Posts by Kartipi1985

Konya nin kuzey batı hattı en Kaymaklı bölge. Bugünden itibaren Seydişehir Akşehir Beyşehir Kadınhanı Yunak Polatlı ya kadar olan bölge iyi kar alabilir merkez de sınırda iyi kar için sonrasında Sivas yozgat çevreleri ve Niğde Ulukışla Karaman güney ilçeleri ve Ankara güney ilçeleri de güzel kar yağışları olacak.buralar soğuk yağış ikilisini yakalayacak diğer bölümler kar görse de yarın esas kar 8 inde olacak.iki sistem de hizli geçecek.8 indkei sistem biraz daha uzun soluklu

Hocam konya merkez az da olsa örtü olurmu ilçeler şimdilik iyi durumda.

Konya merkez selçukluda 2 saattir hafif kar yağışı orta kuvvet kar yağışına dönüştü sıcaklık -3c olduğundan heryer bembeyaz örtü oluştu altı buz pisti bu kış güzel geçiyor kim ne derse desin yagıs bol Allaha şükürler olsun.

ya anlamıyorsun ya da başka yere bakıyorsun? Raporluyorum seni. kilanli hocam bilgine

Aynen sana sonuna kadar katılıyorum smmurat42 bu arkadaş gfs yerine başka veri var bizim bilmediğimiz oraya bakıyor galiba şaka gibi gfs son verilerde iç anadolu genelini kara gömdü yağışlar efsane arkadaş ecmwf yorumluyor desem o bile en az yarım efsane veriyor ne günlere kaldık.:)

Valla kafalar karışık ecmwf yağışları neredeyse yok.edece konya merkez olarak iyi değil gfs tam tersi dünkü güncellemer kadar olmasada yagış iyi.sayılır bir şeyler olacakda ne olacak bunu sistem anında götecez bakalım.

Hocam çok haklısınız modeller her güncellemede degişiyor bizde ister istemez yanlış yorumlar da bulunuyoruz bunun adına sizden özür diliyorum onun dışında konya merkez selçuklu olarak ince bir örtü olurmu kuru soğukmu olur senin son görüşlerin nedir hocam saygılarımı sunarım.:thumbup:

arkadaşlar litfen bilgi üzerine yorum yapalım diğer olayalra özelden cevap verelim.bunkadar heyecan nedir anlamıyorum bi küsuyoruz bi seviniyoruz bi kar bi yağmur.bi grs iyi diyoruz bi ecm.

Benim fikrim değişmedi tabiki saatlerde değişiklik olacaktır ama sanki bende sürekli fikir degsitiryirumm gibi bi algı var galiba benim fikrimde bi değişiklik yok ama bugün tabiki ufak tefek değişiklikler olacaktir

Hocam.

Ecmwf sisteme 1 gün kala konya merkezi kuşa çevirmiş 1 haftadır konyayı gömen model şimdi neredeyse utanmasa sıfır yagış verecek birde buna kral diyorlar bumu kral gfsnin çırağı olamaz gfs ab yagış konusunda daha başarılı bir model bakalım sistem sonunda kazanan kim olacak benim görüşüm gfs ecmwf ye sistem sonunda tokat atacak gibi duruyor.;)