Posts by Al1han

Feci bir durum bu. Muhtemelen amca herkese yaydı virüsü farkında olmadan. Sen de muhtemel ki temasım var diyorsun pozitif çıkacaksın ki felaket bir durum bu. Seyahat ettiğin yerler de tehlike altında seyahate çıkman çok kötü olmuş zamanlama açısından. Geçmiş olsun üzücü bir durum.

Ben seyahete çıktığımda öğrendim bu durumu, şuan ben hariç herkes karantinada evde, evde bile maskeyle duruyolarmış, bugünden sonra bende karantinada olacağım, ne kadar önlem alsakta bir yerden açık bulup yine geldi yapıcak bir şey yok ama şuanlıkda bir şeyim yok bakalım beklemedeyim bende herkes gibi

Kuzenim ve yengemde de belirtiler varmış test yaptırmışlar yarın sonucu cıkıcakmış, sağlık bakanlığından gelenler, aynı evde maske takmalarını söylemişler ve ilaç getirmişler

Kuzenim ve yengeminde testi pozitif çıkmış, bizde dahil olmak üzere binada bir kaç komşu amcamlarla temaslı, ben şuan yoldayım ama diğerleri karantinadaymış

Bugün, bir kat üstümde oturan amcamın testi pozitif çıkmış, yaklaşık 2 haftadır belirtileri vardı ama klima altında kaldım o çarpmıştır diye test yaptırmıyordu, 2 gün önce test yaptırmış bu sabah pozitif çıkmış görevliler gelip evde karantinaya almışlar ilaç felan getirmişler ama temas ettikleri çok kişi var onu biliyorum, bende temaslıyım ve 2 gün önce zorunlu şehir çıktım, pazar günüde dönmem gerekiyor.

Kuzenim ve yengemde de belirtiler varmış test yaptırmışlar yarın sonucu cıkıcakmış, sağlık bakanlığından gelenler, aynı evde maske takmalarını söylemişler ve ilaç getirmişler

Kalp Damar Cerrahı Prof. Dr. Melih Us, Salgında ki son durumun, ilk zamanlardan daha ciddi olduğunu söyledi. Prof. Dr. Melih Us: "Aktif hasta sayısı daha fazla artık. Etrafınızda gördüğünüz hasta sayısı da daha fazladır. Bizim tahminimize göre 200 bin kadar aktif hasta var. Sağlık Bakanlığının açıklamalarına göre yapılan testlerin pozitiflik oranı yüzde bir buçuk. Çapa'dan bir arkadaşımızın beyanına göre ise Çapada bu oran yüzde 15. Sağlık Bakanı 140 bin kişinin karantinadan kaçtığını açıkladı. Resmi verilere göre 20-30 bin aktif vakamız var. Aktif vaka sayısı bu kadar azsa 140 bin kişi nasıl karantinada? "

Şuanda şehir dışındayım hocam mecburiyetten şehir dışına çıktım pazar günü döneceğim, pazar günü dönüş yapacağım evden çıkmıyorum şuanda, İstanbula gittiğimde yaptırıcam testi, saolun bu arada

Bugün, bir kat üstümde oturan amcamın testi pozitif çıkmış, yaklaşık 2 haftadır belirtileri vardı ama klima altında kaldım o çarpmıştır diye test yaptırmıyordu, 2 gün önce test yaptırmış bu sabah pozitif çıkmış görevliler gelip evde karantinaya almışlar ilaç felan getirmişler ama temas ettikleri çok kişi var onu biliyorum, bende temaslıyım ve 2 gün önce zorunlu şehir çıktım, pazar günüde dönmem gerekiyor.

Bilim insanları tarafından son gerçekleştirilen çalışmada, koronavirüsün beyine ulaştıktan sonra kendisini kopyalayabildiği ve beyin içerisinde varlığını sürdürdüğü ortaya çıktı.

Bilim insanları, incelemede bulundukları koronavirüslü hastaların beyinlerinde, bağışıklık hücrelerinin etkisiz kaldığını duyurdu.

What's Happening in the Forum?

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. HF 2020 Yaz Ligi Yarışması 15 (03.10.2020) Genel Yorumlama 19

• Samet
    2. Replies
      19
      Views
      381
      19
    3. GOJIRA

1. İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar 4.1k

• Vintersaga
    2. Replies
      4.1k
      Views
      322k
      4.1k
    3. surrealsnow

1. Konu Dışı [Genel Sohbet] 1.6k

• Interstellar
    2. Replies
      1.6k
      Views
      52k
      1.6k
    3. Interstellar

1. Deprem Bildirim Konusu 11k

• Gray Cities
    2. Replies
      11k
      Views
      758k
      11k
    3. MapelPines

1. 🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu 23k

• Fease
    2. Replies
      23k
      Views
      1.8M
      23k
    3. Fease

1. Orta Karadeniz Raporlar-Yorumlar 1.2k

• Interstellar
    2. Replies
      1.2k
      Views
      44k
      1.2k
    3. Gray Cities

En Çok İfade Gönderilenler

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. Meltem Nedir?

• HF Bot
    2. Replies
      0
      Views
      24
    1. HF 2020 Yaz Ligi Yarışması 15 (03.10.2020)

• Samet
    2. Replies
      0
      Views
      262
    1. HF 2020 Yaz Ligi Yarışması 15 (03.10.2020) Genel Yorumlama 19

• Samet
    2. Replies
      19
      Views
      381
      19