Posts by тaяaηтυℓa

MERHABALAR Ben tarantula. Epeydir siteye giremiyordum kullanıcı adımı bulamamıştım bu gece aklıma geldi bilgisayarımdaki bir dosyada kayıtlıymış onu buldum çok sevindim gerçekten. Evet ayağımın tozuyla Semih kardeşime Sistemci dostuma selamlarımı sunuyorum. Malum 6 Ocak CUMA günkü efsane sisteminden sonra 27 ocak yine bir cuma mübarek günde godzillanın ailesinden biri daha ülkemizi ziyarete gelecek gibi. Bu sefer daha uzun süre kalabilir bu misafir. İnşallah gelir de en güzel şekilde ağırlarız kendisini hayırlı geceler arkadaşlar.

Ah şu nao pozitifte seyretti şubat boyu şimdi zamansız şekilde nötre hafif negatife meyletti modeller kışı getirdi bahar getireceği yerde hep diyorum bizim coğrafyada nao 1. sıradadır hava olaylarında inadını kırıp daha önce inseydi harika bir şubat yaşardık şimdi bahara girdikten sonra şubata girmiş gibi olursak işimiz yaş çok kötü olacak neyse takdiri ilahi bakalım neler olacak?

Ao her ne kadar güzel bir seyir izlese de nao malesef bizim açımızdan hiç iç açıcı değil bundan önceki sistemlerde olduğu gibi tam nötre hatta hafif negatife inmesi lazım ki bize ciddi sistemler gelebilsin şu an böyle ciddi bir sistem ihtimali orta vadede gözükmemekte hatta önümüzdeki hafta bahardan daha öte nerdeyse yaza mı giriyoruz kışın ortasında diyebileceğimiz bir süreç var ki bu gerçekten çok sinir bozucu bir durum ama yapacak birşey yok takdiri ilahi

Daha köprünün altından çok sular akacak başlangıç güzel sabahtan itibaren modellerde ciddi anlamda düzelmeler var sistem giderek güçlenecek gibi duruyor ilerleyen günlerde bakalım neler olacak ah şu nao biraz daha inse aşağıya süper olacak da inat etti kerata neyse bekleyip görelim bakalım.

Modellerin kafası karışık şu an. Ancak uzun vade verileri umut verirken modeller bu şekilde moral bozabiliyor. Beni endişelendiren ao nun inişli çıkışlı seyir izlerken nao nun buna tam olarak ayak uyduramaması kısmen de olsa modellerde şu an gördüğümüz tablolara yol açmakta. Nao nun acilen nötr ve hafif negatife meyletmesi lazım. Bizim için asıl önemli olan naonun konumudur nao nerdeyse +1 pozitifde olduğu için bize sistemlerin tam olarak ulaşması söz konusu olamıyor ulaşsa da kıytırık sistem bile denmeyecek oluşumlar meydana geliyor. Ao da tam kıvamında değil. Yine de sistemcik denebilecek oluşumlar modellere yansıyacaktır. Ama nao biraz daha istenilen değerlere inerse güzel bir sistem alabiliriz. Şu an modellere kesinlikle güvenilmez bunun sebebini de akşam üzeri yazmıştım tekrara gerek yok.

Modeller tam saçmalama evresindeler. Bir kere londra diyagramına bakarsanız ne demek istediğimi çok iyi anlarsınız. 17 18 şubat arasında 970 mb ab de var 1040 mb yb de var şimdi bu çıktılara güvenirim diyen varsa buyursun desin. Bunca yıldır modelleri takip ederim çok nadirdir bu şekilde bir diyagram çıktısı görmüşlüğüm. Siz siz olun erkenden 10 gün sonrası için ne geloo deyin ne gidooo deyin sadece bekleyin bu kadar karışık bir ortamda hiçbir tahminci dikkate değer bir tahmin yapamaz yaparsa da batar. Benim düşüncem 4 5 gün daha beklemek ondan sonra yavaştan şubat ayı için öngörüde bulunmaktır. Modeller çok kararsız ve saçmalama eğiliminde bu da herkesi ters köşe yapar benden söylemesi.

Arkadaşlar malum yıllardır havaturkada (semih kardeş ve sistemci kardeşlerimiz ayrıldıktan sonra da kaldım) arif varken site ilk başlarda iyiydi sonraları malum bazı şahıslar siteye girip düzeni bozunca işler karıştı ben de orada ariftarif ile yönetimde yer aldım kimse o zaman bana dokunamıyordu bir bakıma ariften sonra ikinci adamdım orada ancak ne zamanki malum birkaç kişi siteye geldi ve düzen bozuldu ve bu noktaya geldi. Şimdi bunu neden yazdım diyeceksiniz. Orada yıllarca forum yöneticiliği yapmış bir büyüğünüz olarak şunu demek isterim. Bu site herkesle bir bütündür. Bu ılıkçı bu trol bu troliçe dersek en büyük zararı siteye vermiş oluruz zira gemide bir delik açıldı mı o delikten su içeri girmeye başladı mı onun arkası kesilmez bu yüzden olay kıvılcım aşamasında iken bir damla su ile söndürülür. Benim kendime has bir sözüm vardır derim ki: Bir kıvılcım bir ormanı yakar ama bir damla su da bir kıvılcımı söndürür. O kıvılcım ormanı yakarsa site de kalmaz üyeler de kalmaz bu yüzden kısır tartışmalara yer verilmemeli yönetici arkadaşlar bu konuda daha dikkatli olmalılar benim naçizane tavsiyem budur. Bazı şahıslar trol olarak yaftalanmamalı isteyen istediği yorumu çizmeyi aşmamak şartıyla yazmalı beğenen beğenir beğenmeyen de paşalar gibi çıkar eleştirisini yapar bu şekilde sen trolsün sen troliçesin diyerek insanları yaftalamak onları siteden soğutmak demektir. Meseleleri o kadar da büyütmeyin bence değmez.

Bu kış Batılı QBO olduğu halde bu kadar güzel sistemler aldıysak buna da şükretmek lazım ya 2013 kışı gibi olsaydı aralık 10 da kar yağdı sonra bahar geldi kar mar olmadı malum. Şubat ayında sistem alacağımız aşikar inşallah tabii. Ancak şu naonun biraz burnunu kırmak lazım az aşağı inmeli ki güzel sistemler alalım değil mi?

Konun 15 şubat sistemi olduğunu bilmeseydim.Valla Hülya hanıma imza topladığınızı düşünecektim trollükten vazgeçmesi için ama bence de torllük değil sadece ne istediğini bilmiyor.Şaban kardeşim haklı biraz ;kar gelse niye geliyor? .gelmese ,niye gelmiyor modunda .açın okuyun eski yazılarını ...:)

TROLİÇE
    YA DA
    TRİLEÇE (Balkan Tatlısı)
    Troll değil malum son günlerin moda tabiri ilk başta yazdığım (troliçe)

Gayet güzel bir rakam amatör bir forum için sayının çokluğundan ziyade üyelerinin kalitesi önemli bence bu sitede gerçekten üyelerin kalitesi tartışılmaz. Eskilerin bir sözü vardır kemmiyet önemli değil keyfiyet önemlidir. Yani sayı önemli değil nitelikli olmak önemlidir. 100000 üyen olmuş ama kalitesiz seviyesiz ise üyeler o zaman o rakamın hiçbir değeri yoktur. Önemli olan üyelerin sayısı değil bence kalitesidir. Sayısal üstünlükleri ile övünen siteler de bence geyik siteleridir. Malum geyikler de otla beslenirler.... gerisini anladınız siz.