Posts by zlod mamba

elcin kardeşim , Narsil kardeşim, Samet kardeşim bu karın yağmaması hatta havanında 20 dereceleri yoklaması sinirleri gerdi sanırım . hepinizi zevkle okuyorum . Efsane gelir veya gelmez ama forumdaki tat cok güzel . Gerek yok tartışmaya bence.Cunku gailibi olmayacak bir tartışma bu . Elcin arkadasım haklı , efsane geliyor geliyor deniyor gelmiyor... Baybars ve Samet arkadasımda haklı cunku gelmez gelmez ve bir gelir pir gelir...yani boş yere tartışıyorsunuz .

Ne demişti ?

Nrden gorebilirz ne dedigini ?

kopyalayıp yapıstırabilirmisiniz ?

İzmirde olup efsane beklemek :) senin işinde zor be arkadaşım.

Subat ve marttada bir seyler yapabilir dediginiz gibi fakat karakışı kacırdık .

yerde 1 hafta 10 gün 20-30 cm lik ortü bırakacak kışı...tipiden goz gözü görmedigi kışı .

subat mart kışı. ceviz gibi büyük ama bi o kadarda zayıf ,düşer düşmez eriyen kar tanelerinin , düştügü yerde eridigi yada bir kac saatligine 1 cm ortu yaptıgı kışlar oluyor genelde istanbulda. yani lapa lapa yagan kar. tipi değil.

arkadaş ne kar sevdaymış alaskaya gidin

biraz garip bir mesaj olmuş bu , kar bekleyenlerin toplandıgı bir forumda :)

aslında bunu biraz şöyle düşünebilirsiniz. , hani bazıları define aramayı sever...bulmak icin cesitli yollar dener..gordugu bir sey , onu başka bir yere yonlendirir..

avcılar iz sürer..

buda biraz kar avcılıgı gibi . iz surmek .... karın ziini sürmek ..20 gun onceden gelebilecegini anlayabilmek .

yukarlarda kuzeyde bir yerlerde büyük bir değişkiligin istanbulda kar yapma ihtimalini hesaplamak .

Bulmaca gibi biraz.

Hocalarımızın yaptıkları tamda bu . ..

Bizde ogrenmeye çalısıyoruz. :)

Alaskaya gitsek 10 gunde sıkılırız ..

Muhim olan alaska karını 10 gün istanbulda misafir edebilmek :)

mart veya nisan ayında kar gormek sizi bilmem ama beni cokta sevindirmez , yagmasada olur bir kac saatlik yagıp tutmayacaksa

mevsiminde yagmayan kar , mart nisanda yagarsa anca " hava cok soguk kar yaptı dedirtir."

ben 96 veya 97 yada 98 nisanında kar gordüm havada . sadece gördüm işte.

kar ocakta..heleki başlarında yagacakki bir seye benzesin .

havada o kar yagısının arkasında duracak 1 hafta 10 gün kar gorecegiz en az yerlerde.

Ben boyle kar seviyorum . Subat bile tatmin edici olmaz bana kalırsa , anca belki hemen başları ..10 subatta sonrası cıvır.

Bence istanbulun kışı 1 aralık -15 mart .. ama kara kışı 15 aralık - ocak sonu...

kara kış dedigim . tattmin edici karın yagabilecegi 20-30 cm kar yapabilecek hava .

87 demeyin sakın ..o istisna .)

2 yıl önceydi benim için Çekmeköy burası

O resmi kaybetmeyin ve hatta kagıda bastırın . cocuk cocuga büyüklerinden cok guzel bir resim olur ilerde. istanbul kışıyla ilgili..cunku cep telefonlarındaki resimler 3-5 sonra bir sekilde kayboluyor . ya telefon bozuluyor .. formatlanıyor kayboluyor .vs

MValy2.jpg">

siz buranın neresi oldugunu bulabilirmisiniz ?

...........

sorunun cevabı

Emionu ..galata koprusunun cıkısının hemen sag tarafı .

su anda o binaların oldugu yerde balık ekmekciler var ve yol var halic boyunca uzanan.

Bu resmin neresi oldugunu bulmak icin bir hafta ugrasmıştık , facebookta bir grupta paylaşılmıştı.

Resimdeki rahmetli o paylaşan kişinin dayısıymış, o yuzden birazda gorev addettik kendimize bulmayı . :)

Cok zordu tam olarak neresi oldugunu bulmak o yuzden ilk eminonu diyen arkadasım sn . Biloogle ye 5 bin

puanını gonderiyorum . konuyu kapatıyorum.

5aG8D5.jpg

Karaköy arkada Ziraat bankası binası gibi :)

Adalar değil , Avcılar değil ,

Beşiktas değil , Uskudar değil .

Karaköy değil.

Eminonü diyenler haklı . orası eminonunde bir yer . tam olarak neresi ama . o resim nerden cekilmiş . bunu bilin yeter :).

Aslında cevabı duyunca cok şaşıracaksınız.

Ben biraz yokum . dısarı cıkacagım . ..

Görüşürüz.