Posts by EnBiYa41

  Hulisi Akar açıklama yapmıştı elimizde ypgnin ışıdlileri saldığına dair kanıtlar var diye.Trump biraz önce açıklama yaptı ypgnin ellerindeki ışıdleleri abd olaya müdahil olsun diye salıyor olabileceğinden bahsetti.Türkler ve avrupalılar onları kolayca yakalar yazmış bide.Devamında Türkiye'ye yaptırımların olacağından bahsetmiş sarı çiyan.Nato ülkesi olan Türkiye ile savaşacaklarını düşünen insanlara da laf atmış savaş yok diye.

  Hem övüyor hemde yaptırımla tehtid ediyor bu kacıncı oldu bu adamı anlayabilen yok herhalde. Yaptırım tehtidleri senatörlerin gazını alma blöfümü yoksa gerçekten gelecekmi göreceğiz ama Cumhurbaşkanı Erdogan 1 ay sonra Abdye gidecek eğer ozamana kadar yaptırım uygulanmazsa bi şekilde anlaşılcağını düşünüyorum zaten Kasım ayı ortasına kadar operasyon bitme aşamasına gelir kısmen. Yaptırım gelirsede yapacak birşey yok en kötü silah ve savunma sanayine yönelik bi ambargo gelir dolar yükselir vesair.

  "Bulgaristan Başbakanı Borisov, AB üyelerine: "Türkiye'ye saldırmayı bırakın. Türkiye’nin sınırını açması durumunda; ne duvarlar, ne ordu, hiçbir şey bizi kurtaramaz."

  Sonunda birinin kafa dank etti Fransada az önce silah ambargosu uyguladı 4-5 avrupa ülkesi oldu şuanda sanırsam. Kapıları açıp bir kısmını yollasak hepsi tutuşacak ağlıyacakda işte. Keşke öyle bir karar alınsa.

  Sınırlara yakın yerlerdeki insanları başka yerlere yerleştirmeleri lazım ,tanıdıkları akrabaları olanlar en azından uzaklaşmalı. Operasyon bölgesi Kamışlı veya kobani olmamasına rağmen oralardan saldırı yapılıyor sürekli şehirlerimize. Bu şerefsiz ...ler acımıyor insanlara sözde bide utanmadan kürdüz diyorlar kürt halkını öldürüyorlar. Batı medyası hele utanmadan hala Türkler kamışlıyı vuruyor diye ağlıyor. Bildiğin bunları pkk yönetiyor.

  Resulayn bölgesinde keskin nişancı 3 tane ypgli terrorist ele geçirilmiş. Askerlerimiz terroristlerin kafalarına çuval geçirmiş. Videosu vardı atmıştım ama kaldırdım. Abd olayına gelirsen bende anlamadım normalde tam tersini yapmaları gerekti.

  Operasyonla ilgili harita elinde olan var mı

  Nerelerden giriş yapıldı , Kobani’ye mesafe ne kadar ?

  Haseke tarafıyla ilgili duyumlar var mı

  Muhtemelen kuzeyden güneye değil de Batı’dan doğuya özgürleştireceğiz

  Henüz giriş yapılan yerlerde ne olup ne bittiği hakkında kimsenin bilgisi yok yerlerinde konumları yok henüz. Yarın öğlene doğru tahminimce köyler düşmeye başlar. Kobani dedikleri yere biraz uzak sayılır Resualyn ile Tell Abyad arası tabi o 2 şehirde dahil ilk aşama bu yönde deniyor 25-30km derinlik.

  Şuana kadar diğer ülkeler tarafından yapılan açıklamaların nerdeyse hepsi kınama vb. Tek Katar Türkiyeyi destekledigini açıkladı tabi bazı ülkelerden daha destek gelecektir ama Batı Avrupadan malesef 0 destek. Trump az önce acıklama yaptı gene atıp tutuyor tehtit ediyor. Ona göre Kürtleri yani pyd pkkyı Türkiye yıkarsa ekonomisini mahvedecekmiş. O şerefsiz senatör Ghrammıdır nedir kongreyi yaptırım için ikna eder karar çıkarsa benim için sıkıntı yok dedi ama insani dram olursa çok daha kötüsünü yaparım felan dedi. Olumlu şeylerde desede bizim için olumsuz dedikleri daha önemlidir.

  Şu yapılan operasyon ülkemize başka bir ülke tarafından yapılsaydı, "Allah korusun" inanın kimsenin gıkı çıkmazdı.

  Ne ab ne abd ne araplar ne de bm

  Bizi hiç bir zaman tarihler boyunca sevmediler sevmeyecekler gram umrumuzda değil ellerinden geleni ardlarına koymasınlar

  Ruslar idlip'de onlarca insanı katletti daha bikac ay oldu kuzey hama operasyonu durduralı. Kimse birşey demedi biz yapınca kıyamet kopuyor dedigin gibi. Ama kararlılık gösterildiği taktirde baskılara göğüs gelinirse 1 ağlarlar 2 zırlar kınarlar 3de unuturlar 1 hafta sonra felan gündemdem yavaş yavaş düşmeye başlar rahatlamış oluruz. O yüzden bi kac gün yoğun bi baskı olacaktır.

  Sarı kafalı çiyan Türkiye Suriye'yi işgal ediyor tarzı bir şey demiş :D Ulan senin terörist devletinin ne işi var demezler mi o zaman yıllarca bu coğrafyada?

  Şuanda senatörler ve pentagon tarafından ağır bi baskı var üstünde o yüzde kıvırıyor arada ne dediği belli olmuyor ama operasyonu cumhurbaşkanıyla görüşüp onaylayanda kendisidir. Aslında komple Suriyeden cekilmek istiyorda amerikanın diğer yüzü buna mani oluyor hep. Suriye planını yapan gerçekleştiren pentagondur. Trump o işlerle ilgilenmiyordu bu aralar 2018 Aralıkdan beri ilgilenmeye başladı.