Posts by Mert_35

Abd ve Brezilya günlük toplam 100 bin vaka bildiriyor Hindistan da eklenirse 120 bini geçiyor ilerleyen günlerde ABD gunluk vaka 100 bini bulabilirmis Hindistan da 30 bini bulabileceğini hatta geçeceğini dusunursek günlük vaka 300 bini geçer dünyada sonbahar nasıl olacak çok merak ediyorum ayrıca??(

Sosyal medyadan eleştiri yapılan herkesi bundan sonra para ve hapis cezalari bekliyor belli birsey halbuki eleştiri yapmak en hukuki hakkıdır vatandaşın ,bu sosyal medyayı kaldırmanın veya kısıtlamanın tek sebebi Cumhurbaskaninin ogrenciler ile yaptığı yayında alınan disslike ve yorumlardir yok işte sosyal medya çok cirkinlesmiş hakaretler havada ucusuyor filan değil bir anda bu yıl mi kötü bir yer oldu bu mecralar diğer ülkeler de durum çok mu iyi hayır tabiki de.İnsanları susturmanin bir yolu aranıyor sadece eleştiriye tahammül yok olan biten bu, sorgulayan bir kitle var ve giderek cogaliyor!

Türkiye de sosyal medya lağım çukurundan farksızdır. Tamamen kapatılmasına bende karşıyım lakin belli başlı kısıtlamalar gelmesi gerekiyor. Fenomenlik sevdasına her türlü pislik rezillik dönüyor. Ne anane kaldı ne örf ne adet ne gelenek. Çocuklar ve gençler bu fenomenleri örnek alıyor. Geleneksel Türk aile yapısının dibine dinamit atıyorlar. En basit örnek 6 yaşında ki kız yeğenim gelip bana lezbiyenlik ne demek dayı diye soruyor? 6 yaşında ki çocuk sosyal medya da bunlara ulaşıyorsa belli başlı kısıtlamalar gelmesi gerekiyor.

Komple kapatalim bitsin Kuzey Kore ye baglayalım ne uğraşıyoruz bu kadar sosyal medya kapat muhalif kanalları kapat oh ne güzel dünya ya kapatınca sanki herkes fikirlerini de değiştirecek hiçbir sorun kalmayacak ot gibi yaşayalım bize ne denirse onu doğru kabul edelim ha nasıl olur ne dersin?Ekleme de yapayım dün film izlemeye kalktim televizyon da o kadar kesilmiş ki film 20 dk erken bitti film bu arada Yeşilçam filmi film de komik sahne kalmamış çok güzel bir devirde yaşıyoruz Rtuk un sayesinde!:hfyeni (25)::thumbdown:

Manisa hareketlendi dikkatli olalım 3.6 da bunun göstergesi uzun zamandır depremleri takip ederim ve bu hareketlilik 5 büyüklüğüne varan bir deprem patlatabilir oradaki fayı bilmiyorum ne derece deprem üretebilir ama birşey patlatacak gibi!

Şu yakın zamanda Japonya da 9 buyuklugunde deprem olmuştu tarihin en büyük depremlerinden birisiydi tsunami haricinde çok da kayıp olmamıştı diye hatırlıyorum 6 lik depremlerde bu kadar kayıp olması beni şaşırttı!

Taa Marmaris açıklarında ki 5.6 depremi İzmirden şiddetli hissetmek tuhaf binanızda, sıkıntımı var diye şüphelenmiyor değilim açıkçası kontrol ettirmekte fayda var bence.

Hocam bina ile ilgili değil deprem ile ilgili parkta oturanlar bile hissetti burda konusuyorlar