Posts by Dincer41

Aslında takım bugün ilk 2 periyot kötünün iyisi şeklinde tanımlanabilirdi ama ne yazık ki 3 ve 4 te direncimizi kaybedip Mike James'in olağanüstü üçlüklerine kurban gittik. Fenerin sezon basindan beri maçlarını izliyorum . Benim gözlemim ile en önemli ölçüt ribaundlar, hem savunma hem hücum ribaundlarını takımı ayakta tutan iskelet gibi görüyorum . 2. Bir ölçüt boyalı alanı domine eden uzun (bunu önceki sayfalarda da belirtmişimdir) veya içeri penetre eden forvetler yani kısaca içerden sayı bulmak . Gelelim tekrar Fenerbahçe'ye bugün alamadığımız savunma ribaundlarinin bize basket olarak geri döndüğü hücum sayısı sayamadım ama maçtaki fark kadar olabilir . Hücum organizasyonu ise %85 şut üzerine kurulu yani organize hücum sayısi az . Çok kötü eleştiri yaptım farkındayim ama durum bundan ibaret . İzlemeyen arkadaşlar için maç bu şekildeydi . Ek olarak Obradovic'i eleştien insanlar son zamanda fazlalaştı bunun da elindekinin değerini bilmemek veya daha ağır bir şekilde söylemek gerekirse nankörlük olarak görüyorum . Umarım kısa sürede takım toparlanır .

Hay Allah ya bu sene niye böyle oldu çok bahtsız ilerliyoruz ama bir yerde kırılma noktası olacağını düşünüyorum . Olacağı varsa geç olsun güç olmasın .

Karavana da bi sistem tarihi düşeyim

-28 Ocak 2020- burada dursun bakalım belki tuttururuz 😁

Şuan için 850 hpada bölgelerimizin büyük kısmında 0 , -2 , -3 civarı soğukla birlikte güzel yağış alırsak çok iyi bir başlangıç olur . DoquKaradeniz28 hocam sizin bahsettiğiniz senaryo çok daha güzel olabilir , ki olma ihtimali de mevcut . Dediğiniz gibi çekirdek bir hayli güclü ama sinoptiklerde bazı değişikliklere ihtiyacımız var . Yine de bu döngüden kurtulup takiplere başlamak bile güzel 😁

Cold.EFso evet çok haklısınız bir yandan da bilinç altıma da bağlıyorum çok yazı okudum bu zamana kadar Azorun hakimiyeti ile alakalı belki de o yüzden böyle değerlendirdim . yaklaşımınız ve bilgilendirmeleriniz için teşekkür ederim :) yorumumu tekrar okuyunca da daha çok hislerimle hareket edip yola çıktığımı farkettim zaten .

Cold.EFso hocam bu sene Azorun diriliğini goreceğiz gibi görünüyor şu ana kadar en net çıkarabildiğimiz olay yanılmıyorsam bu . Buna dayanarak bence Azor gücünü kaybetmediği sürece üzerimize sağlam sistem inme olasılığını ben yüksek görüyorum çünkü Kuzey'de soğuk aramakla da uğraşacağız gibi durmuyor pek . Yani tabi ki bunu çok kişi zaten söyledi sistem olursa zaman olarak arası uzun sürebilir diye o yüzden çok sabırlı davranmamız , ümidimizi sonuna kadar yitirmememiz gereken bir kış olacak diye düşünüyorum . Ek olarak böyle düşünmemin nedeni de akıllara kazınan Sibirya kökenli Karadeniz üzerinden inen sistemlerin öncesini incelediğimde çoğunda yukarda anlattığım olay vardı . Uzun süre azor 1040- 1045 civarlarinda Avrupa'da hakimiyetini kurar ,bundan biz de etkileniriz ama bu hakimiyet devam ettikten bir süre sonra Azor kuzeye doğru bir şekilde yükselir güney enlemlere güçlü soğuklar iner. Bilemiyorum bana katılır mısınız ama gözümde tam böyle bir kış canlanıyor .

