Posts by Efsane-Semih

Mikro deprem olması çok doğal ,KAFZ yaşıyoruz sonuçta .Medyatik hocalar deprem tarihi öne çekildi , tsunami olursa dalga yüksekliği yükselecek şu ilçeler etkilenecek vs vs bu korku pompalaması sonucu ,çaresiz vatandaş her olağan mikro depremler sonucu büyük deprem beklentisi içine giriyor ,rüyalar görüyorlar doğal olarak , bu medyatik tv kanallarına çıkan hocalar 1509,1766 Mayıs ,1766 Ağustos Marmara depremlerinde tsunami dalgalarının yüksekliğini ölçüldü mü ? KAFZ Doğudan Batı’ya kırıyor , 1509 tarihli doğu Marmara da Yalova açıklarında ki fay kırılmadan ,nasıl ve hangi veri ile kesin olarak ,en son 1766 kırılan Kumburgaz fayı kırılacak deniliyor , aileniz ve sevdikleriniz için medyatik korku pompalayan hocaları fazla dinlemeyelim bence , bireysel olarak tedbir alalım alabiliyorsak ,takdir Allah’ındır ..

Dalgalarin yedikule surlarini astigina dair bulgular elde edilmis.

Böyle bir açıklama zaten yapılmaz yapılamaz ama amaç belliydi ama şimdi okulların erken acilmasini aklım almıyor yapılanlar birbiri ile çelişiyor

Eger ben veya sen yks yi turizm icin erkene aliyorsak okullari eylul sonu ekim basi acardik. Muhtemelen onlarda oyle yapardi. Demekki burada turizm icin yks one alindi yorumlarinin hepsinin yanlis oldugu ortaya cikti..

O zaman İstanbullulara müjde olsun.Çarşambadan itibaren bu sıcakları ay sonuna kadar görmeyecekler.Hatta görüp görecekleri en sıcak günler olabilir.Ama rutubete karışmam her tarafınız deniz kardeşim ben ne yapayım:)

dur bakalim.diyagram sonlarinda kafayi kaldirmis yine =O

Burda suclar silsilesi var. Devlette suclu halkta. Halk kismina gelirsek bizim burda eski bina ort. 100 m2 350-400 bin lira. Ben bu evimi satip beylikduzu tarafindan hatta daha ucuza yeni daire alabilirim. Bunu yapmayarak bir nevi olum fermanimi kendim imzaliyorum. Karsi komsum kiraci. Eski binada oturuyor. Buradan ev kiralayacagina beylikduzunden kirala yada buradan yeni binadan kirala.

Devlet hastaneleri belediye binalarini okullari vs yeniledi. Toki birtakim guzel islerde yapti. Ancak sehir iclerinde bulunan eski binalar icin birsey yapmadi. Halk kendisi muteahhite vererek bir sekilde cozmeye calisiyor. Buyuk istanbul depremi atiyorum 2002 de olsaydi daha fazla olum olabilirdi. Suan daha az olacagini dusunuyorum. Surec ne kadar uzarsa bizim icin okadar iyi. Suan benim bulundugum mahallede 3 tane eski bina yikildi. Yenisi yapiliyor. Bu bile iyi birsey en azindan bu evler artik bi surpriz olmazsa yikilmayacak. Can kaybi daha az olacak.

Allah gecinden ve en hazirlikli zamanimizda versin.

afrikanin gozunu seveyim. 3 5 gun gelir en fazla. Pesinde serinleme yagmur gok gurultusu. Basra geldimi kafasina gore takilir.ne zaman gidecegi belli olmaz. Sicaklik dususu var ama yagis tirt. Ondada bulutlanma yaparsa nem tavan yapar.