Posts by mcxxltrm

yok ben o amaçla söylemedim zaten gfs hep bunu yapıyor yine de yapacaktır.sadece biz yanılmadık özgül menderes bünyamin sürmeli gökhan abur büyük meteoroloji mühendislerini bile yanılttı gfs iki gün önce 15 gün ısınma yok diyen ntv bence erken davrandı ve bu kadar iddalı bir tahminde bulunmamalıydı şimdi ise gelecek perşembe havalar ısınacak diyor aynı şekilde özgül hanım oda bünyamin onlara göre daha iyiydi bence oda yanıldı bu işde her zaman kesin olacak diye bir şey yoktur.bu sene kış aslında çoktan efsane olarak kayıtlara geçmiştir yaşadığımız uzun süreli sıcaklıklar soğumanın olduğu zamanlar yağışın yetersizliği bunu gibi pek çok örnek var bence

Bünyamin sürmeli twitter hesabında "subatin sonlarina dogru kar ihtimali var. Arada karla karisik yagmurlar da olur..." demiş istanbul için bu bile güzel inşallah modeller ileride hiç değişiklik göstermeden lehimize olacak inşalah

Güncellemeler bitti arkadaşlar ayın 21nden sonra ısınma var ayın 26sından sonra beklediğimiz sistem bize uğramıyor doğu avrupaya kaçıyor gfs mart başı ise iyi şeyler olabilir diyor durum bundan ibaret gece modellerine göre tabi bana göre 200 den sonrası komple çöp isterse -30 soksun isterse +15 çok değişiklik göstereceğini düşünüyorum şu an için akşam modellerinde sistem 27 de tepemizde ve marmaradan giriş yapıyordu gece modellerinde ise sistem avrupada kalıyor gfs yaptı yine alçaklığını anlayacağınız:)

bu değişecektir zaten öğle ve akşam güncellemeleri önemli diğer bir şey ise zaten sistem tepede doğuya kaymış batıya kaymış bunlar şimdilik modellerde değişebilir bir zaman sonra kesinleşecektir her güncellemede moral bozmamak gerekiyor lütfen her güncellemede yaygara çıkarmayalım.(Sözüm genel olarak sana değildir.)

Birkaç puanlık basınç değişiminde şu güncellemede -16 üzerimize iner. Tarih yazılır mı acaba?
    Boşuna demiyoruz kışı bitirmeyin diye.

Haklisin ben -10 ve -12 de raziyim ama semih ustad efsane diyor bir bildigi ar efsane yolda bizede beklemek ustadin yorumlarini okumak duser.

Dediğim gibi oldu şimdide 252 den sonra baharı getirdi modeller sonuna doğru ise resmen efsaneyi getirmiş yorum sizin

cfsde ayın 5 i ve 13 göstermiş sürekli değiştiğini biliyoruz ama gerçekten şubatın son haftası ve mart başı çok güzel geçecek allahın izniyle inşallah :)