Posts by Kartal0935

Hocam 2017'de İncirliova'da örtü oldu diye hatırlıyorum. Ama yine de bu şanssız bir il olduğunu değiştirmiyor Aydın'ın. Muğla'dan sonra en kötü konum bizde. Bir de karadeniz ve marmara gibi DEK şansımız olsa en az iki senede bir örtü görürdük.

Ever hocam 2017 de yagmis ben İzmirdeydim sanirim hatirlamiyorum.Ama cocuklugum gencligim gecti 1 kere ortu hatirliyorum.Sanirim 2002 ya da 2004.Bide 2012ydi sanirim okuyodum o zaman incirliovada degildim.Hatta sicak cepheydi sanirim.Hepsi bu.3 defa son 20 sene de benim hatirladigim.Suan bakiyorum -3.2 an itibariyle tuhaf geliyor.Bu potonsiyel hic yagisla bulusamasin garip.

Bergama'da 500 rakım üstü heryerde kar var şuan 200-300 rakıma kadar inecekti verilere göre bakalım.Cephe öklüzyon cephe olduğu için nem olduğu sürece kolay kolay erimez ve yavaş hareket eder.

Aliagayla Bergamada olucak sanirim.4lu degerlerin altina gidiyorlar hizla.Aliaga da benim isyerim 170 rakim.2 aydir Aliagadayim maalesef ucyoldayim bugun.

Edirnenin anlik sicakligina bakacaktim mgm'den bir baktim Carsamba gunu icin en yuksek 9 en dusuk 8 derece tahmin etmisler dun sabahki guncellemede ve orta siddette kar ikonu koymuslar.Su an Edirne 3.2 derece.Bu mgm niye boyle yapiyor 5 gunluk tahminlerinin sicaklik degerlerinde 10 yildir takip ettigim kadariyla 4 5 derece sapma oluyor.

Dun gece en dusuk 8 gun ici en yuksek 9 derece demek oluyor kardesim.Yani bugun ve bu gece icin en dusuk dereceleri icermez o tahmin

O kadar onemsiz bir olaysa Cin neden sehirleri karantinaya alsin.Ekonomisi durma noktasinda cinin.Oyle dunyanin sonunu getirebilcek bir virus degil ama oldukca tehlikeli.Yaslilarda bagisikligi zayif olanlarda insan.Normal grip deyip gecilmesi de o kadar sacma ki.Normal gribin mortalitesi %0.1 iken bu virusun %2.5 larda.Yani neredeyse 25 kat fazla o da suanlik.Hastaligi yogun bakim surecinde gecen insalar da azimsanmicak kadar fazla.Kiyamet senaryolarina gerek yok ama ciddiye alinmasi gerekir.

Burdur bu gece sıcaklık sorunu yaşayabilir güneyde kaldığı için, bu da sıfır izoterminin konumuyla alakalı bir durum 😊 Ancak yarın gece biraz daha şanslı olacağını düşünüyorum. Bu gece ise gece 3 ile sabah 10 arası belki kky veya hafif kar yağabilir; ancak sürpriz olursa güzel kar alabilirsiniz

Cok tesekkur ederim degerli cevabiniz icin napalim kismet degilmis :)

İncirliova tuhaf bir memleket geceleri enverziyonuyla ün yapar gündüzleyin de en yüksek sıcaklığa ulaşır genelde. Yazın Nazilli'den sonra en dayanılmaz sıcak İncirliova'da ve Efeler'de olur ama. Aliağa çok daha serindir buralardan tabii,gelseniz yanarsınız^^

Hocam Aliaga bir ara 7 dereceleri zorluyodu 😅 Yazi cekilmez olur Aydinin Incirliovanin cok iyi bilirim.Yeni Aliagli sayilirim 3 yildir calisiyodum ama Ucyolda ikamet ediyodum.