Posts by Balkanlar

Tüm bu yaşananlara rağmen unutmamız gereken şey, virüse karşı Allah'ın izniyle yine insanların galip geleceği olmalı.. tesadüfen gelişmiyor olaylar, bazı ülkeler çok, bazı ülkeler az etkilenecek ama sonuçta bu zor günler de geride kalacak... ben tüm bu olumsuz gözüken olaylara rağmen dünyayı çok güzel bir geleceğin beklediğini düşünüyorum..

Yüksek ihtimalle 10.000 i geçer gibi ama maalesef test kitleri illaki işe yarayacak diye bir şey yok bir hasta 5 kişiye bulaştırdıysa bu işin önüne geçilemez olma ihtimalide bir hayli yüksek gibi görünüyor.

sokağa çıkma yasağı getirilmese bile, yakın gelecekte insanlarımızın büyük çoğunluğunun dışarı çıkmayacağı bir dönem yaklaşıyor gibi.. Haziran gibi de nispeten düzelme başlayabilir..

Eğer artış yüzde yüz oran şeklinde devam ederse yarın vaka 650-750 arası açıklanabilir. Bu sayı zaten artacak. Önemli olan maksimum seviye. 3-4 bin seviyesinde kalır, daha da artmazsa benim için bu iş tamamdır. Ama bilim kurulu üyesi geçen demişti sayı maksimum 30 bini bulabilir temennimiz 3-5 bin arası diye. Bizim işimizi bozan umre tayfa oldu. Ölenler +75 yaş. 1 kişi hariç umre tayfa olduklarını düşünüyorum.

3000 5000'i çok aşacaktır, tüm tedbirlerin ona göre alınması lazım, Allah milletimizi korusun ama 30.000i bile rahat geçer diye düşünüyorum...

İpin ucu kaçmaya başladı. Geri dönüşü olmayan yola giriyoruz yavaş yavaş. Ya acilen sokağa çıkma yasağı ve OHAL ilan edilir, hastalığın yayılımı durdurulmaya çalışılır. Ya da kendi haline bırakılır İtalya gibi kırılırız. Her 2 durumda da ekonomimiz çok kötü etkilenecek ama elden bir şey gelmez gibi şu saatten sonra :( .

olumsuz konuşmak hoş değil ama İtalya yi geçeriz bence

7 günde 98 resmi vaka açıklandı. Şuan enfekte olup belirlenmeyen 98 den fazla vaka olduğuna adım gibi eminim. 7 güne kadar bu vaka sayısı çok çok daha artma ihtimali o kadar yüksek ki. İnsanlarımız halen durumun ciddiyetinde değiller, Sokağa çıkma yasağı biran önce gelmeli. Bu bilinsiz davranan Güruh topluluğu en azından bi şekilde evlerinde hapsederiz

enfekte olup da teşhis edilmeyen 1000'i aşkın insan çok rahat vardır..

Akdeniz ülkeleri en ağır geçirenler olacak hastalığı gibi çünkü kültürel olarak çok iç içe toplumlar hatta Türkiye dünyada birinci bile olabilir bu iç içelikte ve sıcakkanlılıkta Avrupada bu kadar yayılmasına karşın genelde insanlae daha soğuktur bu da temas sayısının az olması demek ayriyeten hiçbir Avrupa şehri İstanbul kadar kalabalık ve insan yoğunluğuna keşmekeşliğine sahip değil yani Türkiye Avrupa gibi gecikirse İtalya'yı bile gelebilir çünkü yayılma ortamı çok müsait maalesef ve buna cahil Halk da eklenince katlanabilir acilen sokağa çıkma yasağı getirilmeli ve tüm marketler mağazalar kargo sistemiyle çalışmalı bence

Gerçekçi bir bakış açısı, rahatsız edici ama gerçek

Ne güzel hareket. Markete giderken tanıdık yaşlılara ihtiyaç olup olmadığını soralım..

Helal olsun.. Allah razı olsun..

Artık vaka sayısı hızla artar... uzun süredir devam eden ekonomik krizin de etkisiyle halkımızın sağlığı ve beslenmesi de son dönemde iyi değildi.. yani zayıf bağışıklık sistemi durumu eski zamanlara göre daha yaygındır diye düşünüyorum... bu, kayıp sayısının beklenenden çok olmasına yol açabilir...

Bu güne kadar yapılan tedbirlerin hiç önemi yok o zaman

tedbirler önemli ve gerekli.. ama devlet gücüyle virüs gücünü kıyaslamak çok garip.. hele şöyle bir aşamada... virüs dediğimiz insana benzemez.. gevşeklik göstermez, unutmaz, dinlenmez.. işini mükemmel yapar.. 100 devlet bir araya gelse virüsün genetik yapısı çözülmeden galibiyet olmayacağı da açık... tevazulu, dikkatli ve şuurlu bir çaba yeterli.. diğer türlüsü büyüklenmek gibi birşey olur... öyle bir durumda virüs gereken dersi hemen verir zaten..

Bir anda vaka sayısı patlama olma ihtimali çok yüksek bu görünüşe bakarsak

İlk günde yapılan," devletimizin tedbirleri virüsten güçlüdür" açıklaması çok komik ve yersizdi... ne gerek var böyle cümlelere.. özetle vaka sayısı kaçınılmaz artar... görülemeyen bir orduya karşı savaşılıyor.. üstelik her virüs gibi çok profesyonel.. işinin ehli... insanlar da işte olduğu kadar ancak savunma yapabiliyor... şu dönemde en az zarar en büyük kar olacak... şimdilik galibiyet yok...