Posts by Enis 22

Mayıs sonunda Toyota raw4 aldım. Araba 950 bin lira idi ötv teşviği ile 700 bin tl ye (85.000) dolara mal oldu. Aynı Özelliklerde Volvo XC90 1 milyon 700 bin tl. Raw4 ün çıplak fiyatı 226 bin tl geriye kalan 3 katı vergi. 15 20 gün önce Almanya'da yeni X6 tanıtıldı Avrupa ve ABD satış fiyatı 82.500 USD varın gerisini siz düşünün

Merakımı bağışlayın lütfen.

Özellikle büyük şehirlerde yaşarken araba bir ihtiyaç ..

Ama bu paraları bu arabalara nasıl veriyorsunuz?

Durumunuz ortadır ya da iyidir hani Allah daha çok versin ama ne biliyim ww ye Toyotaya milyon vermek çılgınca görünüyor bana ..

Kusuruma bakmayın gerçekten merak ediyorum bu piyasada hala araba almayı düşünenleri..

O gece ve sonrası dün gibi aklımda..

Biz sadece şiddetli bir sarsıntıyla uyanmıştık yıkım olmadı ama evdekilerin korkuyla bağırıp çağırmaları, tüm mahallenin parkta sabahlaması, komşumuzun yanına aldığı pilli radyodan İstanbul ve Gölcükteki ilk ölüm haberlerinin duyulmaya başlaması, sonraki günlerde televizyondan izlediğimiz üzücü görüntüler, "sesimi duyan var mı?" seslenişi..

Allah bir daha ülkemize böyle bir felaket yaşatmasın.

Hava Forum on Twitter
    “Rüzgar anında 1915 Çanakkale Köprüsü böyle görüntülenmiş... 🌪 https://t.co/BkXYMMwHmF”
    twitter.com

Taliban militanları Afganistanda başkent Kabil'i ele geçirdi.

Görüntüler Taliban'ın ele geçirdiği General Raşid Dostum'un kaldığı konutta çekilmiş.

Ortadoğu ülkelerinde görülen tipik manzara..

Aşırı lüks ve görgüsüzlüğün tavan yaptığı hayatlar diğer yanda fakirlikle boğuşan halklar ..

79sv089.png

5kmvfw2.png

g65fsn8.png

Trakya'da ,önümüzdeki hafta başından itibaren 2-3 gün sürecek son bir sıcak atağımız olacak.

Sonraki günlerde aşırı sıcak ve bunaltıcı havalar geride kalıyor.

Şuan net olmasa da Edirne ve Kırklareli özelinde Ağustos ayını yağışsız geçirmemiş olacağız. Diyagramda diğer iki ile nazaran az yağış gözükse de Tekirdağ'ın bu ayı yağışsız geçireceğini düşünmüyorum.

Önümüzdeki haftadan sonra artık yavaş yavaş sonbaharda alabileceğimiz yağışlara odaklanmaya başlayacağız.

Accuweather ın sonbahar tahmini incelendiğinde Trakya ve çevresi yağış bakımından bir tık şanslı gözüküyor.

Kavurucu ve bunaltıcı sıcakları geride bırakmış olmanın huzuru ve gelecek yağışların umuduyla sonbaharı karşılayacağız .

Bugün konuştuk bu akşam karşımıza çıktı..

Görüntüler çok kötü.

Bir suriyeliye ait bakkalın yağmalanma görüntüleri düştü sosyal medyaya..

Bu sabah o mahallede yaşayan pekçok Suriyeliyi polis tahliye etmiş .

Son gelen haberlere göre sokakta olan gençlere biber gazıyla müdahale edildi .

Gördüğümüz ve bildiğimiz hususları dilimiz döndüğünce anlatıyoruz.

Dileyen siyaset olarak algılar, dileyen de miili bir uyarı olarak algılar.

Birkaç yıla kalmadan herşeyi hep birlikte yaşayıp göreceğiz .

Bazı şeyler sırf ABD istiyor diye yapılıyor.

Ne karşılığında, ne için ya da hangi şantajların sonucunda bu isteklere boyun eğiliyor bilmiyorum.

Yıllardır Türk halkı içinde oluşturamadıkları iç savaş ortamını bu göçmen toplulukları eliyle halletmek istiyorlar bu çok açık.

Bu ortamı yaratıp devleti kontrolü kaybetmiş bir biçimde gösterebilirlerse günün sonunda BM müdahalesi (Tampon bölgeler vs .)bile gündeme gelebilir.

Ortaya koyduğum senaryo pekçok kişi için uç bir düşünce olarak görülebilir.

Fakat bu işlerin şakası yok.

Toplum ve devlet olarak dikkatli olunmadığı zaman hızlıca öyle bir girdabın içine düşeriz ki işin sonunun nerelere vardığının farkında bile olamayız. Tekrar toparlanabilmek uzun yıllar alabilir .

Ülke olarak son yılların en zor sürecinden geçtiğimizi düşünüyorum.

Halkımız mümkün olduğunca soğuk kanlı olmalı, asayişi kendi sağlamaya çalışmamalı, güvenlik güçlerimize güvenmeli..

Bu süreçte güvenlik bürokrasisi de hiçbir boşluğa meydan bırakmadan çıkabilecek olaylara hızlıca müdahale etmeli.

Edit: Son 4-5 yıldır ABD ordusunun Edirne'nin 40 km ötesine silah ve asker yığmaya devam ettiğini de eklemeliyim.

Ayrıca Giritte Amerikan ordusuna ait bir savaş uçağı filosu oluşturuldu.

Karadeniz ve Doğu Akdeniz'de var olan ABD ve İngiliz savaş gemilerini de bu bağlamda düşünebilirsiniz.