Posts by Enis 22

Orta okul ve Lise seviyesindeki öğrencilere sosyal mesafe ve hijyen konusunu çoğunlukla anlatabilirsiniz ama okul öncesi ve ilkokul çağındaki çocukların pratikte bunu idrak edip uygulayabilmeleri imkansız.

Ders saati içersinde görevli öğretmen elinden geleni yapsa da teneffüste o kadar öğrenciyi kontrol edemezsiniz.

Temmuz-Ağustos'un geneli nasıl geçecek arkadaşlar? Son yılların en sıcak yazı olacak diyorlar doğru mu?

Önümüzdeki 7-8 günlük süreçte, mevcut sıcaklık değerleriyle(hatta 2-3 derece yükseğiyle) devam edeceğiz. Sonra birkaç gün sürecek yağış ve serinleme var.

Uzun vadede ,genel itibariyle Ağustos ayı Temmuzdan daha sıcak geçecek gibi duruyor.

Tabi bu söylediklerim Marmara bölgesi için geçerli..

Sey

Sürü bağışıklığı hayırlı olsun.

YKS ya da LGS gibi merkezi sınavlar, vaka sayıları daha düşük seviyelere gelene kadar bir süre daha ertelenmeliydi.

Milyonlarca çocuk ve gencin aynı sınıf ortamlarında bulunacak olması mevcut vaka sayıları düşünüldüğünde son derece sıkıntılı bir durum.

Sonuçta bu gençlerimiz ,olası bir bulaşı durumunda bu virüsü ailelerine de taşımış olacaklar.

Diğer normalleşme adımlarını (seyahat yasağı hariç)ekonomik zorunluluklar nedeniyle bir ölçüde anlayabiliyorum.

Fakat şu sınavların 1-1,5 ay sonra yapılması kime ne kaybetirirdi?

Bunu bir doktor söylüyor. Gülsem mi ağlasam mı bilemedim.

Kişinin kendi karbondioksidini sürekli soluyor olması aslında son derece sağlıksız bir durum .

Ayrıca mevcut cerrahi maskelerin koruyuculuk işlevi bence hala tartışmaya açık bir konu.

Burada hanımefendi bazı şeylere değinirken saçmalamış.

Günlük hayatta dışarıdayken ben de maske takıyorum ama ölümü görüp sıtmaya razı olmak gibi bir durumu yaşadığımızı düşünüyorum.

🔴En çok aktif vaka: ABD (1.188.940)

🔴En çok kritik vaka: ABD (16.673)

🔴Vaka sayısının nüfusa oranla en yoğun olduğu ülke: Katar (%2.92)

🔴Ölüm sayısının nüfusa oranla en yoğun olduğu ülke: San Marino (%0.12)

🔴En çok test: ABD (25.697.972)

🔴En çok vaka: ABD (2.206.716)

🔴Son bir günde en çok yeni vaka: Brezilya (31.633)

🔴En çok ölüm: ABD (119.091)

🔴Son bir günde en çok yeni ölüm: Hindistan (2.006)

🔴En çok başarılı tedavi: ABD (898.685)

🔴Son bir günde en çok yeni başarılı tedavi: Bangladeş (17.533)

Ziraat Bankası yeni yönetim kurulu başkan yardımcısı Veysi Kaynak oldu.

Kendisi bir avukat ve hiç bankacılık deneyimi yok..

Aynen böyle devam...