Posts by Jack Snow

İşin içinde İstanbul olunca hiç şaşırmıyor insan. Her seferinde sar-başa aynı senaryo zaten. Modelleri bile yanıltabilen dünyada tek şehiriz.

İşin içinde istanbul değilde daha çok medyaya düştümü gelmiyor nedense. Dün mynet haber sitesi Afet, Tsunami geliyor gibi abartmıştı uyarılarını nitekim konumuma 1 gram yağış düşmedi.

External Content twitter.com
    Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
    Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.

Poyraz fırtınası sağolsun hocam batıya doğru ittiriyor kütleleri :hfyeni (18):

Dostlar bu exxen varmış Beşiktaş şampiyonlar ligi maçlarını orası almış kullanan bilgi geçebilcek varmı ordan maç izliyen felan ?

Hocam Sport Zone programını indir kur. bütün maçları şifresiz bedava izliyorum. Tek sorunu Spiker yok. Devre aralarıda full yayın açık :hfyeni (18):

2002'de Türkiye Dünya 3. olurken Teknik direktör Şenol Güneş'ti ancak unutulmamalı ki, 2002 yılı Dünya kupası maclarında Türkiye Kadrosunda İlk 11'de , 2000 yılı Milenyum kupası ve Uefa + Süper kupayı evine götüren Galatarasay'ın 8 as oyuncusu mevcuttu. Takımı sırtlayan bu ruhlu oyunculardı. Bu Şenol Güneş dediğimiz şahıs, o maclarda sanki onun teknikleri sayesinde maclar kazanılmış gibiymiş gibi diye epey reklam oldu ve kendini iyi pazarladı bu millete. Ne diyeyim yazıklar olsun. Kadroya da bakıyorum 2002 Ruhu taşıyacak oyuncularda yok. Neresinden tutarsan tut vasatında ötesi. Çok yazık. Üretim %0 - Tüketim %100 Ömrümüzü tükettiniz.

Sokaklar temizleniyor eyvallah doğru da toprak kokacak yer kalmadı İstanbul Güney sahillerinde her yer beton oldu

Ya bu durumuda tartışmayalım artık be. Yağsa ne olur yağmasa ne olur. Onu En iyi ALLAH bilir. Ama gerçek şu ki 3-4 aydır düzgün bir yağmur görmedi şehir merkezi. Her yer beton oldu cümlenize katılmıyorum zira bulunduğum cevremde bir çok ağaç mevcut. Hadi bizi geçtim o masumlar nefes alsın biraz.

Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
    Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.

Ben onu bunu bilmem GFS ne derse o'dur. Nitekim diğer modeller İstanbul için son zamanlarda afet boyutunda yağış gösterirken GFS yağışı az gösteriyordu ve dediğide oldu. Uzun vadede ECMWF kısa vadede GFS önemlidir dostlar.

Orhan hocanın böyle demesini, denizlerin çok sıcak hava nedeniyle normalden fazla ısınması sebebiyle önümüzdeki olası sert sistem karşısında fena zıtlık (kararsızlık, daha ani ve güçlü oluşan Cumulonimbuslar) oluşturabilmesine bağlıyorum; çünkü deniz (su kütleleri) karaya göre daha geç ısınır ve daha geç soğur.

Modeller, yağış tahminlerini; galiba bu değişkeni pek hesaba katmadan yapıyorlar. Bu değişkeni hesaba katıp tahmin yapan model bileniniz varsa paylaşırsa çok memnun olurum.

Hocam farkındayız ama koskoca profesörde çocuk gibi açıklama yapınca garibimize gitti. ve bu durumu herhangi bir veri olmadan acıklamasıda cabası. Burada herhangi biri bunu verisiz kaynaksız dese linç edilmişti çoktan :hfyeni (18):

Son günlerde sıcaklıktan adeta kavrulan İstanbul'u kötü günler bekliyor. Ünlü meteoroloji uzmanı Orhan Şen, Perşembe gününden itibaren İstanbul başta olmak üzere bir çok ilde havaların aniden soğuyacağını ve aşırı yağışların çok tehlikeli gözüktüğünü söyledi.

Türkiye özellikle de Marmara Bölgesi birden bire 8 derece artan sıcaklarla adeta kavruluyor. Hava ne zaman serinleyecek die soranlara ünlü meteoroloji uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen'den kötü haber geldi. Hava sıcaklı 20'li derecelere kadar düşecek, aşırı yağışlar fena vuracak. Önümüzdeki günler için yağış uyarısında bulunan Prof. Dr. Orhan Şen, ‘Perşembe günü ise yağışlı hava kuzey batıdan Karadeniz üzerinden gelecek. Bu daha serin hava Marmara ve Karadeniz başta olmak üzere 7-8 derece düşürecek. Çok tehlike gözüküyor.’ dedi. Prof. Dr. Şen’in açıklamalarından satır başları şu şekilde: "5 gündür çok sıcak bir hava dalgası mevcut. Dün bütün Türkiye’nin hava sıcaklıkları 35 derecenin üzerindeydi. Perşembe günü ise hava dalgası kuzey batıdan Karadeniz üzerinden gelecek.

Kaynak : Mynet

Arkadaşlar selam. Birsey dikkatimi çekti sormak istedim. Burada ağaçlarda azımsanmayacak miktarda sararma var, yer yer dökülmeler mevcut. Daha ağustos bitmedi kuraklıktan mı oluyor bu?

Güneş son bir kaç haftadır İnsanları kavurdu. İnsanlar bile bu sıcağa dayanamadı. Hadi İnsan yine gölgeye geçerde serinler. Ama o canlılar devamlı olarak güneşin altında kavruluyor. Ağaçlar, Yapraklar nasıl dayansın hocam. Aylardır doğru düzgün yağmur bile yağmadı gudubet şehre. :31582