Posts by scofield

bu sistem antalya, adana ve izmir gibi yerlerde yağsaydı efsaneydi onlar adına.. beni hiç tatmin etmedi neredeyse 3 gün yağan kar haricinde, kıyılar bu senede yokları oynuyor. dramatik bir şekilde 10-15 km ötede başakşehir'de çok iyi birikim yaparken bakırköy'de ıspanaklı yoğurt kıvamına bile zor geliyor kar. anadolu yakasındaki arkadaşlarımızı çok iyi anlıyorum, ayrıca çocuklar için verilen tatil kararı da baya saçma olmuş şu an kar yok buz yok burada çocuklar yine iyisiniz :)

ataköy'de kar yağışı dün ve bugündür bal yapmayan arı gibi çalışıyor.. seyirlik nefis ve aralıksız tipi şeklinde yağış varken bu örtüye hiç yansımadı neredeyse, dün gece biraz tuttu ama sabaha bir şey kalmadı maalesef. şimdi ise yine tutma yöneliminde..

sistem hakkında ilk olarak şunu söylemek istiyorum sisemin ömrü bazı yerler için 4 5 günü bulabilir bunun ayrıntısı ilerleyen günlerde olacaktır.

Gelelim sisteme oldukça yavaş ilerleyen merkezi denizde olan bir sistem y.b biraz izin verince hemen kuzeyliyr keşke ilerleyen günlerde biraz daha kuzeylese.sistemin kaymaği Konyada olacak özellikle Konyanın güney batısı ve kuzeyi bol bol ara ara kar yağışları olacak.diğer illerde yerel yağışlara benzer yağışlar olacak bi yere yağacak öbür taraf bakacak yine sistemin soguguni Kayseri Kırşehir tarafı yiyecek.Karaman şimdilik muamma da kar yağışı olacağını bekliyorum merkezde ama o kadar yerel bir sistem ki tam merkezi vuracak mi bakacağız. Konya merkezde kar görecek bu sistemde.bu sistemin guzeleigi ise hiç değilse çiçeklerin açmasını geciktormesi olacak.bu arada bir diğer sistem yine ayin 25 i gibi gelebilir sonrası yavaş yavaş kışın bitisi

sivas nasıl olur hocam 16'sında ?

modeller artık baya şekil aldı önceden soylediğimiz milli kar günlerimiz başlamak üzere yçb 100 km doğulaması bile birçok seyi değiştirecek.sisitem ilk halinde çok değişik bir hal olsada suan bile çok güzel durumda suan için konya batı güney ilçeleri favoriyken bu favorilik sayısı hem artabilir hemde başka illere kayabilir çünkü y.b konumu çok kritik şimdi sadece pazar pazartesiyi bekleyip ayrıntıları göreceğiz.

sistemin en güzel tarafı 500 hpa soğukluğu ve uzun soluklu olması buda az azda olsa kar yağışları ve eski kışları hatırlatan bir görüntü oluşturması

bu söylediğiniz ayın 15 ve 16'sını kapsıyor mu ?