Posts by Lionirossi

Hocam video da benim dikkatimi ceken bir sey oldu, bizler depremden once isik, ses gibi seyler duyup gorurken onlarda boyle seyler olmuyor mu? Ya da bunlar videodan mi belli olmiyor acaba?

PergamoN hocam bilmedigim icin soruyorum, yanlis bir mantik varsa kusuruma bakmayin, daha once ki yazilarinizda depremlerin dogudan batiya hareket ettigini soylemistiniz, sordugunuz soruda benim fikrimce 6 numarali bolgede olmasi ne kadar mumkun?

Arkadaslar litfen su konuyu sabote etmeyelim rica ediyorum, aramizda buyukleri yasamis insanlar var (bende dahil) bu yuzden oyle olacak boyle olacakla bu konu yurumez, beni yanlis anlamayin ama aramizda bizden daha bilgili insanlar var en azindan onlarin yazdiklarini okuyalim bizlerde bir seyler ogrenemeye calisalim lutfen.

Hocam sizler bu konuda unvan sahibi olmasaniz bile bilgi sahibiniz, ogrenmek istemeyen bunu baltalamak isteyenler tabiki olacaktir, sizler bence yazmaya devam aradaki bir iki catlak ses yuzunden sizden birseyler ogrenecek insanlari mahrum birakmayin, bilgi paylastikca guzeldir, siz paylasim yapin gerini yonetim zaten halleder.

Selamlarimla...

Balkanlar dostum sen ne anlatmaya çalışıyorsun, yazında demissinki burasi bir forum evet forum burada bu isin uzmani olmasa bile dediginde hakli cikan insanlar var, inanclarina birsey diyemem hepimizin kendine gore inanclari var, bizlerde inaniyoruz veya inanmiyoruz herkesin kendi gorusu, ancak burada soyle birsey Allah akil vermis herseyi kadere birakirsan yanlis yaparsin, ya olecegim varsa zaten olurum dersen sen kaderden degil ihmalkarliktan olursun, ayrica bu kadar kaderciysen niye buradasin diyelim ki kar yagisi seviyosun veya yagmur yagdigi zaman hosuna gidiyor o zaman bosver Allah nasip ederse zaten yagar de bekle burada bunlari bu dusuncelerini bence yanlis dile getirmissin, ben burada aramizda meteoroloji uzmanida oldugunu bilmiyorum belki vardir ancak degerli tahminci hocalarimiz birseyi dediklerinde nasil oluyor demek ki hersey isminin basindaki unvan degil degerli dostum, emek vererekte birseyler oluyor, sen bence biraz dusuncelerinle yaniliyosun benim fikrim bu, herseyi Allahtan beklersen olmaz, iyi geceler..

Ben şunu sormak istiyorum müsadenizle, bugün sabah saatlerinde ege denizinde olan depremden sonra şuan bile bir çok deprem gerçekleştiğini görüyoruz, bunlar normal hareketler, peki marmara denizinde olan hareketlenme sonrası neden bu kadar peş peşe hareketlenme olmadı, bu durum iyi mi, kötü mü?

İki tane adami cikarmislar kim olduklari belli degil :) birde sunucu diyor ki reklmlardan sonra bakalim bu haarp baska neler yapabiliyomus :) kanal gecerken denk geldim ama divane ye katiliyorum zaman kaybi gercekten de :)

Siyasi olarak dusunmeyin ama hangi parti olursa olsun, hangisi bu konudaki sorumlulugunu yerine getirmiyorsa olasi bir depremde Allah korusun can kaybi insallah olmaz ama olursa vebali goz yumanlarin boynuna olsun, goz gore gore insanlara öl demek ne kadar aci bir sey. YAZIK.

Etraftaki diğer sismogramlara bakarsan (buyukcekmece, silivri gibi) eğer destekleyen bir hareket yoksa binanın ya da istasyonun önünden geçen bir traktör bile olabilir. Kayda değer değil.

Dediginiz gibi etraftaki sismogramlarda buyul bir hareket yok sadece tekirdag yeniciftlikte buyuk bir hareket var.