Posts by тaяaηтυℓa

Bu geceki veriler bazıları için hayal gelebilir ama bence gerçekleşme ihtimali % 50 nin üzerindedir. Şimdi öncelikle diyagramlar bu gece çok güzel çıkacak 5 10 dakikaya kadar wetterzentralede bitmiş oluyor ilk veriler diyagramın harika olduğunu işaret ediyor. Bu ilk sistemden sonraki hayali ısınma senaryolarına asla itibar etmedim etmem de. Ben geçen haftalardan beri büyük balık balina peşindeydim ama bu geceki balina biraz fazla büyük oldu. Her neyse ilerleyen süreçte artık kar ve soğuklara alışmanız gerekecek dikkatli olmakta fayda var doğalgaz sıkıntısı umarım yaşanmaz yoksa durumlar kötü olur. Önce yarınki yağış çok etkili ani sıcaklık düşüşüne dikkat sabah baharı akşam karakışı yaşayacağız kısmetse şu an dışarıdaki havaya bakıp hadi canım ne karı ne kışı diyen olursa akşam soğuktan zatürre olur demedi demeyin. Benim sistemler zinciri ile ilgili asıl beklediğim model hafta ortası modelidir. Ondan önceki modeller çöptür. Ancak bu gece modelini çöpe atmaya kıyamam tabii. Burada ilerleyen zamanda sistem zinciri ile ilgilil gelişmeleri yazmaya devam edeceğim inşallah.

Evet dostlar ben arif üstattan çok şeyler öğrendim ama bazıları beni çekemediler. Adamlar bir sürü sitede veri paylaşıyorlar yok avrasya kar örtüsü yok ecmwf diyagramı yok mjo endeksi yok qbo batılı fazda yok doğulu fazda vs vs. Bunu yapanlar tahminci oluyor ama benim gibi verilerden elde ettiği sonucu herkesin anlayacağı şekilde insanlara sunanlar sallamasyoncu oluyorlar. Bu adamlar veri paylaşmak dışında o verileri yorumlamaktan acizler. Örnek verecek olursam neymiş bu sene QBO batılı fazdaymış da bu şekilde soğuk ve karlı sistemler nasıl oluyormuş hayret ediyor adam. Qbo batılı olup da harika kışların yaşandığı yıllar da olmuş el ninolu yıllarda genellikle bu şekilde oluyor. Adam bunu bilmiyor şaşırıyor tabii şaşırır papağan gibi 2 şey öğrenmiş çünkü. Ben bu işe 4 5 yaşımda başladım havaya bakmaktan kara bakmaktan önüme bakamazdım ben sonra arifi tanıdım ve onun katkısıyla bugün bu noktaya geldim çok ciddi emek harcadım bu noktaya gelene kadar günde en az 6 7 saatimi bu işe adadım herkes bana sen yanlış meslek seçmişsin diyorlar. Kısmet tabii ben bu işe gönül verdim. MErak var insan azmedince oluyor. Neyse bunu özellikle yazma ihtiyacı hissettim.

ŞŞŞŞubaTTTTT GELİYOR!!! Sibiryanın uyanma emareleri var ciddi anlamda. Eğer sibira uyanırsa var ya geç gider malum 2012 de sibirya uyanmış ve kış mart 15 e kadar devam etmişti. Şimdi gelelim şu anki tabloya sibiryanın uyanma ihtimali çok yüksek ve uyandığı zaman da muhtemelen güçlü bir azor da var olacak gibi ikisi el ele bu gidişle bizi sistem manyağı yaparlarsa hiç şaşırmam. Bu gelecek sistem blockinge yol açacak isteyen farklı düşünür 2. sistem hafta sonu gelecek ve çok daha güçlü soğuma ve dek oluşturacak ardından gelen günlerde ocak sonu hatta şubat ayı genelinde de soğuklardan yakamızı kurtaramayabiliriz eğer ki sibirya gücünü kaybetmezse bu kış mart sonuna kadar ara ara bizi perişan edebilir.

Günlerdir balina bekliyorum efsane bekliyorum deyip duruyordum turkada inşallah bu sefer efsane gelir de beni eleştirenlere kapak olur ao ve nao harika pozisyondalar şu güncelleme 3 gün önceki gece güncellemesinden bile daha muhteşem oldu sonları. Neyse -20 ilk kez modelde gözüktü 7 8 senedir model takip ederim böyle bir modeli ilk kez gördüm daha önce asla böyle bir şey görmedim inşallah bu efsane sistem gelir de zevkten 4 köşe oluruz. Bu 1929 u da geçer soğukta çok ciddi.

Semih ve sistemci dostuma bu forumda başarılar dilerim. Yıllarca birlikte olduğum iki dostumun ayrılışına üzüldüm ancak herkesin kendi tercihi burada umarım başarılı olacaklardır. Hepimiz kar sevdalısıyız burası ya da başka bir forum olmuş fark etmez bizim için her yer kar sevdalılarının yeridir. Ben de sizlere burada kısa bir tahminde bulunmak isterim tabii semih ve sistemci arkadaşlar izin verirlerse vermezlerse bu mesajımı silebilirler. Yarın öğleden sonra ve akşam soğuma artacağından eş zamanlı olarak da kar yağışı etkili olacaktır. bu durum salı gecesine kadar hafifleyerek de olsa devam edecek gibi herkese iyi geceler esen kalın...

What's Happening in the Forum?

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. HF 2021 Yaz Ligi Yarışması 2 (19.06.2021) Genel Yorumlama 144

• Samet
    2. Replies
      144
      Views
      2.3k
      144
    3. ismailoz