Posts by onur_altincekic.1999

Arkadaşlar sistme anı ara saate kalıyor, bu kadar her güncelleme de ayrı şerbet vermeyi bırakın lütfen... Cuma akşam 6 dan sonra ilk cephesel geçiş var ve ardından Anadolu yakası daha şanslı olamak üzere dek geçişi var. Buradan sonra modelleri takip etmeye gerek yok! Anı yaşayacağız. Cuma akşamı burası bayram yerine dönecek, yükseklerde örtü de olacak. Kıyı kesimler havada kar da görecek hatta ince bir örtüde olabilir. Ama yüksek kesimler özelliklede Anadolu yakası daha şanslı... Yani kısacası dediğim gibi anı yaşıyacağız... Az kaldı yarın Perşembe sonra cuma ne kalıdı ki. Yarın içinde ihtimal var bu arada yüksek kesimler için... Çok kendinizi sıkmışsınız yazılan mesajlardan öyle anlıyorum...

Hepinize iyi akşamlar,

Kalın sağlıcakla...

Berkay34 Peki o halde ben de bir soru sorayım size. Ağırlıklı olarak Anadolu Yakası demişsiniz peki Boğaz Hattı ve Bakırköy-Fatih-Zeytinburnu hattı da faydalanabilir mi DEK'lerden ?

Eğer bu şekilde gelirse biz de #15şubattansonra kar görürüz. Ümidimizi kesip kışı bitirmek yok. #OKarBurayaGelecek! az daha sabır...

Not:Eğer çok karamsarlık içeren bir mesaj yazdıysam silebilirsiniz,bir sıkıntı olmaz benim için.

Yönetici arkadaşlar,önceki sayfalarda yazdığım mesajın çok karamsarlık içerdiğini düşünen varsa mesaj silinebilir. Ben bu karamsarlık kadrosuna dahil olmak istemiyorum ben umutlu olmak istiyorum.

Şuan dereköyde 850 -1 olarak gözüküyor. gfs ye göre +2 +3 olmalıydı. Ayrıca 850 -1 olmasına rağmen yer seviyesi çok soğuk ve tam olarak 0 derece. Dereköy rakım ortalaması 450-500 metre arası. 450-500 metrede 850 -1 de yer seviyesi 0 da ve kar yağıyor. Daha batımıza -11-12 aralığı girecek ve rüzgar karayel devam edecek. O yüzden şu saatten sonra modellere bakıp akşam anca -8 -9 giriyor diyip sistemi bitirenler türemesin. Sabaha karlıyız!!!

Hocam çok haklısınız.Bu konuda size sonuna kadar katılıyorum.Yarın İnşAllah seyirlik de olsa kar yağışı göreceğiz.Sonrasında ise inşAllah uzun bir aradan sonra kar örtüsüyle tanışacağız.Karamsarlığa gerek yok ümidinizi kaybetmeyin arkadaşlar O Kar Buraya Gelecek İnşAllah.

Ben 6 ocak 2017de forumu filan bilmiyodum sadece MGMden takipdeydim(radarıda bilmiyodum :hfyeni (18):) nekadar pişmanım o sistemi takip edemedim diye bi bilseniz.Ne yazıkki bende lisede öğrendim meteorolojiye bukadar ilgimin oldunu ve havaforuma geldim 2017 aralığında geldim ve geldim günden beri tekbirtane bile doğru düzgün sistem takibi yapamdım ne sistem aldık...Gülsemmi ağlasammı.

O yüzden bu sistemin benim için önemi çok büyük:)

Bence takip etmeliydiniz o bambaşka bir duyguydu benim için kelimelerle anlatamam yani. Önce sert bir sıcaklık düşüşü olmuştu konumumda ardından yağmur şeklindeki yağış donmuş yağmur olarak düşmüştü. Yağış yoğun kara döndüğünde sadece 15-20 dk içinde her yer bembeyaz olmuştu. İnşAllah bu sistemde de aynı duyguyu yaşamak dileğiyle...