Posts by ExcuseMe

Ben şahsen kıyılar için kar ihtimalini bitirmiştim son görüntülerden sonra ama yüksekler için kar kovaladığımı belirtmiştim 300-400 metre üstüne çıkıp son bir vurgun yapmak için kovalıyorum eminimki imkanı olan birçok kişide aynı şeyi düşünüyordur. Bu aralar hiç güven vermesede Ens uzun vadede fena değil bu görüntülerden ekmek çıkabilir ama kuzeydeki soğuk kırıntımı orta kuvvetli birşeymi olacak belli değil. Bu görüntüyü Ocak Şubat ayında görsek millet heyecana kapılıp akın akın takibe devam ederdi ama malesef 15 Mart sonrası bu görüntüler oluşmaya başlıyor. Yinede sinerji tayfanın dikkatini belki çeker diye Bastardiden ince bi çalıp buraya attım ^^

NQdX8t.png

NQdIqI.png

NQdpIP.png

Ecm haftalık tahminleri güncel. Yağış haritasını paylaşmıyorum 15-21 arası ülke geneli normaller civarı yağış demiş.

8-14 arası 5 gün öncesine göre bariz değişiklikler mevcut.

NQYel6.png

Aynı şekilde 15-21 arası içinde değişimler azda olsa başlamış bir sonrakinde daha net değişimi göreceğiz.

5 gün önceki 15-21 arası

NQaEvS.png

Güncel 15-21

NQY8Rp.png

22-28 arasıda böyle şimdilik.

NQaT9Y.png

5-9 arası atlantik sırtı yani Morlar mevcut fakat gel görelimki ortada hep doğuya kayan kırıntı bile olmayan bomboş bir sonuç. Ocak ve Şubat ayındaki sistemde morlar varken sistemler gelmiş o konuda hakkını yiyemem fakat şimdi sistem bizi sıyırarak geçiyor neticede her zaman bu yöntem tutacak diye birşey yok.

NQaLFx.png

Daha öncede Tümgeneral Aydoğan Aydın yine aynı tip helikopter kazası sonucu şehit olmuştu 3-4 sene önce şimdi yine benzer olay Korgeneral Osman Erbaş ve yanında şehit olan diğer askerler. Allah rahmet eylesin başımız sağolsun.

Geçmiş olsun. Dişinizin durumunu sıkıntısını bilemem ama sıkıntılı durum yoksa gömülü diş vesair eğer çürük felansa çekmedende kurtarılabilir bir ihtimal başıma daha önce geldi çünkü devlet hastanesindeki doktor çekelim kurtarılmaz derken özelde kanalla kurtarmıştım dişimi.

Ecmwf napıyosun 216 240??

Kafasına göre takılıyor neyapsın iyice çocuk oyuncağına çevirdi işi ^^

Bu arada ek olarak modellerin performans sadece bize sistem getirecek etkenleri işe katarak belirlenmiyor. Tamam bizim ülkemize göre yorumlarsak evet Ecm bu aralar hep farklı çıktılar veriyor olabilir ama halen kısa ve uzun vadede en başarılı model bu gerçeği unutmayalım.

NRA8uU.png

7 Mart'dan sonra 9-10 Mart civarındaki 2.soğuk dalgayıda kaçırdık diyebiliriz artık malesef hiçbir modelde bir umut yok hepsi izlandayı baskın görüyor. Güzel bir potansiyeli vardı soğuklar güneye inmeye başlıyordu ama izlanda rahat durmuyor yükseğede destek gelmeyince doğal olarak kuş olup tekrar doğudan kuzeye kaçıyor haliyle. Yazık oldu oysaki o soğuklarla güzel bir Mart sistemi alabilirdik kıyılar olarak. 7 Mart özellikle ağır kazık attı şartlar bize uygundu endekslerde uygundu negatifken nötre direk pozitife çıkış vardı olmayıncada olmuyor. Açıkcası bu kaçan soğuklardan sonra Mart 15-20 arası şartlar tekrardan iyileşse bile sağlam soğukların tekrar güneye ihtimali zor gözüküyor. Kıyılar adına %30-35lik umut vardı oda bugün bana göre tamamen bitmiş oldu. Aydos gibi yüksek rakımlı yerlerde şans devam ediyor.

9-11 Mart civarı Ao aşırı pozitife tabana kuvvet yapıyor +3 +4leri görüyor Nao desen +1/+2 civarları bu şekilde endeks tanımayan sistem geçen sene Şubat ayında almıştık hatta Doğu Karadeniz mini efsanesi olmuştu. Gfs ve birkaç senaryosu hiç güven vermiyor Ecm zaten Mart turuna çıkmış ne yaptığı belli değil. 6-7 Mart civarı şartlar uygunken bile sistem doğuya kaçıyor benim canım buna sıkılıyor..

Ben de bugün 570 TL doğalgaz faturası aldım Tulpar hediyesi olarak , oysa ki tasarruf modunda kullanmıştım😂

Baya fazla gelmiş fatura sanki doğuda yaşıyormuş gibi tabi zamlarında etkisi var. Allahdan sistem zamanları bir süre evde yanlızları felan oynadım yoksa mecbur heryeri yakıp bende 400-450leri görebilirdim ^^

Bu 17 Şubat ve 15 -16 Ocak sistemindeki durum benim gözümden kaçmış evet atlantik sırtı bize yarıyor gibi gözüküyor ama herzamanda yaramıyor anlaşılan şuanki durum gibi son güncellemeye göre 6-7 Mart için elle tutulur cinsden birşeyler olmalı ama modellerde özellikle Ecm ve Gfsde hiçbirşey yok takibe değer ve vadede kısa buda ilginç bir durum.

What's Happening in the Forum?

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar 647

• Samet
    2. Replies
      647
      Views
      60k
      647
    3. nzhtkdr

1. HF 2021 Kış Ligi Yarışması 14 (06.03.2021) Genel Yorumlama 13

• Samet
    2. Replies
      13
      Views
      625
      13
    3. berkay_tuku

1. İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar 662

• Aytac
    2. Replies
      662
      Views
      125k
      662
    3. isobarmania

1. GFS-ECMWF-UKMO Yorumlamaları (Mart 2021) 229

• Samet
    2. Replies
      229
      Views
      32k
      229
    3. berkay_tuku

1. Doğu-Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz Raporlar-Yorumlar 8.2k

• Samet
    2. Replies
      8.2k
      Views
      414k
      8.2k
    3. Gulbare44

1. Marmara Bölgesi Raporlar-Yorumlar 6.6k

• Narsil
    2. Replies
      6.6k
      Views
      442k
      6.6k
    3. GabelBerg_10

En Çok İfade Gönderilenler

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. GFS-ECMWF-UKMO Yorumlamaları (Mart 2021) 229

• Samet
    2. Replies
      229
      Views
      32k
      229
    3. berkay_tuku

1. HF 2021 Kış Ligi Yarışması 14 (06.03.2021) Genel Yorumlama 13

• Samet
    2. Replies
      13
      Views
      625
      13
    3. berkay_tuku

1. HF 2021 Kış Ligi Yarışması 14 (06.03.2021)

• Samet
    2. Replies
      0
      Views
      360
    1. Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu 230

• Interstellar
    2. Replies
      230
      Views
      11k
      230