Posts by hayalperestbirealist

Değerli kardeşim,

atmosferde kesinlik içeren ifadelerden çok olasılık ifade eden cümleler kullanalım.

Kesin olacak not edin demek yerine ben böyle yorumladım, bana göre olabilir demek daha sağlıklı olan bir yaklaşım şeklidir.

Ben bu yaklaşımı kar sevdanıza ve heyacanınıza veriyorum.

Kar sevdam ve heyecanım var, sen yanlış anlamışsın olayı. Bir üst yoruma bak anlarsın.

Kar sevdam ve heyecanım var, sen yanlış anlamışsın olayı. Bir üst yoruma bak anlarsın.

Özür dilerim kardeşim bir önceki yorumu yazan kardeşimden alıntı yapacağıma sizden yapmışım, birazdan bunu düzelteceğim.

Tekrar özür dilerim.

SİBİRYA AYISI CIKTI YOLA 1 degil 2 degil 3 tam üç sistem geliyor 27 28 den sonra gömecek türden comıng artı vorteks akşama sabaha duyarsınız not edin bir kenara

Not ettim, gelmezse sorarım.

Değerli kardeşim,

atmosferde kesinlik içeren ifadelerden çok olasılık ifade eden cümleler kullanalım.

Kesin olacak not edin demek yerine ben böyle yorumladım, bana göre olabilir demek daha sağlıklı olan bir yaklaşım şeklidir.

Ben bu yaklaşımı kar sevdanıza ve heyacanınıza veriyorum.

Hayal edin kardeşlerim;

1929 efsanesini hayal edin,

1987 efsanesini hayal edin,

2004 efsanesini hayal edin.

Hayaller yaşansın ki yaşanacak gerçekler için bir dua olsun. Çok hayal edelim, çok dua edelim, Rabbim ol derse o atmosfer şaha kalkar. Dua her kapının açılması için çok büyük bir silahtır.

Edison'u hayal edin;

Sen bu ampulü yakamazsın dediklerinde verdiği cevabı hayal edin.

Sürekli istemiş, hayal etmiş.

Bir rivayete göre 100. denemede bir rivayete göre 1000. denemede ampulü yakmayı başarmış.

Psikolojide BİLİŞSEL ÇARPITMA'lar vardır. Her gördüğümüz olumsuz modelde daha öncede böyle olumsuz çıkmıştı yine öyle olumsuz sonuçlanacak demek bizim bilişsel bir çarpıtmamızdır.

Bir de Allah'ın bizden istediği şu 3'lüyü de unutmayalım.

SABIR

ŞÜKÜR

TEVEKKÜL

SiberianTiger Hocam,

1987 kışı ile ilgili Sabah gazetesinde İstanbul'umuz üzerine -45'lik bulut oturdu diye bir yazı görmüştüm.

Saygıdeğer Hocam,

size bu konuyla ilgili 2 (İki) soru yöneltmek istiyorum müsadenizle, cevaplayabilirseniz çok sevinirim.

1. sorum;

Bu İstanbul'umuz üzerine oturan -45'lik bulut 500 HPA sıcaklığı mı ?

2. sorum;

Nasıl bir patern oluşmuşta böyle efsanevi bir yapı gelişmiş ?

Sorularımızı cevaplayacağınızı umarak şimdiden teşekkürlerimi sunarım.

Ayrıca sizi çok seviyoruz SiberianTiger hocam.

Arkadaşlar;

nasipten ötesi olmuyor. Bu sistem için çok fazla zorlamak yoruyor bizleri.

Şimdi şöyle birkaç gün atmosferi ve kendimizi dinlendirip SiberianTiger ve Efsane Semih Hocamızın bahsettiği Ocak sonu Şubat başı sistemine/sistemlerine yoğunlaşıp kavli ve fiili dualarımızı da yapıp o günlerin gelmesini bekleyelim inşallah.

SiberianTiger Hocam,

İstanbul'umuzda şu an görevli olarak bulunduğum Eyüpsultan Güzeltepe Mahallesinde KAR yok ama oldukça soğuk esen rüzgarlı bir hava var.

Bu arada İstanbul takımımız olan Galatasaray'ımızın Bolu ile yapacağı maç oldukça etkili yağan KAR yağışı nedeniyle ertelenebilir. Stad şu an kardan kapanmış.

