Posts by O Sistem Buraya Gelecek!

  Kasırga Gonzalo


  Kasırga Doaglos


  Kasırga/Tropical Storm Hanna

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) Deprem ve Zemin İnceleme Müdürlüğünün 'Olası Deprem Kayıp Tahmini Kitapçıkları' başlıklı bir kitapçık yayınlamışlardı. Burda da paylaşılmıştı.

  Şimdi ise 'İstanbul Tsunami Eylem Planı' başlıklı kitapçık ve 'İlçe Tsunami Bilgi Kitapçıkları' adlı araştırmalar yayınlandı.


  'İstanbul Tsunami Eylem Planı' kitapçığa ulaşmak isteyenler;

  https://depremzemin.ibb.istanb…tanbul-tsunam-eylem-plani


  'İlçe Tsunami Bilgi Kitapçıkları' kitapçığına ulaşmak isteyenler:

  https://depremzemin.ibb.istanb…#le-tsunam-blg-ktapiklari

  Hem yaz hem de kış aylarında kullanılabilecek Giyilebilir Klima 👍^^


  Sony, İlk Giyilebilir Kliması Reon Pocket'ı Nihayet Satışa Sundu  Sony, uzun bir süredir satışa sunulması beklenen ve 5 dereceye kadar vüvut sıcaklığını düşüren ilk giyilebilir kliması Reon Pocket'ı resmen satışa sundu. Cihaz, tek şarj ile 4 saatlik bir kullanım sunuyor ve akıllı telefon uygulamasıyla kontrol edilebiliyor.


  Sony geçtiğimiz yaz, 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda ilk kişisel giyilebilir klimasını satışa sunmayı vadetmişti. Koronavirüs, 2020 Tokyo Olimpiyatları’nın ertelenmesine neden oldu ancak Sony, giyilebilir klimasını satışa sunmaktan geri durmadı ve Sony Reon Pocket, nihayet satışa sunuldu.


  Yaz mevsimi, temmuz ayının da gelmesiyle birlikte kavurucu sıcaklarını göstermeye başladı. Sony, Reon Pocket ile kavurucu sıcaklarda serin ve rahat bir şekilde gününüzü geçirebileceğinizi söylüyor. Zira Sony’nin iddiasına göre Reon Pocket, kullanan kişinin vücut sıcaklığını 5 dereceye kadar soğutabiliyor.


  Reon Pocket aslında son derece basit bir mantık ile çalışıyor. Cihazın vücuda temas eden kısmı, vücut sıcaklığını alıyor ve arkasında bulunan bir fan yardımı ile dışarı atıyor. Buzdolapları ile benzer bir mantığa sahip olan cihaz, böylece vücut sıcaklığını hissedilebilir bir şekilde düşürmüş oluyor.  Reon Pocket üzerinde bulunan sıcaklık ve hareket sensörleri, cihazın iOS ve Android uygulaması aracılığı ile otomatik modlardan birinin seçilmesini ve sıcaklığın otomatik olarak ayarlanmasını sağlıyor. Bununla birlikte kullanıcılar istedikleri takdirde sıcaklığı manuel olarak da ayarlayabiliyorlar.


  Sony, kışın cüzi miktarda da olsa ısıtma işlevi de gören Reon Pocket için 120 dolar gibi bir fiyat etiketi belirlemiş durumda. Ancak cihazı kullanmak için gerekli tişörte sahip olanlar 20 dolarlık para iadesi alacaklar. Son olarak Reon Pocket’ın soğutma seviyesine göre 2 ila 4 saat arasında bir kullanım süresi olduğunu ve 2 saatte tam şarj olduğunu belirtelim.

  https://www.webtekno.com/sony-…i-ozellikleri-h96310.html

  Azerbaycan Dışişleri Bakanı Elmar Memedyarov'un İstifa ettiği iddia ediliyor.

  Dün gece istifa etti diye haberler çıkmıştı.

  Bugün Uluslararası Haber Ajanslarına göre, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Dışişleri Bakanı Elmar Memmedyarov'u görevden aldı.

  Memmedyarov'un görevden alınmasına ilişkin kararı imzalayan Aliyev, Eğitim Bakanı Ceyhun Bayramov'u Dışişleri Bakanı olarak atadı.

  Açıklama: Olayın farkındayız. Soruşturuyor ve Sorunu düzeltmek için adımlar atıyoruz. Kısa bir süre sonra açıklama (güncelleme) yapacağız.


  Çevirisi; Biz bu olayı incelerken ve çözerken tweet atamayabilir veya şifrenizi sıfırlayamayabilirsiniz.

