Posts by kerimsen

tahmincilerde genel olarak başarısızdı açılan konuların %90 nıda tutmadı neyin başarı istatistiği yapılıyor anlamış değilim :) batı kardenizde bir şubat ikinci haftası elle tutulur birşey aldı sadece 1 sistem sayılır oda koca kışta,doğunun kötü kış geçirdiği nezaman olmuş bu ülkede??, muşlu kankam var kapısını aşmış kar fotosunu her sene atar bana , doğudada kış kötü geçmeye başlarsa kıyamet yakın anlamı taşır zaten :) emekleriniz için tşk ama olmayınca olmuyor işte..

Sıkıntı şu sizin aynı cümle içinde kullandığınız azlağ ve cemre biribiriyle uzaktan yakından alakası olmayan şeyler.Azlağ beklenilen bir sisteme verilen ad.Cemre ise Baharın müjdeleyicisi olarak kabul edilir ve sonrasında havaların ısındığı kabul edilir.Ben cemrenin varlığını tartışmıyorum yada azlağın.Ben birbiriyle uzaktan yakından alakası olmayan şeylerin neden bir cümlede kullanıldığını soruyorum.

aslında bir çok defa anlatmaya çalıştım size, evet tanımlar birbirinin zıttı tabiki ama ikisininde çıkış yerleri sadece gözlem, farkları yok, ama piskolojik bir olay bence bu arkadaşlar giderler azlağı mükkemel doğru bulurlar sayfalarca destansı bir şekilde tartışırlarda ama aynı türevden çıkan konu cemreye gelince uyduruk ,saçmalık, yok öle birşey yazarlar yani büyük çelişki tsunamisi..

Ben size benzer şeyler mi diye sordum ama bambaşka bir cevap aldım.Anladığım kadarıyla benzer şeyler değil diyeceksiniz.O zaman tekrar soruyorum birbiriyle alakası olmayan iki kavram neden bir cümle içinde kullanılıyor?

sayın admin ikiside gözleme dayalı bilgi değilmi? ben zaten cemreyi tartışmayın, kapayın bilimsel değil uyduruk diyen arkadaşlara hitaben yazdım onu,gözleme dayalı her türlü bilgi uyduruksa ozaman azlağıda tartışmaya gerek yok çünkü oda uyduruk sınıfında ,objektiflik beklemek adına yazdım sadece, azlağ tartışılsa kimsenin şikayeti olmayacağından eminim çünkü..

Şöyle sorayım o zaman Azlağ ile Cemrenin benzer yanları nelerdir?

ikiside bana gore bilimsel netliği ve ıspatı olmayan kavramlar, tanımlar,cemreyi konuşmayın uyduruk yok öle bişey demek,ama azlağı konuşun mükkemmel bir olay, kara boğulmaca demek ayırımcılığın yada ruhsal polyanacılığın daniskası demek ,ikiside gözleme dayalı bilgi inanış çünkü ,isteyen istediği meterolojik gözlemi dile getirebilmeli.

hocam ortaya atılan tarihlerin %80+ sı tutmadı forumda hayal kırıklığı yarattı herkes biraz gergin haliyle, bir çok yerde dünyanın en sıcak ocak ayının geçtiği yazılıyor zaten sorun sadece bizde değil kış sıcakken dünyada ,yani ocak ayındada şubatta donucaz çok sert diyordunuz,aralıktata ocakta donuyorduk, umarım anlatabiliyorum yani güven vermiyor artık, zaten yakınlarıma soylesem dalga konusu oluyorum artık :)

yok şubat ortası yok 21 şubat yok 27 şubat şimdi mart :)))) uzun vadelere güvenmiyorum tabi çıkmadık candan ümit kesilmez...:) ist mart ayını ender soğuk ve karlı yaşar 20 yılda bir olcak birşey...37 yaşındayım martta karı 1-2 defa gördüm..

yahu okadar ümitlenmeyin bence çoğu hocanın tahmini 6-7-8-9 tahmininde yine tutmadı,sonra sinir harbiyle yazıyorsunuz saçma saçma yerlere gidiyor,adamlar falcı değil adı üstünde "tahminci"

olcağı varsa olur oluruna bırakın...

hocalar kızmasın ama artık minumum tutuyorum kendi bolgem ilçem adına ..

burda 50 cm deseler 5 cm e atıyorum,30 cm deseler 3 cme atıyorum :)

burda 6-9 ocak sistemine 5-15 cm demişlerdi ben çatılar ve kısmi arabalar olarak kafamda güncellemiştim ve hiç dumura uğramadım :))) ve hayal kırıklığına uğramadım ::))) beklediğim gerçekleşti..:)

kusurabakmayın nereye yazacağımı pek bilemedim ama antalyadaki felaketin nedenlerini öğrenmek için girdim foruma ama hiç bir bilgi bulamamak beni üzdü, burda kar yağışından başka başka bir meterolojik hadise sanki pek kimsenin umrunda değil hava forumundan ziyade kar forumu gibi....

gfs de adam akıllı bir sistem bile görünmiyorki hocada umut versin realitik düşünmek lazım, 2018 gore yağış ve soğuk daha iyi ama yine ucundan acıcık girme modu bu senede değişmiyor gibi...

What's Happening in the Forum?

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. GFS-ECMWF-UKMO Yorumlamaları (Ocak 2021) 9.3k

• Samet
    2. Replies
      9.3k
      Views
      1.9M
      9.3k
    3. Ubeydullah'ınBabası

1. İzmir, Aydın, Muğla, Manisa Özel Raporlar-Yorumlar 4.7k

• KarTutkusu03
    2. Replies
      4.7k
      Views
      263k
      4.7k
    1. Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar 5k

• Samet
    2. Replies
      5k
      Views
      263k
      5k
    3. bulutgursoy

1. Marmara Bölgesi Raporlar-Yorumlar 2.6k

• Narsil
    2. Replies
      2.6k
      Views
      176k
      2.6k
    3. Khallend95

1. İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar 10k

• Vintersaga
    2. Replies
      10k
      Views
      1.1M
      10k
    3. DesertSnow

1. İç Ege ve Batı Akdeniz Raporlar-Yorumlar 535

• KarTutkusu03
    2. Replies
      535
      Views
      22k
      535
    3. Eglenhoca

En Çok İfade Gönderilenler

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. 27/28 Ocak Siklonlu Sistem 27

• Storm Chaser
    2. Replies
      27
      Views
      5.8k
      27
    3. ENDEMIKS

1. İç Ege ve Batı Akdeniz Raporlar-Yorumlar 535

• KarTutkusu03
    2. Replies
      535
      Views
      22k
      535
    3. Eglenhoca

1. HF 2021 Kış Ligi Yarışması 9 (30.01.2021) Genel Yorumlama 15

• Samet
    2. Replies
      15
      Views
      684
      15
    3. arnavut

1. HF 2021 Kış Ligi Yarışması 9 (30.01.2021)

• Samet
    2. Replies
      0
      Views
      435
    1. HF 2021 Kış Ligi Yarışması 8 (23.01.2021) 67

• Samet
    2. Replies
      67
      Views
      1.6k
      67