Bugün ki maç OYNANMAYABİLİR, oynansa TAMAMLANMAYABİLİR.

Maç bu akşam 19:50'de başlıyor. Kar yağışı Bolu'ya öğlen giriyor. Bu öyle böyle bir kar değil tipiyle geliyor.

BOLU'muzu vuracak olan İSTANBUL takımımız GALATASARAY değil.

Bugün BOLU'muzu vuracak olan KAR FIRTINASI.

Bugün BOLU'yu vuracak olan sistemimiz biz amatör meteoroloji sevdalıları nezlinde HIZLI AMA ÖFKELİ diye adlandırılır.

GALATASARAY'dan daha hızlıdır vurduğu yeri yıkar geçer, dolayısıyla bu maç bugün OYNANMAYABİLİR (nokta). :):):)

Bugün ki maç OYNANMAYABİLİR, oynansa TAMAMLANMAYABİLİR.

Maç bu akşam 19:50'de başlıyor. Kar yağışı Bolu'ya öğlen giriyor. Bu öyle böyle bir kar değil tipiyle geliyor.

BOLU'muzu vuracak olan İSTANBUL takımımız GALATASARAY değil.

Bugün BOLU'muzu vuracak olan KAR FIRTINASI.

Bugün BOLU'yu vuracak olan sistemimiz biz amatör meteoroloji sevdalıları nezlinde HIZLI AMA ÖFKELİ diye adlandırılır.

GALATASARAY'dan daha hızlıdır vurduğu yeri yıkar geçer, dolayısıyla bu maç bugün OYNANMAYABİLİR (nokta). :-):-):-)

1987 senesini Allah nasip ederse bir gün yine yaşayacağız. Yine bir gün o efsanevi kar yağışını İstanbul'umuzda misafir edeceğiz. O kar hayatı ne kadar zorlaştırsada biz ona o kadar yaklaşacağız. Onunla adeta konuşacağız. Yıllar sonra yine kendinden bahsedeceğiz. O bize biz ona sevgili kılınacağız. Haydi gel sevgili haydi gel, seni bekleyen milyonların var.

Bünyenin sürmeli kar mar yok kar yağacak diyenlere itibar etmeyin diyo 🤔

Bünyamin Bey,

iyi bir meteoroji uzmanı olabilir fakat atmosferde kesin şöyle olacak demek risk barındırır.

Tanıdığım kadarıyla Bünyamin Bey risk almayı değil de beklemeyi seven bir insan. O halde Bünyamin Bey kesin konuşmakla kendisiyle çelişmekte.

Evet arkadaşlar burada çeşitli başlıklar altında yapılan tartışmaları okuyunca dikkatimi birşey çekti. Herkes farklı şeyler söylüyor kimi kışı bitiriyor kimi efsane bekliyor. Peki durum ne? Kısaca anlatayım bir kere şu an için modellerin kafası karışık diyagramlara bakınca bunu rahat bir şekilde anlayabilirsiniz. +15 e çıkan da var -10 a inen de var bu ne demek modellere bakarak tahmin yapılmaz şu aşamada demek. Sistemin doğuşunu anlamanız için diyagramlarda(gfs ve ecmwf diyagramları birlikte bakılacak) 3 - 5 çizgi aşağıya inmeye başladıysa bilin ki ortalık karışacaktır % 90 ihtimalle. Bu andan itibaren diyagramları 3 - 5 gün takip edeceksiniz eğer 3 - 5 çizgi yanına 5 10 çizgiyi daha alırsa artık sistem aşağı yukarı netleşmiştir. Şu aşamada 23 ocak sonrası çarşı karışacak demektir. Şimdilik bu kadar diyelim 23 ocak ve sonrası için ao ve nao da şu an okey diyor bize düşen beklemek sadece. Çarşının karışacağını ilk gören model şu anda 2 3 gündür takip ettiğim kadarıyla GEM modelidir kendisini huzurlarınızda tebrik ediyorum saygılar sunuyorum. GEMi azığa aldık arkadaşlar.

Tarantula Hocam,

espirili anlatış tarzınızdan dolayı sizi tebrik eder bu forumda sizleri çok daha fazla görmek isteriz.

Tahmininiz tutar ya da tutmaz o ayrı bir mevzu.