Posts by Lionirossi

Şu deprem sayfasına ne zaman girsem tüylerim ürperiyor, okumayayım diyorum ama elimde olmuyor, Allah hepimizi korusun inşallah, Allah'dan temennim öyle ya da böyle olacak bir depremde herkesin ailesi ile bir arada olmasını dilerim...

Müsadeniz ile bir paylaşımda bulunmak istiyorum, bu video bir youtube kanalından alıntıdır video resmi için şimdiden özür dilerim hepimizden, ancak videoyu paylaşan kişi, video resminin bu şekilde olmasının daha fazla izlenme olacağına inanarak böyle bir paylaşım yapmış, bende bu videoyu kendimde bir sorumluluk hissettiğim için paylaşıyorum, lütfen sizlerde paylaşın bu dünya hepimizin.

Ilker Gunebakan Hocam ağzınıza sağlık bende kısa bir dönem kanada da bulundum üniversite zamanları, inşaat alanlarını gördüğümde şok olmuştum o zamanlar, insana çevreye bu kadar değer verildiği orada görmüştüm ve şaştım kaldım sadece izledim, ancak bende müsadenizle kısa bir olay anlatmak istiyorum,

1. Pratik zekada bizden çok ama çok gerideler,

Örn. orada yaşadığım dönemde bir alışveriş merkezine gittim 2 gömlek alana bir gömlek bedava kampanyası vardı, tabi Türküz kaçar mı kaçmaz :)

Şimdi buna istinaden bizde, 4 gömlek alana 2 gömlek bedava oluyor değil mi?

Ama orada öyle değil di ben kasaya gittim 4 gömlek aldım dedim 2 si bedava dedim, hayır dedi bana kasiyer 2 gömlek alana 1 gömlek bedava dedi buyrun :D

bende o zaman önce 2 gömleği geç dedim ve 1 bedavamı aldım, sonra diğerini geçirdim ve diğer bedavayı aldım, o zaman kasiyer suratıma baka kalmıştı :)

Anlatmak istediğim, pratikte biz onlardan zekiyiz ancak onlar daha kuralcı ve her şeyi kuralına uygun yapıyorlar.

2. İnşaat alanında çalışanlara sorduğumda, işte burada ne olacak bu önlemler niye diye, uzun uzun anlatmayacağım ancak oradalar da adamlar inşaat yaparken eğer asfalta bile zarar verse ceza yiyorlar onarmazlarsa,

Fazla uzatmayayım konuyu dağıtmayayım malesef dünyanın en güzel ülkesine sahibiz ancak kıymetini bilemiyoruz, bizde olanları yazmamıza gerek yok zaten günlük hayatta yaşıyoruz.

Örn: Yavvv sen geç bir şey olmaz..

Saygılar...

Hocam hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ederim, benim için kar, yağmur, soğuk hava hepsi bir yana ancak deprem bir yana, belki Japonya gibi bir ülkede yaşam (kendi adıma) bu kadar güvensiz davranmam ancak malesef bizim güzel ülkemizde ben güvenemiyorum, hatırlayın 17 Ağustos depreminde (öncesi veya sonra tam hatırlayamadım) binalardan tuğla aralarında çimento torbaları çıkmıştı, ne ülkemiz nede milletimiz bunu hak etmiyor.