Posts by oweaick

Depremde yakınlarını kaybedenlere sabır diliyorum. Yaralılara da acil şifalar diliyorum. Her deprem ister istemez konuyu 20 milyonluk devasa şehire getiriyor.. 99 depremini merkezde yaşayan arkadaşların affına sığınarak, depremden sağlıkla kurtulunması halinde bile tehlikenin bitmediğini, bitmeyeceğini düşünüyorum. Ben bunu 99 depreminde, Bakırköy'de bizzat yaşamıştım. Hatalı kentleşmenin bedelini trafik ve yeşil alan azlığı olarak ödüyoruz. Ancak asıl tehdidin, depremin ardından yaşanacak kaos olduğunu düşünüyorum. Bu mesajı okuyan, deprem tehlikesi yaşayan arkadaşlar lütfen ailenizle bir araya gelip bir deprem toplantısı yapın. Depremin ardından yapacaklarınızı, stratejinizi planlayın. Şebekeler çökeceği için, nerede buluşacağınıza, nereye gideceğinize dair senaryoları değerlendirin. Akutun güvendeyim uygulamasını edinin. Deprem illa tüm aile fertleri evde beraberken olacak diye bir kaide yok. İnsanların birbirlerini kaybedeceği, yaralıların yardım çağıramayacağı, çocukların ebeveynlerine ulaşamayacağı bir senaryo en büyük endişem. Bireysel olarak lütfen bilinçli olalım. İyi geceler..