Posts by celomania

ayin 28indeki yagisi tamamen ortadan kaldirmis bu ecmwf.arti 25inden sonrada bir hafta mevsime gore baya bi iliman gostermis.

Onu zaten şahsım adına süpriz olarak bekliyordum. Olmaması şaşırtmadı.

Normalde karamsar bir insan değilim, hangi kar sever karamsar olur ki zaten, ama bu sene için süprizler dışında bir beklentim yok valla. Ocak ilk yarısı, yok efendim şubat başı falan bekleyip, ümid edip yıkılmak zor geleceği için hiç çıtayı yüksek tutmuyorum. Zaten 1 ay öncede faturayı kestim ben ANGARALI 'ya. Sülalem raaat. O düşünsün. Allah kimseyi kar forumunda kar yağmadığı zaman konu sorumlusu durumuna düşürmesin:)-- Karısı ortağıyla kaçmış beyaz eşyacı ızdırabı8o

Ufukta hala kar yağışı görünmüyor , karı geçtim doğru düzgün yağış bile yok denebilir . Sabır bakalım dostlar ... 2014-2015 sezonundan sonra ilk kez bu kadar gecikti beyaz örtü . Buralar da tarla oldu haliyle 😁

:)--:)--yok hocam takipteyiz. Yazacak bişey olmadığı için suskunuz. Yazıncada iş geyiğe evriliyo malum. Ama sizin işte zor tabi, siz bişeyler yazmadan olmuyor. Kimse yazmasada sizde durum farklı😁

Kimse artık ısı adası, kentleşme falan demesin, ağzına kürekle vururum:)--

Bize ısı adası varda newyork'a yokmu:)--

External Content twitter.com
    Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
    Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.

Kalın Siyah çizgi olan Gfs ana çıktı , kalın mavi olan ise Gfs controle ( gefs ) . Kırmızı kalın çizgi bütün hepsinin ortalaması . Hepsinin ortalamasına bakmak en sağlıklısı ama senaryolar artık Gfs ana çıktıya uyuyor . Eskiden Gfs ana çıktı kötü çıktığı zaman diyagramı beklerdik , senaryolar güzel gelirse hiç moral bozmazdik ama artık öyle değil ... Şimdi biraz da formalite icabı bakıyoruz diyagrama . En önemlisi bütün modellerin ortak bir fikir de buluşup istikrar sağlamaları .

^^^^şimdi neye baksak elimizde kalıyo. Hiç kendimizi üzmüyoruz, direk mgm 5günlüğe bakıp radar takibi yapıyoruz. Tertemiz, misss^^

PURSAKLARLI bu attığım modele göre 27 sin de güzel bir yağış ve kar görünüyor . Ama böyle şeyler sadece görünür , diğer modellerin ve verilerin de sistemi görüp istikrar sağlamaları lazım . Anca öyle sıkı takibe alırız . Ben onu sinerji için attim , kışta olduğumuzu anlayalım diye .

Tam bir çokkere gfs'ye güvenip ters köşe olmuş kar sevdalısı mesajı. Temkin zirvede:)--

Görüyorum ve arttırıyorum. Model o şekilde gelsin, kar başlasın " ben dinazorum" diye mesaj atıcam foruma. Niye çünkü modellere ve gfs'ye güven olmaz.8)

Seymen hocam benim anladığım 96.Saatte soğuk geliyor ama yağış yok, ayın 26sında yağış var ama soğuk yok. Modellerle diagram örtüşmüyor kar noktasında.

Marmara ve batı karadenizde bir şeyler olacak gibi görünüyor. Eğer modeller değişmezse ayın 25inden sonra trakya çok şanslı.

Şu an tek tesellim moddellerin sürekli değişiyor olması. Umarım zaman ilerledikçe kesin sonuçlar lehimize olur.:(3232

Değişiklik olsun dedim yav 😂

Hocam sen dua et bu kış bereketli geçsin yoksa şimdiden kafamda faturayı kesecek bahaneyi buldum ben. O nick değişiminden oldu işte hepsi😜

Not: mesaj arka arkaya 4 defa gitmiş. Valla benlik bir şey değil, mesaj gönderimi hata verdi ondan öyle oldu😳

Ey beyler, ustalar, romalılar!

Tamam el-nina falanda, bu kış böylemi geçecek kurban olam. Böyle çekilirmi Ankara?

Şehir madmax filiminden çıkmış gibi, koca bir sis pus karanlık. İnsanın manzara izleyesi gelmiyor. Çok fena.

Arkadaşlar Ankara merkezde kar gördüğüm rekor tarih 5 Mayıstır. Ondan önceki rekorumda 23 Nisan. Yağmaz diye bir şey yok tabi ki yağar fakat oradaki acı olan nokta yağsa bile ardının bahar olduğunu bilmek:(

Böyle şey olursun, kıyamazsın. Her zaman "yağ yağ" dediğin kara bu sefer "yağma be olum, yazık edeceksin kendine" iç sesi ile buruk bir tattır. Bir çok kar sevdalısı ne demek istediğimi anlamıştır :)