefe koymayı biraz hızlı yapıyoruz maalesef.