Posts by Yigit254

Performansına lafım yok. Dediğim diğerleri içinde geçerli. Son 2 hafta girildi. Oy önemli. Buradan şampiyonluğu hiçbiri vermek istemez. Artık varını, yoğunu vericekler parkur farketmeden. Performans artış sebebi bu. Niye yanlış anlaşıldı anlamıyorum gayet dediğim doğru.

Ben öyle düşünmüyorum her zamanki performansını gördüm.Sadece çook daha az eğilme olduğu için atışlara geriden gelmedi ve sayıları aldı.

Bence Barış parkurdan değil de son 2 hafta artık bitiyor oy toplamak lazım varımı yoğumu vereyim oyları alıp, şampiyon olayım gerekirse yıllarca yatarım iyi kazanırım işin ucunda diyor haklı da. Artık yüzde yüzünü verir.

Her şeye de strateji deme be kardeşim.Şu sözünden sonra Sercan'dan farkın yok gözümde.Parkurlar değişti sayı almaya başladı adam bu durum gayet net.Sercan futbolcu olduğu için alışkın ezberlenen parkurlara.Zaten ne hikmetse coronalı olmayan parkurların hepsinin yarısında eğilme var.Neredeyse 2-3'ünde de halka var...

Temmuz'un 2. ve 3. haftalarında güzel bir sıcaklık düşüşüyle beraber yağışlar da etkili olacak gibi görünüyor.Temmuz 2.yarısı ise daha çok yaz modunda geçecek gibi..Kısacası uzun vadeden itibaren konvektif yağışlara tekrar merhaba diyebiliriz..

Özetle Ankara için bol yağışlı ve sıcaklık olarak mevsim normallerinde bir Haziran ayı geçti.Ben Haziran ayından gayet memnundum.Sıcaklık olarak gayet rahattık.Özellikle kendi bölgemde oraj sezonunu da zararsız(az zararla:))ancak gayet aktif geçirdik diyebilirim.Siz ne düşünüyorsunuz dostlar?

Şuna emin ol ki dünyanın hiç bir ülkesinde biz de ki kadar özgürlük yok. Mesela Rusya da putin hakkında olumsuz bir tweet atsana. Sabahı göremezsin. Dünyanın en demokratik ülkeleri olan iskandinavya da daeşi öven bir tweet atsana. Türkiye de bırak pkkyı öven tweet atmayı adamlar pkk yı öven videolar yayınlıyorlar cayır cayır. Ha şu da olmasın denetleme adı altında sansür olayı ve ya fişleme olayı da olmasın eyvallah ama denetleme şart ve gerekli

Hocam ortak noktalarda buluşmamıza sevindim sadece şu konuda katılmıyorum.Türkiye'deki özgürlük hicbir yerde yok demek de doğru olmaz.s-1aaf698c666d862082bae82d09b6dc1623230b30.jpg

195 ülke arasında yapılan araştırmada Türkiye 114. sırada yer almakta ve son 10 yılda en çok gerileyen 2. ülke konumunda.Ayrıca Dünya basın özgürlüğü sıralamasında ise 154.sıradayız.İlk 3 sırada Norveç-İsveç ve Danimarka yer alıyor:)

Kardeşim benim. Ben komple kapatılsın demiyorum ki. Sıkı bir şekilde denetlensin diyorum. Kapatılmasından yana değilim. Bu konuda hemfikiriz. Sadece içerikler sıkı denetlensin.

Hocam biz denetlenme adı altında yapılabilecek şeylerden rahatsızız.Yoksa hakaret eden adamın ceza almasını kim istemez ki...

Kuzenim değil yeğenim önce okuduğumuzu anlayalım lütfen. Çocukların eline konrolsüzce tablet telefon veriliyor evet ama bu çocuk adı geçen kavramı çizgifilmden öğreniyor. Eğer çocuklara yönelik içerikler de bile bu tarz kavramlar geçiyorsa vay bizim halimize

Burdaki mesele sizin yeğeniniz veya kuzeniniz değildi açıklamamda tüm küçük çocukları kapsamak istemistim yine de kusura bakmayın.Eğer çizgi filmden öğrendiyse bu kanalı şikayet edebilirsiniz veya çocuklara izletmeden önce bu içerikleri izlemenizi öneririm.Özellikle bilmediğiniz ve yeni bir kanaldaki bir cizgi film ise kesinlikle öneririm.Ancak bu sosyal medyanın kapatılmasinı talep edecek bir sebep değil maalesef.

Katılıyorum size Samet hocam.Senelerdir süren Twitter-Youtube'a düzenleme olayının dislike muhabbetinden sonra gündeme getirilmesi bu düşünceye itiyor insanları...Hakaretler engellenebilir ancak kısıtlama adı altında yapılacak şeylerin de bir sınırı olmalı.Yazımı Atatürk'ün şu sözüyle bitirmek isterim:

"Özgürlük olmayan bir ülkede ölüm, yıkım vardır. Her ilerlemenin ve kurtuluşun anası özgürlüktür."

Mustafa Kemal Atatürk

He bir de diyo ki benim 6 yaşındaki kuzenim sosyal medyadan kötü şeyleri görüyor,öğreniyor.Kücük çocukların eline kontrolsüz bir şekilde telefonu,tableti verirseniz bu tarz sonuçlar doğabilir maalesef.Özellikle Youtube tarzı mecralarda kendi kontrolümüzü de sağlamamız lazım dostlar..

Küfür,hakaret edenlere gerekenler yapılabilir ancak kapatmak bunun çözümü değil.Kısıtlama adı altında da neler yapılacağını bilmeliyiz.Twitter-Netflix'e düzenleme olayı senelerdir var ancak bunun dislike olayından sonra gündeme gelmesi de düşündürücü...

"Arkadaşlar! En güzel coğrafi vaziyette ve üç tarafı denizle çevrili olan Türkiye; endüstrisi, ticareti ve sporu ile en ileri denizci millet yetiştirmek kabiliyetindedir.
    Bu kabiliyetten istifadeyi bilmeliyiz; denizciliği, Türkün büyük ülküsü olarak düşünmeli ve onu az zamanda başarmalıyız."

Mustafa Kemal Atatürk

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramımız Kutlu Olsun!