Posts by emraheses2626

Kardeşim bu ülkede enflasyon sağlam olur ama bariz bir şekilde yaşamayız. (Çünkü hep dış güçlerin oyunu😊) Ufak ufak, azar azar herşeyin fiyatı artar, anlamlandıramayız. Oha ne oluyo diyemeyiz. Kredi faizleri düşer, kredi kartı faizleri düşer. Kredi çekmede kolaylıklar sağlanır. Adamın 50bin borcu olur, ne yapcam diye kara kara düşünür. Bi kredi ile ufak ufak öder. Süper ekonomi. 20 liraya aldıgın peynir 40 tl olmuş, 7 liraya aldıgın yumurta 14 lira olmuş, çocuguna aldıgın hero baby 1.90 dan 2.90 a çıkmış.ama ufak ufak çaktırmadan artmış. Kimin umrunda. Kolay kredi çözüyor sorunu. Ama bir süre.

Gerçek enflasyon hesaplansa, bu ülkede her sene memur, emekli v. S maaşları %20 nin üzerinde artar. Bu ay %1'in üzerinde çıkması bile mucize ☺️

Millet olarak alım gücümüzün ciddi anlamda azaldıgını bakalım gerçekçi olarak ne zaman göreceğiz.

İspanyol gribi akıllara geliyor hemen nasıl virüsün patlama yaptığı geçmişte bu protestolar dünyanın canını çok yakacak..

Dünya ikiye ayrılır. Kuzey yarım küre ve güney yarım küre. Bizim bulunduğumuz yarım kürede vakalar azalırken, diğer yarım kürede artıyor. Tam tersi de geçerliydi 1,2 ay önce. Bu virüs yok olup gidecek. Ama insan psikolojisi ne zaman normale döner bilemem.

18 Yaşın altındaki çocuklar velileriyle birlikte yolculuğa çıkabilecekmiş.

Bu yolculuktan kastı, şehir içinde kreşlere v s ulaşım mı? Yoksa genel heryere ulaşım mı?

Su an bulundugum mevkide küçük bir parkta, 6 çocuk 15 yetişkin ve basket oynayan 15-20 yaş arası 6 genç var. Birde gelenler var. Daha önce yasaklarda 5 kez polisi aramama rağmen gelmemişlerdi. O yüzden aramayada gerek yok.

Gece 11 gibi devriye gezen polisler bir kez dağıtıyor. Ceza da yazmıyor. Aynı kişiler yine geliyor. Bekçileri de tınlayan yok.

Böylemi olacak normalleşme.

İnanır mısınız bilmem ama ramazanda o çok sıcagın oldugu günlerde Gece 2ye kadar, hemde yasagın oldugu günlerde top oynadılar. Artık çocuk bağırış seslerinden irkilmeye başlayınca, çıkıp bağırdım. Öyle dağıldılar. Sinirli bir şekilde polisi aramama rağmen yine gelen giden olmamıştı.

Arkadaşlar tekrar merhaba. Ufak ufak borsaya atılmak istiyorum. Hiç denemedim daha önce ama ufak miktarlara tecrübe kazanmak istiyorum. Makas aralığının az oldugu hangi bankayı kullanabilirim. Veya daha farklı yöntem var mı? Özelden de yazabilirsiniz teşekkürler.

Hayır.Borsa da kağıt alınır,emtia alınır,ülke paraları alınır yani siz neden kazanabileceğinizi düşünüyorsanız onu alabilirsiniz. Asels hesabın doğru lakin bunun bankaların kendi makasları var yani bankadan bankaya değişiyor komisyon alıyorlar asels 29.48 demişsin mesela onu 30,5/31 e falan alırsın gibi satış da da aynı. İnternet bankacılığından yapılıyor ama araştır biraz bazı bankalar çok komisyon kesiyor benim burda banka ismi vermem yanlış olur biraz araştır en az makas olan bankadan yatırım hesabı açabilirsin.

Teşekkür ederim