Posts by kapadokya50

Evet alsaryda bekliyirduk ama beni sasirtan nevsehir oldu daha iyi bekliyordum.egrr mart bikac gun daha uzun olsaydı rekora koşabilirdi aksaray.ama yagislar nisan basina sarkacak

Nevşehir Mart 25 ve Nisan 10 arası iyi yağış almaz senelerdir böyle. Sizleri Mayıs 20 Haziran 10 arası bekleriz 😎

Kırkikindi yağışlarında kaymalar yaşandığı aşikar. Eskiden Mayıs ilk haftası başlardı artık Mayıs ayının 3. Haftası başlıyor ve Haziran ortalarına kadar devam ediyor. Eski yıllarda Haziran ayı bu kadar yağışlı geçmezdi yağışlarda kayış var.

Ve şu bir gerçek eski Nisan yağışları ne yazıkki olmuyor.

Son güncellemelerde gösteriyorki bölgemiz 21-23 arası olan sistemden yararlanacak ama ne kadar yağış alacağız onu ve bölgenin neresi daha iyi alacak 2 güne belirli olur.

Asıl takip etmemiz gereken yer ise 26 Şubat 3 Mart arası dönem.
    Bakalım mermimiz tükenmek üzere bu saatten sonra ne vurursak o kar ❄️ 😎

4 olacak gibi valla ben 2006 dan beri hatırlıyorum kışları o zamandan bu zamana en kötü dönem budur 2007 ile 2014 bile şu 3 kıştan daha iyiydi artık o kadar kar alıyorduk ki 31 aralık 2015e burun kıvırmıştım düşünün ki 20 cmden fazla kar vardı konumumda

2014 Denildiği zaman tüylerim diken diken oluyor 😊

2006 Kışı ülkenin çoğu yeri için iyi bir kıştı, ama ilkbaharı çok kuraktı.

2007 Kışı iç bölgeler iç berbattı fakat ilkbaharı çok yağışlı geçti.

Seneden seneye değişiyor bir sene bir seneyi tutmuyor.

İstanbul en azından yılın her mevsimi yağış alan bir şehir. Temmuzdan Eylül sonuna kadar burda toplasan 20 kg düşmüyor 😂

hocam 2015 te 23 nisanda ordaydım ben o zaman da karlıydı oralar rakımı 1200 mt civarı normal iç anadoluya mayıs da bile kar yağdığı olmuştur istanbulda aydos gibi yüksek yerlere mayıste sulu kar kky yağmıştır ama mesela 19 nisan 1929 da sağlam kar yağmıştır istanbula -12 ile ama nisan aşırı nadirdir gene de mart da bence artık çok düşük ihtimal 29 şubata kadar modelleri takip ederim sonra bir ışık yoksa bir daha ki kışa deriz

Nasipten öteye yol yoktur, elimizden gelmeyen şeyler için kendimizi yıpratmaya üzmeye gerek yok.

Ben İstanbul’a kar yağmasını gerçekten çok istiyordum 3 senedir düzgün bir kar alamadı oralar diye biliyorum belki 4 senedir tam emin değilim ama olmayınca olmuyor işte. Mesele bunu saplantı yapmamak ☺️