Posts by Samet

  yani konu görüntülemeyi yasaklamak diktatöryal tarzda bir hareket. yazmayı yasaklamayı anlarım eyvallah. ama görüntülemeyi hangi hakla yasaklıyorsunuz. ben forumun üyesi değil miyim? konuyu görüntülememin ne gibi bir zararı olabilir forumun işleyişine?

  "neyse nasıl olsa yorumum silinecek daha fazla uzatmayayım."

  Bu mantık da olan birinin o konuya baksın bakmasın ne yararı olacak? Uzatmanın anlamı yok bir diktatörle fazla bile konuştunuz.

  konuya yazmadan yasaklanmayı anladım da konuyu görüntülemekten yasaklamak nedir? Samet

  üyeliğimi silip ip ban yaparsanız çok sevinirim sayın diktatör Samet bey.

  İşine gelince farklı gelmeyince farklı çıkmak isteyene kapı orada.Sizin mantığınız neye uygunsa ona göre laf söylemeyi iyi bilirsiniz.5 dakika önceye kadar normal Samet bey 5 dakika sonra diktatör samet işine ne gelirse artık.Kapı orada çıkmak isteyene.

  Konuya dar açıdan baktığınız o kadar belli ki.Benim verdiklerim sadece bir örnekti ama siz o ihaleyi koruma yoluna gittiniz her zaman ki gibi.Ben suriye politikası askerimizin savaşına mücadelesine bir şey dediğimi hatırlamıyorum mesajımda şimdi baktım dememişim ama size göre demişim ne yazdığım ortada.Mesaj silme konusunda ki fikriniz sizi bağlar bu düşüncedesiniz madem bu konuyu görmenize de bu konu da yazmanıza da gerek yok.Benim mesajım açık net.Yeterli görmediğim her şeyi söylerim bunun adı eleştiridir.Ben hiç kimse yada hiç bir düşünceye körü körüne bağlanmam.

  Neden eleştiri yapılınca bir konuya yada bir karara kabul edilmiyor?Bu eleştiri kabul edilemezlik neden?(Eleştiri gerçek eleştiri olunca tabi).Kanal İstanbul projesini herkes beğenmek zorunda mı? Millet virüsle boğuşurken elde eldiven ağızda maske ihale yapılmak zorunda mıydı?Hadi onu geçtim gerekliliğine bir şey demiyorum da ihaleyi neden yaparsın ne acelesi var?Güncel terör belasından daha mı önemli? Güncel COVID-19 salgınından daha mı önemli? Geçtim bangır bangır her yerde Suriyelilere 40 milyar dolar harcadık demekle olmuyor o işler.Gün gelip vatandaş soruyor ona 40 milyar harcadın bana verdiğin değer bu mu diyor? Kimse OHAL meraklısı değil ama şartlar onu şart oğlu şart gösteriyor.Bugün sabahın 9 nda son günlerde görmediğim derece de kalabalık topluluğu vardı dışarıda.Hani gönüllü karantina ne oldu? Bile bile lades diyoruz.Her gün gelen verilerde aman pozitif oranı fırlamasın aman ölüm çok olmasın diye dua ediyoruz resmen ya.

  Sağlık bakanlığını bir kenara ayırıyorum geri kalan tüm kurumlar hükümet kurumları sınıfta kalmıştır.Bunu söylemek neden suç? Gördüğümüz bir aksaklığı söylemek neden suç?Eleştirmek neden suç? Anlamak güç anlayamıyorum adamın mesajlarında bir tane hükümet aleyhine eleştiri yok gelip burayı siyaset yapmakla suçluyor.Suçladığı mesaj da çok basit eleştiri mesajı.Yuh yani bu kadar gözü kapalı ne yaparsa yapsıncılık olmaz.

  Devletler her zaman vardır hükümetler gelip geçicidir.Bunun ayrımını yapamayan kişi sayısı o kadar da az değil.Buradan şunu da söyleyeyim eleştiri ayağına hakaret eden,her fırsatta ortalığı karıştıran mesajları ayırıyorum.Kendi sağlığım için yada ailemin sağlığı için endişe duyuyorsam ve bu endişe duymama sebep olacak etmenler var ise ben yada başkası bunu söyler.Bunu söylediği zamanda bunun adı siyaset olmaz bunun adı eleştiri olur.

  Artık şunu bir ayıralım eleştiri yapmak vatan hainliği değildir yada devlet düşmanlığı her eleştireni bu kalıba sokarsak bunun sonu gelmez.Tekrar söylüyorum benim kendi düşüncem beni bağlar hakaret etmeden eleştiriyi yapıyorsam kimse de buna bir şey diyemez.