Posts by TheSnowManN

Vay be. Ben selavat getirirken milletin tepkisi vay anasını sayın seyirciler olmuş. Birde gülenler var. Benim korkudan kalbim en az beş dakika küt küt attı. Çok garip bir durum.

Aynı şekilde bende öyleydim sizin gibiydim hocam :D

Arkadaşlar bir çoğunuz Astrolojiyi gökyüzü açılarını bilir. Benim tanıdığım ve takip ettiğim birçok astrolog var genel olarak tahminleri tutuyor çünkü bilimsel denilebilir. Takip ettiğim ve tanıdığım astrologlar 1999 17 Ağustos depreminin geldiği günkü gökyüzü açılarının Ekim sonu ve Kasım başı gibi aynı şekile geldiğini söylüyorlar ve o tarihler arasında biraz daha dikkatli olmamız gerektiğini söylüyorlar tutar tutmaz buraya yazmak istedim takip edelim her dakika her an tedbirli olalım 1 dakika sonra bile büyük deprem olabileceğini unutmayalım.

1-

CENK YALTIRAK

Olan depremleri konuşup konuşup unutmak yerine olanı biteni anlayıp, daha çok çalışmalıyız. Bu tür deprem serilerinden sonra her şey yatışınca olmamış gibi yapmamalıyız. Belki şu anda tüm Marmara sistemine daha dikkatli bakmalıyız. Anlamak ve hazırlanmak şart.

2-

CENK YALTIRAK

Kamu yöneticilerinin bilime kulak vermesi tek umudum. Bilimcilerin kayıkçı kavgası yapacağı veya kendi fikrini rastgele açıklayacağı bir zamanda değiliz. Hayatta en hakiki mürşit ilimdir fendir...

3-

CENK YALTIRAK

Resim

4-

CENK YALTIRAK

Bu konuda elimizden gelen şey sadece olanı biteni elden geldiği kadar incelemek. Bozuk, kaygan bir yolda hızla giderken “emniyet kemeri takalım mı?” diye sormadığımız gibi tedbiri elden bırakmayıp kişisel önlemleri alalım.

5-

CENK YALTIRAK

Son olan depremler bambaşka bir şekilde ve alanlarda yeni olayların gerçekleştiğini açıkça gösterirken, eski fay modelleriyle bunları açıklamaya çalışmak yanıltıcı ve yersizdir.

6-

CENK YALTIRAK

Deprem gerçeğini tam olarak anlamaya çalışan, herhangi bir gruba eklemlenmeden bağımsız araştırmalar yapan bir yer bilimci olarak; eksik haritalar üzerinden beyanatta bulunan, tüm araştırmalar bitmiş gibi konuşan bilimcileri de bilimsel düşünceye ve akl-ı selime davet ediyorum.

7-

CENK YALTIRAK

Marmara fay haritalarının eksik olduğunu şu an olan depremler göstermektedir. Tüm fay çalışmalarının bittiği beyanı gerçek değildir. Marmara Denizi fayları ancak üç boyutlu sismikle çalışıldığında bilinecektir.
    Bu nedenle tüm verileri 3D birleştirerek çalışmaya devam ediyoruz.

kizil kahinin tweetlerini okudum. Duru goru diye degisik degisik seyler var. Sozde gelecegi gorebiliyorlar. Bu kisilerin coguda cinlerin esiri olanlar. Buda onlardan biri. Kisaca ramazan hocanin davetine katilamaz cunku bilimsel bir yani yok.tamamen buyu ruya cinlerden bilgi alma vs gibi seyler.

Evet hocam bence de.

Ara vermesi veya sürekli devam etmesi birşey ifade etmiyor.

2’lik sürekli deprem olurken 4’lük deprem üretebilir veya kesilip direk 4’lük deprem üretebilir. 5.8 bir depremin artçıları azalarak 1 ay boyunca sürebilir,veya başka tali faylar mevcutsa onlarıda kırıp 5-5,5 gibi yeni bir aktivite başlatabilir bknz(acıpayam depremi)

Yada denizli/bozkurt depremi gibi çok az bir artçı aktivide gözlemlenebilirdi bu fayın ve zeminin ilişkisine göre değişkenlik gösterir.

Bölgeyi inceleyen uzmanlara göre bölge katman,katman belli bi yerden sonra birden derinleşen yapıya sahip ,heyelanlar gözlemleniyor vb. Olduğu için zeminin oturması uzun zaman alabilir.

Peki o zaman bugün Yalova açıklarında depremlerin gerçekleşmesi yeni bir depremin habercisi mi?

Code
    1. 2019.09.29 14:37:54 40.8752 28.2493 10.5 -.- 2.8 -.- SILIVRI ACIKLARI-ISTANBUL (MARMARA DENIZI) İlksel

Benim anlamadığım neden bir ara verince 3'lük 4'lük depremler ortaya çıkıyor PergamoN hocam bir fikriniz var mı bu konuda gerçekten çok merak ediyorum neden böyle bir durum gerçekleştiğini?