Ben bundan 3-4 sene önce falan model bilmezdim hep mgm'den bakardim ve Bünyamin Sürmeli her sabah il il 6 -7 cümle şeklinde tahmin gönderirdi yazılı olarak onları beklerdim . Radar uygulamasının olduğunu falan da bilmiyordum ama kendi tahminimin de tadı bir başka oluyordu . Ben Gölcük'te oturuyorum deniz etkisi sistemlerinde İzmit tarafına bakardım hep ne zaman İzmit kapanırdı o zaman babamlara ''baba 15 dakika sonra başlayacak tekrar'' derdim ama geçen bir sürü sistemde model takip heyecanı, radar görüntülerini falan görmek istemişimdir hep . Bir tek 6 Ocak vardı yakın zamanda , onda da Kocaeli olarak hiç dek alamamıştık beklentimin altında bir sistem olmuştu . Darısı bu seneye .

üç tane sistem alalım yeter bize bu sene , yağış ve barajlar mı? Valla o konuda tasarruf yapması gereken halkın geneli ve barajlar inşa etmesi gereken devlerimize düşüyor büyük görev

Biz soğuk ve kar takipçisiyiz , yağış miktarını ihtiva eden tahminler pek alanımız da değil ve yağış son dakika bile değişebilen süprize çok açık bir durum.

Bir sistem gelir 30 puan su verir barajlara bilemeyiz , mesela güneydoğu bugünkü yağışlarla Ekinlere müthiş doping aldı.

İnançla ve ısrarla 2012 demeye devam..

Gerçekten ya hatta 3 fazla bile 1 veya 2 tane de olsa yeter . Gündüz 0'ın altı gece de buz gibi soğukla yere zank diye yapışan kar.. Daha ne isteriz 😀. Ve favorilerimden biri de kar yağarkenli o gökyüzündeki kızıllık . Allah bu sene nasip etsin inşallah güzel sistemler direkten dönmez de gol olur.

Azor'un üzerimize pide olması yaşamadığımız bir durum değil ben çok sorun olacağını düşünmüyorum ama bu sene model takibi yaparken temkini elden bırakıp kendimizi kaptırmamamız lazım . Görünen o ki alacağımız sistemler genel olarak Avrupa'yı dolaşmadan direkt Karadeniz üzerinden veya Gürcistan taraflarından gelen tipte sistemler olacak gibi(tabii ki farklı türde sistemler de gelebilir ama ağırlık bu şekilde olur diye düşünüyorum) . İşte bu tür sistemlerin son ana kadar takip edilmesi gerekiyor , ull her güncellemede farklı yerleri vurabiliyor . En yakın örneklerinden birisi de 17 Şubat 2015 . En iyi karşılaştırmayı da Ecmwf'nin arşivinden 12 Şubat sabah güncellemesini seçip yapabilirsiniz . 120. Saatte sistemden eser yok iken 5 günde neler neler değişmiş. Yani benim tahminim de Berkay34 kardeşimiz ile aynı doğrultuda . Sabır gerektiren bir kış bizi bekliyor.

Annem Gölcük depremini hep anlatır bana bu tür depremlerden sonra . Tam Gölcük merkezde oturuyorlarmış . Depremden yaklasik 15 saniye önce ev telefonu çalmış 3 4 kere alo deyip cevap alamayınca tekrar yatmaya giderken deprem başlamış benim en ilgimi çeken buydu acaba bir şekilde sinyal mi gönderildi diyeceğim ama böyle bir şey mümkün mü bilmiyorum , büyük ihtimal bir tesadüf . Ev eğimli bir şekilde yıkılmış ve bir nevi merdiven görevi görmüş de öyle sağ cıkabilmisler.

Bence artçı diyebiliriz deprem küçük bir deprem değildi sonuçta . 1 ay da artcı denilmeyecek kadar uzun bir sure değil bu deprem için ben böyle değerlendiriyorum