Posts by Mert_35

Bu iş parti işi filan değil kim ülkesi için daha çok şey yaparsa ben onu desteklerim ekonomi en büyük sorunumuz diyoruz bu akşamki konuşmada lafı bile gecmedi dunku havai fişek faciasında şehit askerlerimiz oldu ihmal var ama tek bir soz dahi edilmedi, koronavirusu hala gunluk 1000 vakalarda okullar açılacak deniyor bir çözüm yolu hala üretilmiyor bunlar beni rahatsız ediyor odak noktası surekli bardağın dolu tarafına çekiliyor toz pembe bir tablo sunuluyor, bugün son kez bunlari yazmak istedim iyi geceler herkese:sleeping:

Ayasofya müze kalsın diyenler diğer müzeler gidebilir. Ayasofya Camiidir ve fethin sembolüdür.Allah orda naöaz kılabilmeyide nasip eder bizler inş.

Peki bizim söylediklerimizin önemi var mı senin için bende camii olmasını çok isterdim ama böyle birşey mümkün değil tarihe saygısızlık yapılıyor Ataturk de yapamaz miydi geçmişte yapabilirdi ama mümkün olmadığı için yapmadi olacakları düşündü..Müze olarak kalması en sağlıklı karardı eklemek istediğim birşey daha var Cumhurbaskanin çıkıp 20.53 de çıkıp halka seslenmesini şov olarak görüyorum siyasi bir olay son olarak da Ataturk un imzasi ve kararina saygısızlık olarak görüyorum..

Böyle diyince bizi kâfir yapmıyorlar mi bir de deli oluyorum Elhamdülillah Muslumaniz boyle yaparak birisinin inancına dil uzatarak kendileri günaha giriyorlar bilmiyorlar işte cahillik maalesef had safha yaptı ülkemizde çok yazık!

Çok daha büyük sorunlarımız var o sorunlara fokus olsak ne guzel olur kahramanlık hikayesi yazılmak isteniyorsa gelin ekonomi de yazin,adalette yazın bunlar gerçek kahramanlık olur millet açısından!

Ayasofyanın manevi değerini anlamayanlar ''müze olarak kalmalı, yeterince cami yok muydu'' gibi cümleler kurar DÜnya niye bize burayı açma diye diretiyor Yunanistan neden sürekli bizi tehdit ediyor diye düşünmek yok.

Kardesim sımdi onlara da hak geçti onlarda kendi ülkelerindeki camileri kapatsalar ne olacak hiçbirşey diyemeyiz bugün o ülkelerin eline koz verdik, ustelik cok eski bir bina risk taşıyor bunları da düşünmek lazim ben yaptım oldu ya geldi iş!

Cami olması yanlış bir karar müze olarak devam etmeliydi kilise de olsa aynı şeyi söylerdim ekonomi zaten kotu yabancılar daha cok yüklenecek,zaten ekonominin konuşulmasını engellemek amaç!

İspanya,İtalya,Fransa hatta İngiltere bunların verileri de şüpheli benim gözümde bir anda kaç vakaya indirdiler günlük onları da yazsalar daha iyi olurdu,Almanya nin verilerine güveniyorum çünkü gerçekten Avrupa daki en eğitimli ülke halkı bilinçli sağlık sistemleri de aynı şekilde..