Posts by ainos

Balkan sistemi siklon kar yağışı biraz nazlıdır. İstanbul için yağışla soğuğu aynı anda yakalamak hep denk gelmez. Bu sistemde bunu yaşadık. Ama ne olursa olsun en güzel sistem budur. Dek peşinde bekleyip 15 dk kar görmek kuru Sibirya soğuğu görmek benim için keyif değildir. Bu haftasonu dolu dolu keyfi yaşadık ve bu sistemin gücünü ilk bilenlerden oldum

demekki adamın bırakacagı biri yok dimi? Ne aptalca bir düşünce bı ya

adamın düşüncesi ne kadar doğru? Tatil kararı yanlış diyor. Ben yokuşta oturuyorum sabah servis çocukları almaya geliyor. İster istemez yerde kar var. Buradan daha kötü yerler bile şuanda var diye tahmin ediyorum. Servisler sabah kaos yaşayacaktı. Allah korusun tek bir çocuğun bile başına birşey gelse valilik bunun cevabını veremezdi. Bencilce o yüzden çocuğa bakacak biri olmasa da tatil olmasın diyemem. Benim düşüncemden onun düşüncesi daha yanlış.

Adam çalışıyor tatil olması kötü oldu cocuku evde bırakamam mecbur evde calısacam yazmış. 15 yaşındaki veletlerde cocugunun sevinmesini istemiyormusun tatil olmasına niye karşı çıkıyorsun yazmış. Velet kardeşim büyüğünce anlarsın abicim

28 yaşındayım 10 senedir bu topluluğun bir parçasıyım. Tatil olması haklıdır. Ben yarın işe gideceğim tatil beni ilgilendirmiyor. Çocuğum olsa da ya bakabilecek anneanne babaanne olur ya da evden çalışırım hiç sorun olmaz

Çocuk okula gitmiyor diye tatil kararına tepki gösterenleri gördü bu göz. Sen çocuk olsan tatile sevinmeyecek miydin? Evladını o kadar sevmiyor musun? Bu gibi durumları istemiyorsan kariyer düşünüyorsan çocuk sahibi de olmayabilirdin. Çocuklar başımız tacıdır. Bi gün izin alıp onunla zaman geçirsen mutlu olman gerek. Yazık

Belirsizlik varken, havada varda yerde ne kadar tutar bi bekleyelim derken herkes bir hafta öncesi sistemi onikiden vuran bana bir tebrik Yok :) hafta başından beri bu iş bitti haftasonu kar var Beşiktaş sahilde bile dedim. Örtü var dedim. Gururluyuz, mutluyuz. Zafer inananlarındır dedim. Yeni sistemler yeni tahminler için bana güç verecek bu gurur

Üniversiteler tatil olur mu?

Yarın için okulların tatil olma ihtimali biraz düşük. Üniversiteler tatil olmaz sadece aksam yağışın durumuna ve sıcaklığa göre yarın 1 günlük ilk ve orta dereceli okullar için tedbir amaçlı bir tatil olabilir. Üniversiteler biraz daha keyfidir tatil etmeleri süpriz olur. Çünkü üniversiteye servisle kapısının önünde binip giden yoktur sanırım. Yaş olarak erişkin insanlar ara yollarda sorun olsada toplu taşımalara ulaşıp okuluna gidebilir.

Bu sistem pazartesi salı ne olacak belli değilken. Herkes gem güm ecm derken ben çoktan bu işin bittiğini belirtmiştim. Hamdolsun Allah utandırmadı. 10 senelik serüvenimde modelleri doğru yorumlayabilmeyi. Nokta öngörülerde bulunmayı öğrendik. Çoğu kişinin tatmin olduğunu görmek mutluluk verici. Benim iinde güzel bir haftasonu oldu.

Bu saatten sonra herkes susacak hava konuşacak. Haftasonu kar var önümüzdeki haftayı şimdi boşverin. 2 ya da 3 günlük bir kar yağışı var önümüzde. gem mem ukmo mokmo boşverin. Gfs'yi yıllardır incelerim bu sistemi bitirmiştir herkese hayırlı olsun. Hava konuşacak yoğunluğu oluşacak örtüyü anlık takip edeceğiz artık.

Bu saatten sonra herkes susacak hava konuşacak. Haftasonu kar var önümüzdeki haftayı şimdi boşverin. 2 ya da 3 günlük bir kar yağışı var önümüzde. gem mem ukmo mokmo boşverin. Gfs'yi yıllardır incelerim bu sistemi bitirmiştir herkese hayırlı olsun. Hava konuşacak yoğunluğu oluşacak örtüyü anlık takip edeceğiz artık.

Evet haftasonu istanbul beşiktaş sahilde bile kar var.

Görüşlerine saygı duyarım. Ama 10 senedir takip ettiğim için her güncellemeye göre ayrı konuşmam. Genel bir görüntüsü vardır gfs'nin tabiki yanıldığı zamanlar olmuştur ama son bir haftadır takibime göre noktayı koymuştur. Hava konuşacaktır demiştir. Ne kadar örtü olacak vs demiyorum. Güzel bir kar alacağız. Yoğunluk bilirsin ki sistem anında değişkenlik gösterebiliyor. Kuvvetlenip beklentinin üstünde de olabilir. Sadece bir örtü olarakta kalabilir.

Pazar günü istanbul yağmura dönmez. Pazartesi salı olabilir.

10 yıldır takip ettiğim sürede sistemlerin gelişine bakarak tabi ki kendi tahminimde bulunuyorum. Hava tahmininde kesin diye birşey hiçbir zaman yoktur. Pazar öğleden sonra hava biraz ısınmaya çalışırsa lapa lapa kar görürüz. Veda ederse de lapa lapa veda eder.pazartesi salı da kar kararlılığı devam eder mi bunun için yarın geceye kadar beklemek lazım. Takibe devam

Sıkıntı yok. Hava konuşacak artık.

Boşuna bu ümitsizlik cumartesi sabah burada yoğunluktan yazıları okuyamayacağız :) Ayrıca belki de bu sezonun görebileceğimiz en etkili kar yağışını örtüsünü alcağız. Tadını çıkarmanızı öneririm. Ardından yazın yeni sezon hayallerini kurarız :) Tabi mart ayında da kar görebiliriz ama şimdilik belirsiz o yüzden bu sistemi son sistemmiş gibi yaşayıp tadını çıkarın. Öğlen gfs şeklini koyar.