Posts by Scofield16

Bu sabahki Mgm ölçümlerine göre Bursa merkez 13 cm gözüküyo. Artık nereyi baz alıyo bilmiyorum ama dün öğleden sonra heykelde 30 cm ölçtüm. Mgm nin saçma sapan lokasyonları yüzünden Bursa hiç kar alamayan biyer olarak gözüküyo. Bursa’nın Merkezi ve çekirdeği heykeldir. Bütün otobüsler de merkez olarak muhakkak heykeli görür.

Mgm nin radarı heykele koyup heykeli baz alarak ölçüm yapması lazımken yapılaşmanın en yoğun olduğu en az kar alan yerde ölçüm yapması manidar...

Görüntüler bugün öğleden sonra Bursa Heykel civarında yaptığım yürüyüşten. 30 cm civarı ölçtüm.Teleferik civarında ise 40 cm nin devirildiğine dair duyumlar aldım. Bursa olarak sistemin Güney Marmara da yıldızı olduk :)--:)--

Son güncellemede modeller Bursa için yağışı baya kırpmışken ve yağışın etkili kısmında 850 hpa -8 zor giriyorken Bursa olarak sinekten yağ çıkardık. Sistemden fazlasıyla tatmin oldum ve beklentimin üzerinde geçti :love:

Ama kar 0 derece civarında yağdığından oldukça ağır ve ıslaktı. Bundan dolayı çok fazla ağacın dalları kırıldı. Benim açımdan sistemin tek üzücü tarafı buydu.

Hocam sizin konum baya değişikmiş.Bursanın her yerine saf kar düşerken sulu almanız,10 cm yakın kar varken 2 cm olması gibi..

valla bende anlamadım. Kent meydanına bakıyom kameradan asfaltta bile 2 cm den fazla kar var. Bizim orası Duaçınarında da çimenlerde 10 cm’den fazla kar var ilginç yani

Yıldırım ova şu an 0.2 derece ve orta kuvvet kar devam ediyor. Şu ana kadar aldığımız 11 mm yağışın ilk 10 mmsini saf kar olarak aldık ve bu sabahki Ecmye göre bugün 3 de yağışın başladığında 850 de -5 zor giriyordu. Yer seviyesi bize büyük süpriz yaptı bu kadar kalitesiz bi 850 soğuğuna rağmen

Şu an Uludağ bile öyle ahım şahım soğuk değil -6 dereceyi zor gördü. Ovayla dağ arasında normalde 10 derece fark oluyodu.

Yani demek istediğim Allah dualarımız kabul etti. Bu sistem Alahın bize bi lütfu 🤲 🤲

Yıldırım ova şu an 0.2 derece ve orta kuvvet kar devam ediyor. Şu ana kadar aldığımız 11 mm yağışın ilk 10 mmsini saf kar olarak aldık ve bu sabahki Ecmye göre bugün 3 de yağışın başladığında 850 de -5 zor giriyordu. Yer seviyesi bize büyük süpriz yaptı bu kadar kalitesiz bi 850 soğuğuna rağmen

Şu an Uludağ bile öyle ahım şahım soğuk değil -6 dereceyi zor gördü. Ovayla dağ arasında normalde 10 derece fark oluyodu.

Yani demek istediğim Allah dualarımız kabul etti. Bu sistem Alahın bize bi lütfu 🤲 🤲

Hocam Bursa demişsin ağzından bal damlıyo :)--

Ben de fark olduğunu düşünüyorum o ayrı konu ama inan bana Marmara’nın batısı ile hiç bir alakamız yok hatta geçen sene 6 Şubat sistemin de Doğu Karadeniz kar alırken batı Karadeniz de aldı Doğu Karadeniz’e sistem inince biz genelde Karayel/yıldız yiyoruz o da bizim işimize geliyor. Ama Marmara ile bakıyorum aynı sistem aldığımız kaç sistem var diye fazla bulamıyorum İnan bana Doğu Karadeniz’le beraber daha çok alıyoruz batı Karadeniz olarak. Ama tabi ki Doğu Karadeniz farklı biz farklı bizim batı Karadeniz Sakarya’dan başlamalı ve Samsun’a kadar olan bölge olmalı Samsun hariç tabi

6 Şubat konusunda haklısınız hocam. Siz yıkılırken bizim Bursa da örtü bile oluşmamıştı

Ben hiç bir zaman girip yazmadım doğulasın diye ancak arkadaşlar kendine göre yazıyor batılasın diye hak da veriyorum bende 2 gündür AB doğulasın diye bakıyorum valla çok şükür oldu ama bu sefer de batı için sıkıntı oldu. Örnek vereyim siklon az batılasa Trakya Güney Marmara İstanbul civarı kar alacak bu sefer de Marmara’nın doğusu ve batı Karadeniz üzülecek. Dekler de de çok fark var hocam Trakya Marmara güneyi İstanbul yıldız/poyraz yararken Doğu Marmara batı Karadeniz’e karayel/yıldız yarıyor yani bence batı Karadeniz’in Marmara’nın doğusu hariç hiç bir alakası yok sadece sizlerle muhabbet sohbet ettiğimiz için seviniyorum yoksa iki bölge bence çok farklı

Ama hocam bi de şöyle bişey var. Tamam Batı Karadeniz’in Marmarayla bi alakası yok ama Doğu karadeniz le de bi alakası yok. Misal Düzce Rize arası 1500 km. Aynı sistemden nasıl faydalanacaklarki. Belki bu sistemde Düzceye 30 cm kar yağacakken Rize kky bile göremeyecek.

What's Happening in the Forum?

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. HF 2021 Kış Ligi Yarışması 8 (23.01.2021) Genel Yorumlama 13

• Samet
    2. Replies
      13
      Views
      501
      13
    3. Mustafaatikk

1. Doğu-Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz Raporlar-Yorumlar 3.9k

• Samet
    2. Replies
      3.9k
      Views
      158k
      3.9k
    3. kisadami

1. GFS-ECMWF-UKMO Yorumlamaları (Ocak 2021) 8.3k

• Samet
    2. Replies
      8.3k
      Views
      1.7M
      8.3k
    3. ExcuseMe

1. Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar 4.2k

• Samet
    2. Replies
      4.2k
      Views
      214k
      4.2k
    3. zafer611

1. Angmagssalik sistemi kar getiriyor!... 179

• wildleo1907
    2. Replies
      179
      Views
      26k
      179
    3. wildleo1907

1. İç Ege ve Batı Akdeniz Raporlar-Yorumlar 14k

• Samet
    2. Replies
      14k
      Views
      833k
      14k
    3. Egosy

En Çok İfade Gönderilenler

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. HF 2021 Kış Ligi Yarışması 8 (23.01.2021)

• Samet
    2. Replies
      0
      Views
      419
    1. HF 2021 Kış Ligi Yarışması 8 (23.01.2021) Genel Yorumlama 13

• Samet
    2. Replies
      13
      Views
      501
      13