Posts by Kadirthe cool

Öncelikle herkese iyi haftasonları bu kış adına yetkili bir ağızdan açıklama olacak mı sonbahar kış sezonu adına mesut hocanın sonbahar tahminini okudum açıkçası umutsuzluğa kapılıyorum.Sosyal mecralarda da takip ettiğim isimler bu kış adına olumsuz şeyler yazıyor.Sonbaharın yağışlı geçmesi bekleniyordu.Ama doğu Karadeniz hariç,geçtiğimiz haftaki Aydın ve antalyaya etkileyen orta Akdeniz siklonu dışında iç ve doğu bölgelerimiz kuraklık ile karşı karşıya

Mesut bey öncelikle sonbahar-kış sezonu hayırlı olsun hepimize bu sene ilk defa birşeyler yazıyorum.Bu sezon negatif nao anomalisinin hakim olacagı bir sezon olacağı netleşti gibi,Accu tahmininden de anlaşılacağı üzere kasım ayından itibaren,Yağışlı bir periyot,Kıyı ve rakımı düşük yerler şanssız,İç ve yüksek kesimler,yoğun kar yağışları alabilir şahsi fikrim böyle

Sosyal medyadan takip ettiğim emekli meterolog mgm.bölge müdürü murat şahin hocam sistemin marmara batı karadeniz odaklı olduğunu sistemin %75 ihtimalle kesinleştiğini söylüyor.Kendisinin bilgi birikimine saygı duyduğum bir insan.İstanbul ve batı illerimizin adına artık kar kesin.Onlar adına mutluyum varsın kendi bölgeme yağmasın 6-7 kere örtülü sistem aldık.

Kerem hocam iyi akşamlar iyi pazarlar 23 ü gibi gelecek sistem ve arkasından gelecek bir sistem daha ihtimal dahilinde gibi ama herkes endişeli bu senenin trendi olan vade yaklaştıkca cılızlaşan sistemlerden bıktık usandık.Sizden ayrıntılı bi açıklama bekliyoruz önümüzdeki sistemlerin ilki twitterdan takip ettiğim bir kaç işinin ehli uzman tarafından onaylanıyor.Sizlerden bu konuyla alakalı bi ayrıntılı açıklama bekliyor forum ahalisi saygılarımla

Antalya-Akseki Giden Gelmez Dağları. Geçmişte birçok avcıya mezar olan adından da anlaşılacağı üzere fantastik bir yer.Uzun boynuzlu (138) cm tekeleri,dağ keçileri,geyikleriyle ünlü,bıçak gibi keskin kayaları,suyun battığı düdenleri ve ürkütücü kayalar ormanı.

Beyşehir-Anamas Dağı. Bir rivayete göre bu dagın ismi şurdan gelmektedir.Zamanın birinde anne ve oğlu bu dağın eteklerinde bir dağ köyünde çok fakir ve zor bir yaşam sürerler.Annesi çocuğu küçük yaşlarda hırsızlığa alıştırır.Çocuk tavuk bulur tavuk çalar,yumurta bulur onu çalar;Derken çocuk büyür delikanlı olur.O büyüdükçe suçlarda büyür.Eşkiya olur yol keser haraç toplar birgün yakalanır ve zamanın kadı-hakim karşısına çıkar ve idamına hükmedilir.Bunları neden yaptıgı sorulunca çok manidar bir cevab verir.Beni asmayın beni annem alıştırdı."Anam-as" der o günden sonra dağa "Anamas" denir.