Posts by Fease

  Fease saolasın hocam.Son 2'ye de yine sms'le kalıncak sanırım değil mi? Bir de final haftayaymış sanırım.Bugün biri daha elenirse haftaya kadar ne yayınlancak acaba onu da bilemedim.

  Yarın yüzleşme olacak bildiğim kadarıyla eski yarışmacılarla kalan 3 yarışmacı yüzleşecek ve canlı oylama yapılacak. 1 kişi daha elenecek. Pazartesi Salı ise İstanbul'da final yapılacak.

  Bu yeni final sistemini bilen anlayan var mı? 2gündür boş boş izliyoruz dokunulmazlık diye.Anlatabilen olursa çok güzel olur.

  Bugün 1 kişi daha dokunulmazlık kazanacak. Eğer Berkan kazanırsa direkt konseye geçilecek Barış-Cemal-Yasin potaya girecek, canlı yayında oy atılacak ve bugün bir eleme olacak. Eğer Berkan haricinde başka biri kazanırsa, Berkan ile final oynayacak. Ve diğer 3 isim aday olacak.

  ABD dün 71.787 vaka 849 ölüm bildirdi.

  Brezilya dün 45.235 vaka 1.270 ölüm bildirdi.

  Hindistan dün 27.761 vaka 521 ölüm bildirdi.

  Güney Afrika dün 12.345 vaka 140 ölüm bildirdi.

  Meksika dün 7.280 vaka 730 ölüm bildirdi.

  Dün Dünya genelinde 236.918 vaka 5.416 ölüm bildirildi.

  Bir sürü camiyi çevirmediler mi zaten kiliseye? Yığınla örnek veririm bu konuda Batı korkusundan biraz arının Atatürk'e hakaret şu sözler

  Ben 2 tane cami biliyorum kiliseye çevrilen.

  Birisi Cordoba Katedrali 1236 yılında katedrale dönüştürülmüş.

  İkincisi ise Bulgaristan'daki Kara Cami o da 1903'te kiliseye çevrilmiş.

  Siz yığınla örnek verirseniz sevinirim.

  Size bir soru eğer Avrupa devletleri yarın bir gün camileri kilisye çevirir ve bu bizim fetih hakkımızdır derse ne olacak?

  Bence en iyi karar yarısı cami yarısı müze olarak korunmasıydı. Hayırlısı neyse o olsun.

  Ardahan Devlet Hastanesi'nde Covid-19 teşhisiyle hastanede yatan ve ismi açıklanmayan 72 yaşındaki bir hasta bugün yaşamını yitirdi. Cenazeyi almak için hastaneye gelen ölen kişinin yakınları, ön ölüm raporunda, ‘bulaşıcı hastalığa bağlı doğal ölüm’ ibaresini görünce Başhekim Yardımcısı Dr. Oğuzhan Tuğrul'a ölüm raporunda neden Covid-19 yazmadığını sordu. Dr. Tuğrul'un, ön ölüm raporunda prosedür gereği Covid-19 yazılmadığını, son raporda yazılabileceğini söylemesi üzerine ölen kişinin yakınları "siz gerçekleri saklıyorsunuz" diyerek küfürler savurarak cep telefonu fırlattı. kafasına cep telefonu isabet eden Dr. Tuğrul, servise alınarak tedavi edildi. Başhekim Yardımcısı Tuğrul, hasta yakınından şikâyetçi oldu.