Posts by ExcuseMe

  Çokta kötü değil aslında ama 1.buçuk ayı aşkın süredir yağış alamadığımız için ister istemez bize kötü geliyor. Oysaki genel olarak daha çok mevsim normallerinde gidiyor ama nem etkisiyle fazla sıcak hissediyoruz. 24 ve sonrası kısa süreliğine net olmasada daha çok batıyı etkiliyecek sıcak atak olabilir. 21-22 'si civarları belki yağış alabiliriz oda olmazsa Eylül ayına bakacağız artık. Oysaki Temmuz ve Ağustos aylarında ne aksiyonlar bekliyorduk hepsi uçtu gitti.?(

  anim_sxq5.gif


  graphe_ens3_yom8.png

  Gfsye kalsa dün 21-24 tarihlerinde sıcak atak veriyordu o yüzden dünde demiştim 96h sonrası çok değişken belli olmaz diye. Hem önümüzdeki 16-18 sistemi biraz törpülenmiş oldu hemde 21-24 arası yeni bir sistem daha belirdi özellikle Cfsv2 iyi yakalamış değişmezse yağış ihtimalide var şuanlık.Ecmde yeşil ışık yakmış ama vade uzun herşey olabilir bianda kayboladabilir. Sağlam birşey belirsede şöyle takip yapsak. Dünki gfs diyagram yeniside yukarda.

  graphe_ens3_pyc9.gif


  ECM1-216_yjz8.GIF

  Ecmye göre serinlemede biraz törpülenme bile olabilir ardından bu denli 3-4 günlük sıcak atak gelecekmi tekrar muamma ama 96saat sonrası modellerin nerdeyse hepsi farklı. Ecm'nin haftalık tahminine göre 17-23 arası baya soğuk olacaktı daha sağlam birşey inmesini beklerdik gerçi en soğuk olarak Doğu karadeniz ve Doğuyu gösteriyordu ama batı için gözüken sadece 3 günlük ufak serinleme olacak gibi bakalım daha değişecekmi. Yağışında olmaması tamamen hayal kırıklığı...

  graphe_ens3_nru3.png

  Ufukta yani 15-19 arası İskandinav destekli bir salınım var gibi ama ana kaynağı batı odaklı olmayacak daha çok Doğu Karadeniz odaklı gibi görünüyor Ülke geneli serinlikten faydalanabilir özellikle kuzey kesimler. Ek olarak kuzey batı için tek sıkıntı yağış gibi yine malesef elde var 0. 20'sine kadar Doğu ve Orta Karadeniz harici diğer yerlerde yağış ihtimali pek yok gibi. 20 Sonrası tekrar aynı tarz bir sistem daha ihtimali dahilinde takibe devam. Şu sıkıcı kurak dönem bitsede model takibine başlasak artık baydı yeterince.

  anim_dba0.gif

  Henüz çok erken olsa da sonbaharla birlikte la nina oluşumu gözlenebilir.Yakın zaman için mjo gfs yönünde ilerlerse ağustos ortası serin ama sonu sıcak olacak.Son hafta IOD pozitif baskısı ile sahra atakları olacak.Yaklaşık 22-23den sonra bu sıcak periyoda soğuk kaçakları oluşursa polardan o zaman güzel aksiyonlar yaşanabilir...

  Öyle gözüküyor şimdilik. Eylül ve Ekim için şuanlık böyle.

  uERK5Y.png


  uER4Gj.png

  Pek birşey beklemeyin derim yarın belki ucundan 3-5 birşey koklatır ama etkili birşey olmaz hiç birşey olmayadabilir. Özetle bir süre daha adam akıllı yağış yok en azından 16-17'sine kadar. Ağustos ayıda az çok Temmuz ayı gibi bitecekmiş hissi veriyor, son 12 günü bi anda işler tersine dönermi göreceğiz.

  ExcuseMe saç ektirmek cok zahmetli is, 4 saat one egiliyorsun kipirdamadan sac aliyorlar, 3-4 saatte arkaya goturuyorsun kafayi ekiyorlar, ustelik dedigin gibi tutup tutmama durumu var, kafan kasiniyor kasiyamazsin ustelik 1 sac teli 1tl idi simdi ne oldu bilmiyorum, ortalama 3-4 bin sac teli ekiyorlar kaybina gore, eh 1 tlden hesap edersen 4bin lira masraf bide 15 gun kadar kafani yikamiyorsun, elini sertce surmek yok kafaya vs vs, ya seni begenen boyle begensin sac icin stres yapma eninde sonunda dokulecek o meret;))

  Biliyorum benim bir arkadaş ektirmişti ilkinde tutmamıştı mesela ucuza kaçtığı için sonra daha iyi bir yerde daha fazla para verip ektirmişti ozaman tutmuştu çokta iyi çıkmıştı saçı. Keşke 4-5bin olsa 12-15bin tlden aşşağı sağlam güvenilir çokça ekim yapmış umut veren yer bulmak çok zor. Diğer çoğu yer karaborsa yapıyorlar ya tutarsa misali güvenilir değil. Benlik değil o bekleme işleri ama bakalım hayırlısı 3-4 sene sonra duruma göre bi anda kafam atarsa kendimi uzman doktorun ellerine bırakabilirimde :)--

