Posts by Balkanlar

Dün 12 idi bugün 10 fakat daha fazla yukarılara çıkacağımızı düşünmüyorum üstümüzdeki ülkelerle vaka sayısı konusunda farkımız fazla

Test sayımiz az, o yüzden gerçekler çabuk ortaya çıkmıyor, ama konu gerçeklerse zaten ilk 5te bilelim kendimizi, tedbirlerimizi ortaya çıkmamış gerçeklere göre almalıyız, görünen aldatıcı rakamlara göre değil

Vatandaşın biri raporlamış yazdığımı varsın raporlasın sıkıntı yok. Burada her kişi beğenmediği mesajı raporlarsa konuda konuşulacak husus,okunacak da mesaj kalmaz. Elbette eleştiriler olacak bu dönemde herkes kendi canının peşinde ya siz neyin peşindesiniz bir düşünün bunu?

Dünyada dengeleri değiştirecek, devletleri iflas ettirecek, hükümetleri devirecek potansiyeli olan, insanların topluca öldüğü bir olayda kim olursa olsun gerekirse eleştirilecek gerekirse övülecek.. susma dönemi bitmiştir..

Özetle devletimizde yeterli para yok, iş millete düştü, böyle bir millet dünyada zor bulunur, dikkat edin son yıllarda devletimizin önemli tüm olaylarda üstlenmesi gereken esas yükü üstlenen hep milletimiz oldu, bakalım milletimiz daha ne kadar kurtarıcı olacak...

100 ölüyü geçmeden bu virüsü atlatırsak başarıdır bence gönül ister di ki kimse ölmeseydi veya en azından şuanki sayıda kalsaydı

100 ölü?? takdir Allah'ındır tabii, ama 1000'li sayılara her yönden şimdiden hazır olalım diye düşünüyorum.. şimdiden gerçekçi olursak hem millet hem devlet daha iyi tedbir alacaktır...

İlk vaka açıklandığında ilan etseydik şuanda belki de 100-200 arası vakamız vardı veya daha da yayınlayacaktı hep geç kalıyoruz

İlk vaka görüldüğü an yasak kararı alınsaydı hakikaten hemen etkili olurdu, bu aşamada alınacak bir yasak kararının olumlu etkisi ancak Mayıs başı gibi gelir, tabii unutmayalım ki şöyle olsa böyle olsa demek geçmiş için değil gelecek için anlam ifade eder, ders olur, geçmiş için söyleyeceğimiz esas şey: nasip böyleymiş..

Virüs sonrası yaşanacak kriz çok fena olacak. Zaten piyasalar sıkıntıdaydı şimdi daha da kötüye gidiyor. Sanki Amerika ´nın çöküşünü izleyeceğiz gibime geliyor. (Global olarak diyorum)

Bu salgın ve arkasından gelecek muhtemel daha büyük olaylardan sonra dünya bambaşka bir yer olacaktır diye düşünüyorum

Tarihte büyük salgınlar sonrası dünyadaki güç dengeleri hep değişmiş.., teknoloji, sanat, rejim herşey.. yerel ya da genel mutlaka değişmiş... dolayısıyla iflaslar gerçekten yaşanabilir.. bunlar çok büyük ülkelerde de görülebilir..