Posts by Rexoxxx

B787'nin A350'den daha konforlu ancak daha tasarımı kötü olduğu çok belli. A350 Tasarım konusunda baya iyi 787 de kötü denemez ancak 787 bence daha konforlu

Boeing'in avantajı bu. Airbus'a göre daha manuel oldukları için hem daha ucuzlar hem de dediğiniz gibi konforlular. Türk Hava Yollarının filosunda bu kadar fazla boeing bulunmasının sebebi de. Özellikle bolca B737-800 bulunduruyorlar

Astronomi ile ilgilenenlere bir sormak istiyorum , daha doğrusu görüşlerinizi almak istiyorum. Bildiğiniz gibi Dünyamıza 642 ışık yılı uzaklıktaki "Betelguese" yakın zamanda yaşamına son verecek. Ve bu yıldız Chandresekhar sınırının üstünde bir büyüklüğe sahip olduğu için bir süpernova patlamasına sebep olacak. Ayrıca kütlesinden dolayı kara deliğe dönüşecek. Sizce cismin kara deliğe dönüşmesinin bize ne gibi sonuçları olur ? Ender rastlanan bir olay olan süpernovanın dünyaya etkileri ne olur ?

Gördük artık mecbur 3 5 defa ardarda dinleyeceğiz yapacak birşey yok ^^

Benim hâla merak ettiğim ve öğrenmek istediğim birşey var. Mesela modelde sibiryadan gelen -4 -6 lar gözüküyor. Bu normalde kıyı kesimlere kar yapacak bir soğuk. ( Sibiryadan geldiği için). Ama modelin kar haritası hiç de öyle demiyor. Kıyı kesmin hiçbirine kar vermiyor. O zaman sibirya kaynaklı soğukla denizel kökenli soğunun ne farkı kalıyor ?

Gfs'de ayın 20 sinden sonra sibirya yükseğinin belirmesini ve azorun kuzeydoğulu yükselişini beğendim. Semih hoca 3 sistem var demişti ve daha önceki paylaşımlarında da kışa sibirya ekspresi damga vuracak demişti. Gfs de buna değinmiş.

Şu izlanda herseye burnunu sokmak zorunda mı

Keyifler nasıl Azor bey orda herşey yolunda mı ?

Yüksel artık kıtadan deli ettin sayfayı

Hiçbirseye yaramıyorsun, sigara senden faydalı

Yap bir güzellik Sibirya yorma bizi be albayım

Sana sırtımı dayadım, kırılacak son daldayım

Biz kar delileri kar görürsek çıkarız dışarı ,durmayız

Yeterki izin ver Izlanda biz; "Zabaha kadar burdayız".