  Seninki baya cilt problemi, bendeki kahverengi kabi vardi bioxcindi onunda adi, kullandim ama cozum olmadi, bana kalsa sal gitsin gelmisim 38 e bundan sonra saci napcaz;) Ama hanim dert ediyor napalim cozum ariyoruz bizde, neyse su bittim i deneyelim bakalim:)

  Abi öyle deme ya saç çok önemli istersen 45-50 yaşında evli ol yada olma insan bir yokluk hisseder elini kafasına attığında :)-- Ben evli değilim saçımda şükür halen var biraz dökülsede önlerden ama 3-4 seneye önlerin komple gitmeye başlıyacağını bildiğim için insan stres yapıyor ister istemez ektirme felan o işlerede girmek istemiyorum bekleme süresi uzun ve tutup tutmama riskide var. Dediğin gibi bende 1 haftaya deniyecem arkadaşın yazdıklarınıda yapıcam bakalım inşallah işe yarar dökülme dursun kafi.

  Biotin ise yarasaydi bende yarardi:) ampulu bile kullandim bos bos para verirsiniz onu. yerine otacinin sampuanini kullan daha iyi en azindan bitkisel.


  Tamam bugun gidip aliyorum bittim sabununu aktardan:)

  Bi ara bi tık saç dökülmesi azalmıştı hemde baya bundan dolayımı bilmiyorum ama sonra hafif hafif ara ara gene başladı buydu kullandığım. Ama bende şöyle bi problemde var o yoğun dökülme olduğunda bende egzama vardı ırsi olarak halada varda saçlarımda daha çıkmıyor. Ön tarafta çıkıyordu bi ara kabuk gibi sertleşiyordu çıktığı zaman eczaneden yağ yaptırmış onun için yumuşatıyordu sürüp 6-8 saat beklettikten sonrada temizliyordum kabukları elimle. Kabuklarla beraber saç telleride geliyordu hep baya bi saç o şekilde gitmiştir sonradan ayıktım ben neyapiyorum diyede iş işten geçti önlemini sonradan aldım onun daha çıkmıyor çok şükür çıksa bile azmadan hemen betnovate losyonu ile geçiriyorum.

  S7DsDo.jpg

  Saç dökülmesini ve seyrekliği azaltmanın yolunu çok biliyorum ama işte biraz uğraş gerekiyor :) saç bakımı için bemiks bepanthen evigen bu 3 tane ilacı alıyorsunuz(pandemiden önce hepsi 20 tl tutuyordu ve 5 kere kullanabiliyorsunuz) Ampul şeklinde satılıyor. Hepsinden 1 tane ampulü bir kase içine kırıyorsunuz. 1 tane de yumurta sarısı. İlave olarak susam yağı,badem yağı, zeytinyağı,elma sirkesi faydalı yağlardan koyun ben bunları kullanıyorum. 2 haftada 1 bu bakımı kafaya sürüp bekletiyorsun. Ve saçları bıttım sabunu ile yıkıyorsunuz hep. Bıttım sabunu hakiki olmalı yoksa gene bir faydası olmaz. Marketlerde değilde aktarda satılanlar. Yakın çevreme de bu karışımı yaptırdım faydasını gören çok. Ben saç canlılığı, bakım için yapıyorum bunu :) 1-2 ay devamlı yapınca bir daha sadece sabunu kullanırsınız.

  İyi formulmuş eğer işe yarıyorsa bi ara deniyeceğim bıttim sabununuda bilmiyordum genç yaşta benimde önlerde seyrelme var tek tük beyazlıkları geçtim dökülme kötü oluyor 30 yaşları daha genciz insanın piskolojisi bozuluyor. biotin felan kullanıyorum hapını ama pek işe yaramıyor galiba.

  Hocam her daim buralardayım. Ama z kuşağı ile çatışmak istemediğim için az yazıyorum. Anlık yaşıyorlar sosyal medyada ne servis edilirse ona göre tepki veriyorlar. Ayrıştırıcı politikalar içinde kaldıklarının çoğu zaman farkında değiller maalesef...

  Basra son atakları bence bu kadarını belki 1 kere daha yaşarız sonrası rahatız inşallah...

  Ufukta Marmaraya yeşil top bekliyormusun hocam özellikle 15-25 arası :)-- Bize acil aksiyon yağış lazım bukadar uzun aradan sonra.

  Mayıs ta denizler soğuk diye hayıflanıyorduk oraj alamıyoruz diye şimdi denizler sıcak baya ama yağmur neden yok denizden gelen nem neden yağmura dönmüyor akla mantığa aykırı

  Adam akıllı sistem gelmiyorki yağmur olsun. Nekadarda modeller şuan yağış vermesede Pazar ve Pazartesi günü eğer şartlar olursa 3-5 bişe alabiliriz belki şansa artık. Yarın ve öbür gün daha detaylı belli olur.