Posts by kerimsen

sağda soldan kuzey soğuk ülkeleri ziyaret edip ordan virus kapıp ülkesine gidiyorsa o üllkede virus salgını başladı anlamı taşımaz, bizdede 5-50 kişide görüldü diye yine salgın başladı anlamı taşımaz, şu an çin iran italya ve kore dışında hiçbiryerde yayılım salgın eğrisi yok..

Singapur'da aynı şekilde ortalama 35°C fakat 102 kişide mevcut. Çin, Güney Kore, İtalya, İran ve Japonyanın ardından 6. sırada vaka sayısı bakımından.

anlatamadım herhalde global dünyada yaşıyoruz elbette yaz yaşayan ülkelerde 100-500 hasta görülebilir son derece normal ama yayılım trendi yaz yaşayan ülkelerde yok...singapuruda çinin komşusu say giren çıkan milyonlarca insan var..

Sıkıntı şu sizin aynı cümle içinde kullandığınız azlağ ve cemre biribiriyle uzaktan yakından alakası olmayan şeyler.Azlağ beklenilen bir sisteme verilen ad.Cemre ise Baharın müjdeleyicisi olarak kabul edilir ve sonrasında havaların ısındığı kabul edilir.Ben cemrenin varlığını tartışmıyorum yada azlağın.Ben birbiriyle uzaktan yakından alakası olmayan şeylerin neden bir cümlede kullanıldığını soruyorum.

aslında bir çok defa anlatmaya çalıştım size, evet tanımlar birbirinin zıttı tabiki ama ikisininde çıkış yerleri sadece gözlem, farkları yok, ama piskolojik bir olay bence bu arkadaşlar giderler azlağı mükkemel doğru bulurlar sayfalarca destansı bir şekilde tartışırlarda ama aynı türevden çıkan konu cemreye gelince uyduruk ,saçmalık, yok öle birşey yazarlar yani büyük çelişki tsunamisi..

Ben size benzer şeyler mi diye sordum ama bambaşka bir cevap aldım.Anladığım kadarıyla benzer şeyler değil diyeceksiniz.O zaman tekrar soruyorum birbiriyle alakası olmayan iki kavram neden bir cümle içinde kullanılıyor?

sayın admin ikiside gözleme dayalı bilgi değilmi? ben zaten cemreyi tartışmayın, kapayın bilimsel değil uyduruk diyen arkadaşlara hitaben yazdım onu,gözleme dayalı her türlü bilgi uyduruksa ozaman azlağıda tartışmaya gerek yok çünkü oda uyduruk sınıfında ,objektiflik beklemek adına yazdım sadece, azlağ tartışılsa kimsenin şikayeti olmayacağından eminim çünkü..

Şöyle sorayım o zaman Azlağ ile Cemrenin benzer yanları nelerdir?

ikiside bana gore bilimsel netliği ve ıspatı olmayan kavramlar, tanımlar,cemreyi konuşmayın uyduruk yok öle bişey demek,ama azlağı konuşun mükkemmel bir olay, kara boğulmaca demek ayırımcılığın yada ruhsal polyanacılığın daniskası demek ,ikiside gözleme dayalı bilgi inanış çünkü ,isteyen istediği meterolojik gözlemi dile getirebilmeli.

hocam ortaya atılan tarihlerin %80+ sı tutmadı forumda hayal kırıklığı yarattı herkes biraz gergin haliyle, bir çok yerde dünyanın en sıcak ocak ayının geçtiği yazılıyor zaten sorun sadece bizde değil kış sıcakken dünyada ,yani ocak ayındada şubatta donucaz çok sert diyordunuz,aralıktata ocakta donuyorduk, umarım anlatabiliyorum yani güven vermiyor artık, zaten yakınlarıma soylesem dalga konusu oluyorum artık :)

yok şubat ortası yok 21 şubat yok 27 şubat şimdi mart :)))) uzun vadelere güvenmiyorum tabi çıkmadık candan ümit kesilmez...:) ist mart ayını ender soğuk ve karlı yaşar 20 yılda bir olcak birşey...37 yaşındayım martta karı 1-2 defa gördüm..

konumum adına yine tırt gidiyor çatılardaki karlar bile tamamen eridi ..nerde eski istanbul sistemleri:gun_bandana: salı gününüde çoğu yer kuru ayaz gösteriyor...koca ocağı 1 cm kar bile görmeden kapatırsak üzülürüm...