Posts by Fease

SON DURUMLAR

-Papua Yeni Gine Asya'dan gelen tüm ziyaretçilerin ülkeye girişini yasakladı.

-Pekin sağlık Komisyonu: "Pekin'de koronovirus salgını büyüyor. Önlemler salgının yayılmasını yavaşlatmadı." açıklaması yaptı.

-Endonezya kökenli Lion air Çin'e olan uçuşları durdurdu.

-Hindistan kökenli Indigo havayollari Çin'e olan uçuşları durdurdu.

-Güney Kore kökenli Seul air havayolları Çin'e olan uçuşları durdurdu.

-Kazakistan Çin'den ürün alımını durdurdu.

-Avustralya ülkede bulunan, Çin kadın futbol takımını karantinaya aldı.

-Kazakistan ticaret dahil tüm hava demir ve karayolları, Çin ile bağlantısını kesti.

Hocam milleti bosuna paniklendirmeyin çok resident evil izlemissiniz 😃😃 sars ın bile ölüm oranı %10 du bunun %2

Mortalite (ölüm) oranının düşük olma nedeni şu anda orta yaşlılar-yaşlılar dışında ölüm olmaması. Fakat bu durum çocuk-genç ölüm olmayacağının teminatı değil.

bu virüs konusunun gereğinden fazla büyütüldüğünü düşünüyorum. Her yıl grip hastaligindan dünyada yüzbinlerce insan hayatını kaybediyor. Şu ana kadar vefatvedenlerin yaşları 55+. Hali hazırda bağışıklık sistemi düşük olan kişilerin ölümüne sebep olabiliyor. Virüs akciğere indiği için zaturreye neden oluyor. Geçen kış bende zatürre atlattım. Sadece yeni keşfedilen bir virüs olduğu için ihtiyatlı olmakta fayda var. Ana akım medya ve sosyal medyanin korku yaymaya çalışmasını sanki üstü kapalı olarak cine yaoilan ticari ambargo olarak görüyorum. Zira vurisler bakteriler gibi olmez yani cinden cikan bir konteyner icinde de bu virus pekala yayilmaya devam edebilir. Ben ulkemizde de bu hastalığın görülmesi durumunda da korkmamaya d3vam edecegim temel temizlik kuralları ile atlatilabikir. Semptomik tedavi ile üstesinden gelinebilir olarak bu hastalığı yorumluyorum. Sadece risk grubundaki insanlarin biraz daha dikkatli ve özenli olmasinda fayda görüyorum.

Hocam şu ana kadar ölen en genç kişinin yaşının 45 olmasının nedeni (2 gün önce 45 idi şu anda pek sağlıklı bilgiler yok bölge karantina altında olduğundan), yaşlıların bağışıklık sisteminin güçsüz olmasından kaynaklı, yani yaşlıları daha erken öldürüyor. Fakat zaman geçtikçe ölen en genç kişinin yaşı daha da düşecek.

Corona virüsü ile alakalı son bilgileri, son dakika haberlerini vs. paylaşabilirsiniz.

Son durum bu şekilde.

Çin 6,040 hasta 9,239 şüpheli 110 iyileşme 132 ölüm
    Tayland 14 hasta
    Hong kong 8 hasta
    Tayvan 8 hasta
    Japonya 7 hasta
    Macau 7 hasta
    Malezya 7 hasta
    Singapur 7 hasta
    Avustralya 6 hasta
    Abd 5 hasta
    Güney kore 4 hasta
    Fransa 4 hasta
    Almanya 4 hasta
    Vietnam 2 hasta
    Kamboçya 1 hasta
    Nepal 1 hasta
    Sri lanka 1 hasta
    Birleşik arap emirlikleri 1 hasta
    Filipinler 1 ölü

Şüpheli
    Türkiye 12 kişi
    Brezilya 1 kişi
    Çekya 1 kişi (1 kişiden negatif sonuç alındı)
    Endonezya 8 kişi
    Etiyopya 4 kişi
    Finlandiya 1 kişi
    Fiji 6 kişi
    Hindistan 5 kişi
    İsrail 2 kişi
    Fildişi kıyısı 1 kişi
    Kazakistan 8 kişi
    Kenya 1 kişi
    Kolombiya 1 kişi
    Moğolistan 2 kişi
    Pakistan 5 kişi
    Peru 4 kişi
    Polonya 1 kişi
    Romanya 75 kişi

Dünya tarihinde en çok can kaybının olduğu bilinen deprem 1556 Şensi depremiymiş.8.0 büyüklüğünde ki deprem 97 ilçeden hissedilmiş ve 830 bin civarı can kaybı olmuş.

Hocam böyle giderse, önlem alınmazsa en çok can kaybının olduğu deprem Marmara(İstanbul) depremi olacak.