Posts by Mmemati

  Arkadaşlar virüs hızlı bulaşıyor tamam evet ama hastayla direk aynı ortamda bulunmak hastalığı kaptınız anlamına da gelmiyor. Hastadan sıvı yolla geçebiliyor. (Hapşırık, öksürük, akıntı vb.) kişisel bakımlarımızı ihmal etmeyelim sürekli ellerimizi yıkayarak temiz tutalım. Çok şükür halkımızın büyük çoğunlu titiz. Önlemlerde hemen alınmalı ilk önlem okulların hemen tatil edilerek dezenfekte edilmesi olmalı.

  Yeni korona virüs günlerce enfeksiyon belirtisi göstermeyebilir. Bu durumda enfekte olup olmadığını nasıl anlarsınız:

  Ateş ve/veya öksürük şikayeti ile hastaneye gittiğiniz zaman, akciğerler genellikle % 50 fibrozdur ve artık maalesef çok geçtir!

  TAYVANLI uzmanlar, her sabah yapabileceğimiz basit bir öz kontrol öneriyorlar:

  Derin bir nefes alın ve nefesinizi 10 saniyeden fazla tutun. Öksürme, rahatsızlık, tıkanıklık veya gerginlik vb. olmadan durabilirseniz, akciğerlerinizde fibroz olmadığını ve temelde enfeksiyon olmadığını gösterir.

  Şüphelendiğiniz veya kritik zamanlarda, her sabah temiz hava bulunan bir ortamda kendi kendine bunu kontrol edin!

  COVID-19 vakalarını tedavi eden Japon doktorlar tarafından MÜKEMMEL TAVSİYE:

  Herkes ağzının ve boğazının nemli olmasını sağlamalı, asla KURU olmamalıdır. En az 15 dakikada birkaç yudum su için. NEDEN? Virüs ağzınıza girse bile ... içme suyu veya diğer sıvılar onları yemek borunuzdan ve mideye yönlendirir. Karın içinde mide asidiniz tüm virüsü öldürecektir. Eğer düzenli olarak yeterince su içmezseniz, virüs nefes borunuza ve oradan da AKCİĞERinizin içine girebilir. Bu çok tehlikelidir.

  Lütfen bu mesajı aileniz, arkadaşlarınız ve bu konudan yararlanabilecek herkes ile paylaşın! İnsanların dünyanın her yerinde korona virüsünden kurtulmasına yardım edin.

  Alıntıdır.


  Bu ne kadar doğru mide özsuyu virüsü yok edebiliyor mu gerçekten saçma geldi. Aşı bile yapılabilir bundan.

  Güzel hazırlamışsınız elinize sağlık. Bende o günleri an be an hatırlatım site havuzunun buz tutmasını, gördüğüm sokak hayvanlarını beslemeyi, dışarıda parmaklarım donana kadar dolaşmayı