Posts by Balkanlar

İlginç bir yaklaşım bana göre sezonun en iyi sol bekiydi.Bunu Trabzonspor'da oynarkende söyledim Novak kazmaysa bizim bekler 2 sezondur asma dalıydı :D2

Bizimkiler iyi değil, ama Novak da hakikaten bizi tatmin edecek bir yetenek görmüyorum, belki beklentim çok büyük bilmiyorum ama düşüncem böyle :)

Dünyadaki tüm sistem kitlendi arkadaşlar,bundan sonra kısa süreli ve geçici hafif düzelmelerin dışında herşey olumsuza doğru gider dünyada.. ta ki tüm dünya değişmeyi isteyene kadar.. illa ki bu değişiklik olacak.. şimdilik devletler eski sistemleri yaşatma peşinde.. bunların neden başlarına geldiğini anlamadıkları için belki düzelir diye umut ediyorlar.. ayrıca doğal olarak mevcut sistemdeki her kurum birbirine bağlı... birbirinden faydalanıyor... menfaat elde ediyor... bu yüzden köklü değişiklik hem istenmiyor hem de korkutuyor.. halkların büyük bölümü de yıllardır peşinde koştuğu alışkanlıklarını hayallerini bırakmak istemiyor...ancak çözüm, eskiyi yaşatmakta değil... bunu elbette ve bence yakında görüp değişecekler, o zaman da ferahlık yaşanacak.. aydınlıktan önceki son şiddetli karanlığı yaşıyor dünya..benim görüşüm budur...

Bu kadar kısa süreç içinde bu kadar arka arkaya felaket normal değil.. hem de dünyanın her yerinde, her biri birbirinden büyük şekilde... Allah insanlara Kendini hatırlatıyor, Kendine dönülmesini istiyor.. eski kavimlerde olduğu gibi.. Benim bakış açıma göre bu olayların başka açıklaması yok..

sosyal medya platformlarında tatil beldelerinden paylaşılan videoları izleyince, ortada tedbir falan kalmadığını, olayın koptuğunu hemen anlıyorsunuz.. yakın vadede gidişatın olumluya döneceğini beklemek hayalcilik olur.. zaten arkadan sonbahar geliyor.. ekim ile birlikte işler muhtemelen iyice sarpa sarar.. tabii ki takdir Allah'ındır, farklı sonuçlarla da karşılaşabiliriz...umalım öyle olsun...

Valla 2020 sağ çıkarsam adak keseceğim zaten.

Dünya değişmedikçe, insanlar akıllı ahlaklı yaşamadıkça 2021, 2022... 2020'den farklı olmayacaktır diye düşünüyorum.Hatta daha kötü geçmeleri kuvvetle muhtemel. Dünyanın her yerinden gelen bu kadar felaket haberi normal değil. Bunlar adeta değişmeye sürüklüyor dünyayı. Yani demek istediğim şu ki bu gidişat değişmezse adakların ardı arkası kesilmez.