Posts by Fernandiyo

  @MeteorolojiMeraklisi Arkadaşım kendi fikrini paylaştın bir beklentin yok tamamdır tahminine saygı duyuyoruz. Fakat sabahtan beri aynı şeyi yazmaktan bıkmadın mı amacın ne troll müsün ? 1 kere söylesen yeter sürekli aynı şeyi yapıyorsun hayır anlamadım aklınca totem felan mı yapıyorsun. İstanbul konusunu açıyorum adam akıllı bir mesaj yok hep tartışma sohbet, bilgi içeren bir tane mesaj yok . Lütfen yazma artık insanlarında modunu düşürme.

  @Ahmet Ustaoglu Kasva Tahminize saygı duyuyorum ama anlamadığın konu şu veriler az çok belli bazi tahminci hocalarımız sabah saatlerinde büyük aksamaların olacağını kar fırtınasının olacağını , önlemler alınması gerektiğini söyledi, siz ise önemli bir yağışın olmadığını söylüyorsunuz. Sisteme girmişken hala bu farklılık neden ? sistem bu kadar mı sürprize açık ?

  Arkadaşlar bende sizin kadar belkide daha çok istiyorum sistemin gelmesini ama erkenden kesinmiş gibi seviniyorsunuz . Bakın ayın 6-7 civarları için boşuna sevinmeyin daha bir kaç gün öncesine kadar sistem 2 sinde başlıypordu yavaş yavaş erteleniyor şimdi 3 üne çekildi 4 üne gitmeyeceği ne malum yani sistemler çok kesin bir şekilde gözükmüyor . Tamam gelicek ama boş konuşmak çok saçma kimisi efsane diyor kimisi kestane. Bu şekilde konuyla alakası olmayan insanlarda yanlış yönleniyor. Temkinli olalım lütfen . Hiç bir şey kesin değil.

  Fernandiyo soğuklar yeterince güneye inerse ab oluşur yağış sorunu kalmaz, şu ana kadar bu olmadı. kıyılar karasal bölgelere göre kar için daha soğuk hava gerekiyor istanbul için -8 geerekirken konya için -4 mesela, bu yüzden onlar tüm yağışı kar olarak alıyor. bizde soğuk girene kadar yağış kaymış oluyor en basitiyle

  sağol cevapların için

  Arkadaşlar merhaba. Komik gelebilir ama aklımda bir soru var ve bunun cevabını hiç bulamadım. Son birkaç senedir takip ettiğim kadarıyla İstanbul sistemlerini hep DEK üzerinden alıyor. Modeller istanbula kar için soğuklar getirdiği zaman yağışları götürüyor. Bunun nedeni ne ? neden biri olduğunda diğeri olmuyor. Yada ucu ucuna çakışıyorlar. Bu çoğunlukla istanbulda oluyor sanki kırmızı bir çizigiyiz ikiside aynı anda olmuyor. haritayı büyütelim anadolu ve avrupa yakasında bile aşırı farklılıklar oluyor . Bu durum beni üzüyor bu ilelebet böylemi olacak. Yoksa bizde ankara gibi anadolu gibi saatlerce kesintisiz bütün istanbul kar yağışı görebilecekmiyiz ? biraz uzun oldu ama merak ediyorum. şimdiden teşekkürler

  Fernandiyo iyi akşamlar. DEK'lerin yönü sıcaklığın seyri bu sorunun cevabını direk etkilediği için net birşey söylemek zor hocam. Örtü olsa bile hafif 1-5 cm olur ki, bu da bir ihtimal.

  üstad o zaman şans işi biraz . hiçbirşey belli değil daha fazlasıda mümkün olabilir yani. Ne olacağı belli olmuyor garip bir şehir bugün ters köşe yaptı biziç

  @Root @OkluzyonPendik olarak her yer yıkılırken sistem efsaneye giderken biz çok fazla birşey alamadık yani sistem bizim için gayet sıradandı çok çok etkili bir yağışta görmedik bugün öğleden akşama kadar yoğun diyorsunuz peki pendik ne olacak görmek istediğimiz yoğun karı ve örtüyü bugün görme şansımız nedir ?