  -

  Mavi tikli hesapların tweet atmasının bloke edildiği iddia ediliyor.

  Twitter'e Geniş çaplı bir Hack operasyonu yapılıyor;  Açıklama: Olayın farkındayız. Soruşturuyor ve Sorunu düzeltmek için adımlar atıyoruz. Kısa bir süre sonra açıklama (güncelleme) yapacağız.

  @O Sistem Buraya Gelecek!


  KAZAK SAĞLIK BAKANLIĞI YALANLADI

  Okancan teşekkür ederim hocam.

  Sadece Haber7 paylaşmış o yüzden görmemişim.

  Kazakistan Sağlık Bakanlığının Sitesine baktım, evet gerçektende 'Fake News' olarak bir haber paylaşmış.

  Zaten Çin'in haberlerine inananda hata.


  Kazakistan Sağlık Bakanlığının 'Fake News' olarak yaptığı açıklamayı okumak isteyenler;

  https://www.gov.kz/memleket/en…t-deystvitelnosti?lang=en

  🔴 Çin'in Kazakistan Büyükelçiliği yayınladığı bildiride, Covid_19 'dan çok daha yüksek bir ölüm oranına sahip yeni bir zatürre hastalığının ortaya çıktığını ve sadece Haziran ayında 628 kişinin hayatını kaybettiği bu hastalık konusunda vatandaşlarını uyardı.


  Çin'in Kazakistan Büyükelçiliğinin yayınladığı bildiri;

  2020/07/09 Kazakistan basında çıkan haberlere göre, Haziran ortasından bu yana Atyrau, Aktobe ve Chimkent'te pnömoni görülme sıklığı aynı dönemde önemli ölçüde arttı. Şimdiye kadar, üç yerde yaklaşık 500 kişi enfekte oldu ve 30'dan fazla kişi kritik durumda. Bu yılın ilk yarısında Pnömoni 1.772 kişinin ölümüne neden olmuş, sadece Haziran ayında Çin vatandaşları da dahil olmak üzere 628 kişi hayatını kaybetti. Hastalığın mortalite oranı yeni koroner pnömoniden çok daha yüksektir. Kazak Sağlık Bakanlığı ve diğer kurumlar pnömoni virüsü hakkında karşılaştırmalı bir çalışma yürütmektedir ve henüz kesinliğini belirlememiştir. Kazakistan'daki Çin Büyükelçiliği, Kazakistan'daki Çinli vatandaşlara yukarıdaki duruma dikkat etmelerini, önleme bilincini etkili bir şekilde artırmaları ve enfeksiyon riskini azaltmaları gerektiğini hatırlatıyor. Kazak hükümeti ve Kazakistan'daki Çin Büyükelçiliği ve Konsolosluğu tarafından yayınlanan bilgilere dikkat edin. İkincisi, gezileri en aza indirmek ve kalabalık halka açık yerlerden kaçınmak için önlem alın. Kişisel korunma ve el hijyenine dikkat edin, iyi hijyen ve sağlık alışkanlıklarını koruyun, dışarı çıkarken maske takın, sık sık ellerinizi yıkayın, dezenfeksiyonu dezenfekte edin ve sık sık havalandırın. Üçüncüsü, şüpheli semptomlar varsa, zamanında tıbbi tedavi aramak için inisiyatif almalısınız. Tedavi sırasında, doktor seyahat geçmişi ve iletişim personeli hakkında bilgilendirilmeli ve ilgili araştırmalarla aktif olarak işbirliği yapmalıdır.


  🔴🔴 Dünya Sağlık Örgütü: "Kazakistan genelinde kaynağı ve türü bilinmeyen 10,000 zatürre vakası görüldü. Hastalığın türünü ve aidiyetini anlamak amacıyla Kazakistan Sağlık Bakanlığı ile temas halindeyiz." Kazakistan'daki Zatürrenin ölüm oranı yeni Koronavirüs'ten yüksek.  Ayasofya Camii olmalıydı mı yoksa müze olarak kalmalı mıydı yerine beklenen büyük Marmara depremine dayanır mı yıkılır mı konuşulması lazım bence. Yukarıdaki gibi görüntünün olmasını kimse kesinlikle istemez, bende kesinlikle istemem. Zaten 1500 yıllık ve 1500 yılını geçen yapılar Dünya üzerinde toplam 3-4 tanedir. Bizde böyle bir yapı varken onu korumak, kollamak gerekir diye düşünüyorum.

  Ayasofya tekrardan Camii oldu. Hayırlı olsun.