Posts by icenow123

Erkmen Çakırköy afium arası baya iyi aldı.Uydukent oralar kadar olmasa evet iyi aldı.İstasyon maalesef sıkıntılı konumda.Son 3 senedir daha da fazla kaçırmaya başladı.Ben Lisedeyken hatırlıyorum böyle olmuyordu olsa bile başka zaman istasyon alıyordu.Son senelerde her zaman izleyen taraf oluyor.Yağış 10 km doğulu vursaydı 15 i geçmişti o rakamlar şu an erkmen tarafında ölçülüyordur.Uydukent için Üniversite istasyonu fikir verebilir orası 11,5 kg.

Afyon bölge istasyonunu es geçiyor olamaz bu kadar yağış. Ölçülen değer çok az. Hata var sanırım.Yağış hala sağanak şeklinde devam ediyor 5 saati devirdi aralıksız.

Kreşler açılıyor ama 0-18 yaş arası yasak 8) Kreşteki bebelerde sosyal mesafeye uyacaktır kesinlikle :thumbup:

O bebelere sokağa çıkış yasak nasıl gidecekler kreşlere 😊

Birde kahvehanede oyun masasında sosyal mesafeye nasıl dikkat edilecek benim aklım almıyor,yancılığı yasaklamışlar kahveciler esnaf odası önlem olarak 😂😂

İstanbuldan çay ve bayram ziyareti esnasında izin alıp çıkanların bile virüsün yayılmasında ne kadar hızlı etki ettiğini gördük.

Zaten maske yok çoğu kişide olanların bir kısmıda doğru takmıyor sonumuz hayrola.

Bu göktaşına benzer bir olay bundan 4-5 yıl öncede yaşanmıştı yine ülkenin doğusundaki illerde görülmüştü bende bizzat şahit olmuştum şanlıurfada dışarda otururken. Hatta erzurumda gözleri etkilenen vatandaşlar bile olmuştu.

İlk önce rusyanın kıtalararası balistik füze denemesi falan denmişti hatta:)

Yok hocam yanlış anlaşıldım. Böyle önemli bir haberi, nasıl gündeme getirmiyorlar onu kastetmiştim.

Ben bir önceki sayfada attım. Bu yıl ki tabloda degişmişti. 2020 rakamlarında 22000 tl ye kadar 15 sonrasında %20 vergi uygulanacaktı.

Eğer tekrar değiştiyse 2019 yılının rakamlarına dönülmüş olur ve memurlar için konuşuyorum, 1 ay önceden bir üst vergi dilimine girilmiş olur. Bir ay daha fazla vergi kesilecek maaşlardan.

Anne,babalara çok iş düşüyor ama emin olun birçok anne baba çocuğunun eğitimiyle doğru düzgün ilgilenmiyor bu uzaktan eğitim sürecinde hepsi ortaya çıktı. Velilerin peşinde koşmak o kadar yıprattı ki anlatamam, gecem gündüzüme karıştı ödev gönderiyorum öğrenciler farklı farklı saatte dönüş yapıyorlar. Sürekli iletişim halindeyiz. Okulda kafa yorgunluğum bu kadar olmuyordu planım ve saatlerim belli yapmam gerekenleri yapıp bitiriyordum işimi.

Dediğim gibi ilgisiz velilerin çocuklarınında uzaktan dahi olsa eğitim alamamasıda dert oluyor,canımı sıkıyor. Malesef kendi özelimde konuşacak olursam öğrencilerimin %40 ile hiç iletişim kuramadım,özellikle velileri aramama,mesaj atmama rağmen birebir.

Birde siz ilkokul 1 leri düşünün okulların açılmamasıyla 1 yılları gidecek,her anne baba okuma yazmada bilmiyor malesef, bilsede ilgi yok.

Tabi önce sağlık.

hocam bu konuda gündüz de fikrimi belirttim. Evden eğitimim geliştirilmeli ve önümüzdeki sezonda da evden eğitime devam edilmeli. Şahsen okula göndermek zorunda kalırsam ne yapacağım diye kara kara düşünüyorum çocuğumu.

Ara sınıflar için dediğiniz olur ama anasınıfı ve özellikle 1. sınıfa yeni başlayacak çocuklar okumayı yazmayı öğrenmeden uzaktan eğitim hayal. Okulsuz olmaz malesef